Jaká sluchátka na práci se zvukem na PC?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 22. 10. 2009 11:30

Zdravím,
mám dotaz na zkušenější uživatele, jaká by doporučovali sluchátka na práci se zvukem na počítači. Tím mám na mysli střih videa a s tím související zpracování zvuku tak, aby když například ve střihovém programu zařadím do audio řetězce nějaký filtr (např. reverb, echo, delay), aby bylo dostatečně jasně poznat, jaká změna ve zvuku nastala.
Protože naposledy jsem měl sluchátka na uších v době začínající éry walkmanů, netuším vůbec, z jaké kategorie (DJ, hifi, studiové), typu (otevřené, polouzavřené, uzavřené) a značek bych měl vybírat. Co se týká ceny, rád bych co nejlevnější s kvalitou odpovídající popisovanému způsobu použití (řekněme kolem 2000,- Kč), protože je nebudu mít na trvalý poslech ale pouze na práci se zvukem. Navíc budou připojeny přímo na analogový výstup integrované zvukové karty s tím, že v tomto směru určitě k žádným změnám nedojde (nějaký externí DA převodník a speciální hifi zesilovač pro sluchátka nehrozí).
radek.kovacik
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 22. 10. 2009 12:28

Tak konstrukci si musíš určit sám, podle toho co potřebuješ, jestli pracuješ v okolí, který by rušilo tebe, nebo ty je, tak je lepší volit uzavřený model. Můj tip: Shure SRH240/440 nebo z ebay Audio technica M50.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 22. 10. 2009 13:19

Ty ATH-M50 když si koupíš, tak si na nich rád poslechneš i muziku a taky se na ně budeš rád dívat, vypadají výborně. Můžeš koupit s krouceným nebo rovným kabelem.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 22. 10. 2009 14:08

M50 se na aspoň trochu vážně myšlenou práci se zvukem moc nehodí. Potřebuješ něco "rovnějšího". Nechceš-li do toho vrážet moc pěněz, podívej se na něco od beyerů (DT 231 a výš). Ev. i ty SHURE nejsou špatný.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 22. 10. 2009 17:48

SRH440 z ebay 80eur
alebo http://www.headphone.com/headphones/akg-k-81-dj.php = K518 dj / le cca 55eur
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 22. 10. 2009 18:54

Bína píše:Tak konstrukci si musíš určit sám, podle toho co potřebuješ, jestli pracuješ v okolí, který by rušilo tebe, nebo ty je, tak je lepší volit uzavřený model.

Co se týká vzájemného rušení, z tohoto hlediska by asi byl nejlepší uzavřený model sluchátek. Jenom by mne zajímalo, zda ta konstrukce má i nějaký podstatný vliv na kvalitu zvuku (tj. zda by například podobná sluchátka jedné značky měly odlišné zvukové podání pouze kvůli odlišné konstrukci).

pHp píše:M50 se na aspoň trochu vážně myšlenou práci se zvukem moc nehodí. Potřebuješ něco "rovnějšího". Nechceš-li do toho vrážet moc pěněz, podívej se na něco od beyerů (DT 231 a výš).

Pokud jsi tím měl na mysli rovnější frekvenční charakteristiku, tak tu podle porovnání na http://www.headphone.com má ATH-M50 (Beyerdynamic DT 231 vykazoval pod 100 Hz pokles až 30 dB). Nevím jak ve skutečnosti hrají, ale takhle hovoří čísla na základě nějakých testů.

Co jsem se díval na fóru na grafice.cz, tam pro tuto práci doporučovali Sennheisery HD 215. Máte s nimi nějakou zkušenost? Která z již jmenovaných značek by byla nejvhodnějším adeptem?
radek.kovacik
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 22. 10. 2009 19:17

ja by som bral K518 55eur + asus xonar ds 35eur ;-)
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 22. 10. 2009 20:27

To co tady bylo doporučeno SRH440 i ty M50 budou určitě lepší než HD215. Nech si poradit.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 22. 10. 2009 22:19

S těma ATH-M50 jsem měl dobrou zkušenost. Budeš z nich velice potěšen ;-).
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 24. 10. 2009 09:55

OK, nechám si poradit. Ještě bych se zeptal, jestli znáte nějakou firmu, která se specializuje na prodej sluchátek v okolí střední Moravy, kde by bylo možno si vytipovaná sluchátka poslechnout. Zhruba před 2 lety jsem prošel hodně hifi studií kvůli výběru kompletní sestavy na domácí kino, ale v žádném z nich jsem nabídku sluchátek nezaregistroval, takže předpokládám, že sluchátka jsou asi natolik úzkoprofilové zboží, že se tím zabývá pouze pár specializovaných firem.
radek.kovacik
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 24. 10. 2009 10:11

V brně Headphones.cz?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Archer 28. 10. 2009 21:00

Pohodlnější je nechat si to poslat z isluchatka.cz.
The Archer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 31. 10. 2009 18:59

Tak jsem navštívil prodejnu sluchátek Gothic v Brně, kde mi k výše popisovanému účelu byly doporučeny taktéž sluchátka Shure SRH440, tak jsem si je vyzkoušel. Zvukově nebyly špatné (samozřejmě v dané cenové relaci se nedalo očekávat nic extra), ale dost brzy mi začal na hlavě vadit most těchto sluchátek, který nepříjemně tlačil. Tak jsem s prodávajícím zapředl rozhovor v tom směru, že pokud by existovala nějaká sluchátka, kde by nebyl velký příplatek a byla by "o kategorii výše", že bych o nich taky mohl začít uvažovat. Prodávající mi doporučil AKG K 240 MkII s tím, že tato sluchátka jsou teď v akci za super cenu, kdy normálně stojí 4490,- Kč. Když jsem si je tam zkoušel, měli oproti těm Shurům detailnější, čistější a prostorově lépe vykreslený zvuk. Jaký je váš názor na tyto sluchátka?
radek.kovacik
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 1. 11. 2009 00:27

K 240tky sú overené štúdiovky a predávajúci v Gothicu vie o čom hovorí ;-] Osobne by som neváhal ani sekundu, za Tvojich okolností (akciová cena a vyhovujúci zvuk) už duplom... ber kým sú !
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků