ANKETA: Jakou polohu máte nejraději? Pro poslech sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Při poslechu sluchátek nejraději
Sedím 38 %  48%  [ 38 ]
Ležím 32 %  41%  [ 32 ]
Stojím 6 %  7%  [ 6 ]
Spím 2 %  2%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 78

Odeslat příspěvekod Jersey II. 18. 10. 2009 14:41

Nedovedu si představit "seriozní" ležení s jinou než intraaurální konstrukcí. U klasické konstrukce člověk musí ležet prakticky jen v jedné poloze a ještě, aby se strachoval o sluchátka, když náhodou usne.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod thePrayer 18. 10. 2009 15:22

Když se šikovně lehne, tak se to dá. :) Většinou si zmačkam polštář tak, abych to měl akorát jen za hlavou a nezavázelo o sluchátka, dá se tak parádně ležet a poslouchat.
thePrayer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 18. 10. 2009 15:28

Ano, ale lze ležet jen na zádech. Těžko otočíš hlavu na bok, to by bolelo jak tebe, tak sluchátka. Navíc bys jedno přitlačil více a pravděpodobně by došlo k mírně změně reprodukce.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Kocmeister 18. 10. 2009 15:29

Ono se to dá to jedno album vydržet poslouchat jenom vleže na zádech. Dělal jsem to tak vždycky a budu v tom pokračovat. Lepší než pořád jenom sedět jak truhlík.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod thePrayer 18. 10. 2009 15:54

Koč: Souhlas , já prakticky posloucham jen v leže. :D Líp se člověk uvolní a soustředí se na hudbu.
thePrayer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 18. 10. 2009 16:32

Kocmeister píše:Ono se to dá to jedno album vydržet poslouchat jenom vleže na zádech. Dělal jsem to tak vždycky a budu v tom pokračovat. Lepší než pořád jenom sedět jak truhlík.

Musím říci, že s tím mám při soustředěném poslechu opravdu problém. Nemohu se pořád nějak srovnat s tím, že např. hlas zpěváka není umístěn přede mnou ale kdesi mně nad hlavou - jakoby hrál z nebes. U poslechu musím zásadně sedět, ale v IKEA křesílku je to vysoce pohodlné. :-)
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Kocmeister 18. 10. 2009 16:59

Aha tak takhle jsem nad tím nikdy nepřemýšlel, nepředstavoval jsem si zpěváka nad hlavou. Uznávám, že to může být problém. Já se zavřenýma očima ale prakticky nevim jestli sedim, stojim nebo ležim. Beru to, že scéna je přede mnou už jen proto, že high-end sluchátka prostě hrajou +- zepředu. Asi záleží jakou má kdo představivost. Mimochodem napadlo mě si na poslech pořídit klasický houpací křeslo. To musí být teprve pohodička se pohupovat pěkně do rytmu :love:
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kerikus 18. 10. 2009 17:29

Kocmeister píše:Mimochodem napadlo mě si na poslech pořídit klasický houpací křeslo. To musí být teprve pohodička se pohupovat pěkně do rytmu :love:
Ano, to musím potvrdit je to největší pohodička. A nemusí to být jen klasické houpací křeslo, ale třeba kancelářská židle s opěr-houpem. Taky se tam dá nastavit citlivost houpání a nebo jí uzamknout v klasické poloze. ^^
Kerikus
Junior

Odeslat příspěvekod thePrayer 18. 10. 2009 17:34

Kocmeister píše: To musí být teprve pohodička se pohupovat pěkně do rytmu :love:

Na Manowary bych vylítl z křesla. :D :D
thePrayer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 18. 10. 2009 17:53

Koc: Já mám právě ten problém, že mám při ležení na paměti svoji polohu a opravdu mi vadí (přesně proto, že high-end sluchátka utváří před posluchačem slušný prostor) pocit zvuku přicházejícího někde shora. Navíc se v křesle taky tak trochu pohupuju a ještě k tomu občas i sem tam tančím. :D
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 18. 10. 2009 18:37

Přiznávám, že mám stejný problém jako Jersey. Při poslechu v leže mám zpěváka jinak než v sedě :)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod thePrayer 18. 10. 2009 18:39

Buď ležim vodorovně a mam notas za sebou , mam zavřený oči a relaxuju s hudbou, nebo dělam něco na notasu kterej mam na klíně a jsem v polosedě opřenej o zeď. :) Nerozlišuju jestli je to zezhora nebo zestrany, stejně to zní v hlavě. :)
thePrayer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 18. 10. 2009 18:45

Osobně poslouchám v leže jen s IEM, s AKGčkama většinou v sedě. Ale je to spíš kvůli tomu, že když ležím tak nemám AKG optimálně na uších.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod pipatko 18. 10. 2009 19:11

Mam nepohodlný židle a pohodlnou postel :-D
pipatko
Junior

Odeslat příspěvekod thePrayer 18. 10. 2009 19:15

pipatko: Nepohodlný židle máme ve škole, vždycky mi z ní bolí kaďák a pak doma jen ležim. :D
thePrayer
Mírně pokročilý

Další stránka