sluchátka do 1500kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod j.celoh 9. 12. 2009 19:16

chtěl jsem se zeptat o radu. chtěl bych sluchátka tak do 1500kč. Ctěl bych je používat k notebooku i na ven s mp3. Takže pohodlné. Jo a mám požadavek na ovládání hlasitosti na kabelu. Zaujaly mě koss UR 29 . Můžete mi někdo poradit nějaké jine nebo říct zkušenosti o těchto.
Předem dík
j.celoh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod semaniaci 9. 12. 2009 19:28

ja mám skúsenosť, že tá hlasitosť na kábli dlho nevydrží, ak by si bol ochotný sa jej vzdať, tak by som ti doporučil HD218, ale musel by si si spraviť jednoduchý mod. len vybrať kus molitánu, alebo ako to nazvať zo slúchadiel. dnes som si ho spravil a pol som veľmi príjemne prekvapený. ubudlo basov, ale sú pevnejšie a rozšíril sa priestor. :-)

OT: idem ich aj stiahnúť z bazáru
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 9. 12. 2009 19:44

Například:
viewtopic.php?f=1712&t=1083479
viewtopic.php?f=1712&t=1078925

Ovládání na kabelu je většinou spíš k naštvání. Potenciometr má chuť odcházet velice brzo+namáhání kabelu ve spoji.

Otevřená, uzavřená. Velká, malá, špunty, pecky...?
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.celoh 9. 12. 2009 19:59

chtěl bych uzavřená ale chtěl bych to používat i k mp3 a na hry a(k těm hrám jsem chtěl to ovládání), spíš nevím třeba ty koss ur29 mají impedanci 100ohmů jestli to nebude hrát potichu. A co tak koss UR 20 ty se mi líbí. díky
j.celoh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hertz-sk 9. 12. 2009 20:02

Pri špecifikácii slúchatiek je omnoho smerodatnejší údaj o citlivosti - udáva sa v dB/mW (vpodstate sa priamo dozvieš, ako hlasno budú hrať slúchatka pri dodávanom výkone 1mW vo vzdialenosti 1m)
DAC YBA WD202 => XLR MOGAMI => Mackie HR824
hertz-sk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.celoh 9. 12. 2009 20:05

a jaká citlivost je optimálni asi na mp3 přehrávač
j.celoh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hertz-sk 9. 12. 2009 20:10

Skús si nejaké slúchatka na svojej mp3-jke, zisti akú majú citlivosť a potom porovnaj s údajom o citlivosti tých Kossov. :-!
DAC YBA WD202 => XLR MOGAMI => Mackie HR824
hertz-sk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 9. 12. 2009 21:11

Pravděpodobně je to utáhne.

Ale zrovna Koss bych určitě nevolil, UR20 hráli tedy fakt špatně. Raději koukni po Sennheiser, AKG, Audio-Technica.

Pokud je chceš k počítači, tak by bylo praktické mít větší konstrukci, circumaurální, je to větší než tvoje ucho a pak sluchátka neleží na uších, ale na lebce.
Ale to samozřejmě odporuje použití s přehrávačem. Tyhle sluchátka jsou pramálo skladné a jejich velikost ve městě budí "ruzruch"

projdi si obchody:
isluchatka.cz
headphones.cz
sluchatka.net
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků