beyerdynamic DT 990 PRO

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod armaman 28. 5. 2011 10:09

:arrow: bechermeister
V com mu akoze frflem?
Nechapem ved som nic nepovedal okrem toho ,ze sa DT990 PRO a dake uz za zenitom Porty porovnavat nedaju a to uz nevravim o tom ,ze vlastne hodnoti "surove" menice.
Ak mas cosi proti mojim nazorom a mne tak pod do mna cez SZ. Ja s tym problem nemam.....
Ja som mu ich v principe schvalil tak but tej lasky a neryp do mna.
DT 990 PRO je skvela volba na to ,ze presiel od Porta a vlastne si tak otvoril celkom slusne branu do sveta hifi....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bechermeister 28. 5. 2011 10:22

sry, zle som pochopil tvoj post :). Nijak zle som to nemyslel.

ostatny sry za offtopic.
nuforce udac-v2 -> tube amp missing -> hifiman re262.
s:flo2 -> amp needed -> hifiman re262.
bechermeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mattho123 28. 5. 2011 12:05

chalani nechcem vyvolavat nijake rozbroje :) inac nechcel som aby to vyznelo ako porovnanie ...skor som chcel povedat ze beyeri maju tiez hodne basov resp viac ako som čakal ... a som si vedomy že "hodnotim" ešte nerozohrane sluchadka navyše s mizernym zdrojom zvuku ... iba som pisal moje prve dojmy :) peace ....
btw čo by knim sadlo (dokopy cca 200ecok)? určite nechcem zostať pri creative extreme audio a samsung wave.
Audinst HUD mx1 (fiio x1 + Fiio e12) -> Beyerdynamic DT990 Pro, Shure SHR940
Ipod touch 4g,iphone -> Vsonic vsd5
Mattho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 29. 5. 2011 08:44

Až se rozehrají, tak se trošku sniží basy a výšky a trošku více vynikne střed, který je trošku pod dekou i po zahoření.

Charakter zvuku 990pro je fakt jiný a věřím, že nemusí někomu sedět, ale já by je třeba za 595 nikdy nevyměnil. Se zvukovkou podle mě problém nebude, určitě na tom nebude zvukově hůře než udac2..ale provozovat 990pro bez pořádného zesíku, to asi nebude ok, hlavně u dynamické hudby. Takže souhlasím s Bechermeisterem, že na DT990pro je sluchátkáč povinost....
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TheUnheard 29. 5. 2011 09:07

Mattho123 píše:btw čo by knim sadlo (dokopy cca 200ecok)? určite nechcem zostať pri creative extreme audio a samsung wave.

v takom okruhu by bolo asi najlepsie riesenie Styleaudio CARAT-RUBY2 aby si nemal vela "skatuliek" ... pripadne splasit nieco jazdene :)
i5 4790k+GTX960+16GB => uDac2-HP => 1964-T / ADAM F5 / HD 800
iPod touch 3g 64GB => 1964-T
Redmi note 2
TheUnheard
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mattho123 29. 5. 2011 11:36

nooo mne zatiaľ uplne vyhovuju ..ak sa ešte rozohranim trošku umiernia basy tak proste paradička:) dream theater znie super ...ale aj klasicky rock, popripade taky muller je to radosť počuvať :)
a inač E-MU 202 je na tom zle zo zvukom ??? pretože má to aj nastrojovy vstup čo sa mne celkom hodí:)
Audinst HUD mx1 (fiio x1 + Fiio e12) -> Beyerdynamic DT990 Pro, Shure SHR940
Ipod touch 4g,iphone -> Vsonic vsd5
Mattho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheUnheard 29. 5. 2011 12:32

to nie je moc hi-fi riesnie ... to je skor na urovni udac2 a nizsie ... ci uz dac alebo aj zosik a DT990 si jednoznacne zasluzia aspon nieco jak RUBY 2 aby boli aspon ako tak vyuzite ...
i5 4790k+GTX960+16GB => uDac2-HP => 1964-T / ADAM F5 / HD 800
iPod touch 3g 64GB => 1964-T
Redmi note 2
TheUnheard
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jurajko123 31. 5. 2011 14:00

Neviem ci to tu nahodou nebolo, ale chcem si nechat poradit.
Mam ASUS Xonar Essence STX v PC a chcem si zakupit k tomu sluchatka ( momentalne mam iba Sennheiser PX200 ).
Mohli by ste mi poradit ci DT 990 alebo AKG K-701 a ci budem potrebovat este aj zosilovac pre tie sluchatka, alebo ich v pohode utiahne aktualna zvukovka.
Pocuvam skoro vsetky zanre, okrem rap, hip-hop, trance a podobne...

Este som sa chcel opytat, aky je rozdiel medzi DT 990 a DT 990 Pro ?

Dakujem
Juraj
jurajko123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ZayL 31. 5. 2011 14:17

Ty "PRO" jsou studiovy, zatoceny kabel, 250 ohmu impedance a ty normalni jsou: maji ruzny impedance a stoji o dost vice, nekde jsem cetl, ze vyrobce rika, ze jsou ty modely zvukove stejny, ale jinde jsem cetl, ze ta nova edice ma mene basu, cili vice vyrovnane... Ja osobne vydim jako velmi vyhodne 990PRO, sam na ne cekam a nemuzu se dockat. AKG K701 jsou naorocny, takze na tvym miste bych volil nemecko a ne rakousko. Myslim si, ze zvukovky budou hrat lepe ty Beyerdynamicy nez AKGcka.

Pokud jsem neco napsal spatne, tak opravte :)
ZayL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheUnheard 31. 5. 2011 16:10

k DT 990 PRO by som osobne bral aspon bv audio headamp ...
i5 4790k+GTX960+16GB => uDac2-HP => 1964-T / ADAM F5 / HD 800
iPod touch 3g 64GB => 1964-T
Redmi note 2
TheUnheard
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 31. 5. 2011 17:33

DT 990 PRO jsou naprosto luxusní sluchátka!
Mám doma DT 990, k nim pokud chci zvuk přes PC, Asus Xonar Essence STX (ty možňují na míru nastavit výstupní impedanci signálu).
Výborný dojem !!

Jinak je provozuji na modifikovaný sluchátkový výstup z CD pehrávače Denon DCD-2560. Osazený OPA-604 a separátním napájením.
Považuji je za jedny z nejlepších "klasických" sluchátek na trhu.

Vyjma elektrostatických sluchátek Stax - ty jsou asi tak o 10 tříd výše !!
:-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 31. 5. 2011 18:13

Jedny z nejleších klasických sluchátek na trhu ano. Ale ve třídě do 5000,-
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan1k 31. 5. 2011 20:21

Tiez by som to nejak neprehanal chlapi :-D .
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 31. 5. 2011 20:56

samozřejmě ve své cenové kategorii
:-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 27. 7. 2011 11:40

Dobrý deň. Dovoľte sa mi podeliť so svojimi pocitmi z týchto slúchadiel. Aj ja som bol pred pár rokmi jednym z tých, ktorí si mysleli, ze Koss porta pro je vrchol muzikálneho zážitku, omyl. Tak ako ľudia dospievajú, dospievajú aj ich chute a tak som si povedal, že chcem viac. Včera som si ich teda kúpil, dlho som nerozmýšľal, aj keď som rozmýšľal nad Sennheiserami HD 595, no recenzie na českých a anglických stránkach + diskusie na fórach ma rýchlo rpesvedčili. Nechal som ich zahorieť na celú noc, deň pekne uložené na stole. Zdroj zvuku je zvuková karta Sound Blaster X-Fi Titanium Fatality na Desktop PC s 6,3mm výstupom, dúfam, že ma audiofili nezožerú. že to nie je kvalitný zdroj zvuku, lebo neviem, aké hodnotenie má táto zukovka v hudobnej brandži a či je vhodná na posluch hudby. :-) Zatiaľ čo som počúval prvý deň musím uznať, že skok je to obrovský, žiadne zapnuté technológie zvukovej karty, žiaden ekvalizér, nevedel som sa rozhodnúť, na ktorý aspekt piesní sa sústrediť, či na gitaru, spev, bicie, vokály, či basgitaru, je to pre mňa ozaj zážitok počuť takto separované nástroje. Jediné, čo mi trošku vadí sú trošku viac cinkavé výšky(subjektívny dojem, možno slúchadlá ešte "dosadnú" a zvuk sa ustáli), naopak vyzdvihujem presnosť a vernosť bicích + ich údernosť, čítal som, že niektorí sa sťažujú, že sú objemnejšie, než by mali, iní ich majú nedostatok, ale môjmu uchu to tak jednoducho vyhovuje. :-) Stredy sú v určitých pasážach trooošicku zastreté, ale to pripisujem tiež tomu, že slúchadlá sa potrebujú "zahriať" a tak objektívnejšie bude súdiť po 30-40 hodinách posluchu, no na moje doterajšie pomery je to aj tak neporovnateľné, len chcem poukázať na to, že sluch už nepočuje len spleť nejakých zvukov, ale skutočnú muziku. Pohodlie hodnotím ako výborné, nikde netlačia, sedia mi perfektne. Testované audionahrávky - Audio CDs Guns n Roses, Bon Jovi, Vangelis, Linkin Park.
JoxY
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků