Špunty kolem 2000-2500 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 27. 12. 2009 23:26

Zdravím, po Vánocích se mi sešla trochu nějaké té hotovosti, tak mě napadlo použít ji na nová sluchátka. Měla by mít špuntovou konstrukci, na kterou jsem už nějakou dobu zvyklý, stát kolem 2000-2500 Kč, mít co nejvyrovnanější zvuk ve všech frekvenčních pásmech, rád bych, aby byly použitelné třeba doma nebo v jiném tišším prostředí na takový hudebnicky analytický poslech, kdy se člověk zaměří na jeden konkrétní nástroj a aby ten byl rozeznatelný i v kapele s větším počtem nástrojů a hlasů. Poslouchám hlavně jemnější rock, popík, občas něco najazzlého, ale problém je právě v tom, že některé kapely mají hodně nástrojů a hlasů.

Ve hře jsou tak asi Sennheisery IE6, d-JAYS, Shure SE110 (i když těm bych po přečtení pár recenzí až tak nevěřil), případně by mě zajímalo, jak by do téhle kategorie zapadaly Apple In-Ear Headphones With Remote And Mic (a jestli by bylo možné je někde, třeba v iStylu, slyšet) - používal bych je hlavně k iPodu a pro ten mikrofon by se občasné využití určitě taky našlo, ale spíš mě zajímá, jak hrají. Zatím jsem neslyšel žádná z nich, takže obrázek si dělám jenom z recenzí, ale mám samozřejmě v úmyslu to napravit. Pokud někoho napadnou ještě jiná sluchátka (a dají se někde poslechnout), tak se určitě dalším návrhům nebráním :-)
RedeeMrd
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 28. 12. 2009 00:17

Ty apple co uvádíš(ještě označení dual driver IEM) si můžeš poslechnout v istyle(minimálně na Smíchově v Praze), podle mě splňují i požadavek na vyrovnaný zvuk a ty ostatní zmíněné hravě přehrají(přímý soupeř je jen IE6, ale ty mají dost odlišné zabarvení zvuku).

Případně můžeš risknout a jít po Head-direct RE0. (80 dolarů z číny, podle reakcí dost slušné).
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 29. 12. 2009 15:09

Díky za tipy, tak trochu se mým favoritem stávají ty Apple, právě kvůli té přidané hodnotě v podobě mikrofonu, ale určitě budu chtít slyšet i ty IE6 i ty tvoje Etymotic Research, které by, soudě podle ceny na Sluchátkách.net a toho popisu mohly být zase ještě někde jinde. Asi ale definitivní rozhodnutí neudělám, než poslechnu všechny.
RedeeMrd
Junior

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 28. 1. 2010 16:57

Tak nakonec jsem koupil na eBay ty Apply, cena báječná, zatím celkem spokojenost, uvidíme jak to bude po zahoření, teprve dneska mi přišly... No, teprve... bál jsem se, že to bude trvat dýl :-)
RedeeMrd
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 28. 1. 2010 20:47

Tak snad to nebude fake :) Jinak se zahořením nepočítej, spíš si jen budeš zvykat.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 29. 1. 2010 10:27

Divil by ses ;-)

Fake by to být neměl, všechno je tak, jak má být, hrají dobře, mám pocit, že mě limituje kvalita zvuku např. u YouTube videí, u svých předchozích Creativů jsem ten dojem neměl...

Snad budu moct i po měsíci říct, že jsem spokojenej :-)
RedeeMrd
Junior

Odeslat příspěvekod Alphi 29. 1. 2010 10:44

***** píše:Divil by ses ;-)

U balanced armature? To bych se divil taky; a moc. :hm
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků