Kacířský test

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod slayers 6. 2. 2010 22:26

Napříč všemi fóry,ne nechci shazovat co je zde napsáno, ale všechny témata se mě začínají slévat do jednoho.Ač toto forum mám děsně rád a pomohlo mě při výběru hardware,i když někdy mě zmátlo audiofilství před (lidovým názorem),howg.
Dnes jsem si poslechl za pár korun svoje genius sp-hf 2000a a porovnal je se svojí sluchátkovou vymodleností,pro mnoho lidí (zlatý střed),to vůbec nemá cenu do toho ty prachy dávat,nejsem hluchej a teď kápněte barvu,kolikrát jste litovali ty prachy co jste do toho vrazili.Těch pár detailů za vlnu tý zábavnosti co Vám všude narvou do uší bedny za pár halířů.Ne vážně pište,názory. :pozor
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumio 6. 2. 2010 22:52

Nedavno som zazil neco podobne s Essence. Prve co ma napadlo, naco som to vobec kupoval (skoro letela von oknom :D ) ked teraz hladam sposob ako z nej vytiahnut zvuk na urovni 4x lacnejsej karty :hm. Ale inak hi-fi zvuku zdar 8-)
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 6. 2. 2010 22:59

Lutoval som trocha prvy mesiac po kupe Phonakov led som nevedel ako ich mat spravne usadene v uchu :D. Teraz jasne pocujem rozdiel, a investiciu si obhajujem, rovnako akgcka, tie sa mi pacili od zaciatku. Je pravda ze v prorvnani s iphone rozohratymi peckami pri phonakoch nepribudne tolko detailov aby to stalo za tu cenu, ale uz som pochopil ze to nie je len o detailoch, ale veciach ktore si vies vychutnat, su to drobnosti ale prinasaju velku radost a spokojnost. Krasne vysky, priestor, doznievanie nastrojov, basy presne ze slintam, uzasne zenske vokaly atd atd atd... :)
Mozno na tych smejdoch nepocujes az taky rozdielny zvuk, ale prinasa ti rovnaky pozitok z hudby,
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 6. 2. 2010 23:07

Proč mít kvalitní plazmu a pouštět na ní blue ray, když černobílá televize s analogovým signálem dokáže podat příběh stejně?

Ne, peněz nelituji.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinN935 6. 2. 2010 23:13

je to o prioritach...nelutujem...
MartinN935
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 6. 2. 2010 23:23

Litoval jsem nad koupí Logitech Z5500 (Děsný šmejd), Logitech Z4 (hraly dobře, dokud jsem se nezajímal jak to má hrát), UE Super.FI5 (už v den nákupu jsem řekl že si koupim fi10), přehravače Emgeton (slepá víra), Vincent RCA (čím jsem si pomohl?)
Neutrální postoj Edirol UA-1x (Edie muj, ma vady ale je to Edie), Senn CX 300 (vstup do audia, dnes dělaj radost jinde), Sansa Clip+ (všichni ho milujou, já ho nesnáším, ale za to co umí nelituji), Zhaolu 2.5 (neohřál se dlouho, ale byl perfektní)
Nelituji: Senn HD 600 (prostě srdcovka, nechtělo se mi je prodávat), Senn HD 650 (nikdy na HD 600 neměli, ale mám je rád), UE Triple Fi10 (nejsou nijak božský, ale ve své době to byla jasná volba a dodnes mi dělaj radost). Iriver Lplayer (ztrací na Clipa+, ale je to nejlepší co mě mezi přenosnýma přehravačema potkalo),Tomba RG62 (Vincent za trojku hraje stejně), Karafiat DAC 2 ( 8-) ), Dispre II (když jsem ho kupoval, nikdo na AV krom Ekkara o něm nevěděl, pár lidí se dokonce smálo že do toho jdu, kdo se směje teď? :mrgreen: ), Senn HD800 (za ty prachy? koupil bych si je i teď a jsem za ně rád)

Když jsem slyšel na High End praha, bedny mi nic neřekly, když jsem v poslechovém studiu zjistil že monitory co by hraly už tak nějak jak HD600 stojí jeden 30 litrů, šel jsem dál. Jediné co, tak snad u Křováka jeho "staré železo" mě zaskočilo, ale ani v tu chvilku jsem nelitoval. Ne nlituji že doma mám to co mám a šel bych do toho znovu
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThomasKo 7. 2. 2010 01:40

Zatiaľ neľutujem nič, možno jedine PX200 fejky. Ale ani tie moc nie, slúžili v celku dobre a teraz slúžia sestre. Poprípade Bantam DAC, keby bola možnosť vtedy kúpiť uDac tak idem do neho, ale vtedy ešte neexistoval (3/4 roka dozadu). IE8 sú skvelé, kúpil som ich za 150€ ale bol by som ich ochotný kúpiť kľudne aj za 200€ (druhý krát si ich síce už nekúpim, išiel by som vyššie do customov..., ale sú naozaj skvelé a chýbali by mi). Corda Cross, za tú cenu skvelé zariadenie, keby si ju teraz musim kupit, tak do tých 50€ dám za ňu hneď. Go -Vibe V4? zaň som dal 50USD a za tú cenu hrá solídne, zvláda aj IE8 aj HD555.
Doma: BantamDAC - Dispre II V3 - DT880 250ohm 2005 edition
Vonku: Sansa Clip - Mini 3 -recabled Sennheiser IE8 s custom nástavcami
ThomasKo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 7. 2. 2010 01:46

Já nelituji ničeho, byly to dobré investice, navíc co jsem v tom začal trochu chodit tak už všechno vybírám s větší rozvahou, rozhodně bych do toho chtěl dát ještě víc, pořád je co vylepšovat. Do hrobu si to nikdo nevezmeme tak je třeba si užít dokud je čas. ;-) Co mě mrzí tak že jsem zatím neinvestoval moc do orig. nosičů vzhledem k tomu kolik jsem dal za všechno ostatní. Někdy může být větší radost mít sbírku hudby na originálech než super aparát a všechno stažené v počítači. Nejlepší je samozřejmě mít oboje, nosiče i aparát. :-))
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 7. 2. 2010 08:05

Urcity cas som svojim sposobom lutovla moj vyber Yamaha + Jamo (moj vstup do Hifi problematiky). Casom som ale "dozrel" a uvedomujem si, co by ma stalo stereo, ktore by hralo, ako moja sluchatkova zostava. Na filmy (primarne) to teda dostacuje a hudbu seriozne pocuvam aj tak na sluchadlach. Takze konecny verdikt = momentalne spokojny. Casom, ked budu prachy vymenim aj Yamahu s Jamom, ale zatial ma to vobec netlaci.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod flatliners 7. 2. 2010 08:36

tak já spíš naopak lituju že sem třikrát kupoval PX100(vždy odešel kabel) a rovnou nepřešel na tripli:o)
hudbu miluju a těch "pár" detailů mi za ty peníze rozhodně stojí!
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wizik 7. 2. 2010 09:51

Ja ľutujem iba toho, že som robil zbytočné medzistupne. Prenosnú zostavu som veľa krát menil, samé blbosti som tam mal ako ipod nano + porta pro/px100. Teraz mám clip + ER-4P a som maximálne spokojný zatiaľ. Domáca zostava tiež fajn, ani jedného centu neľutujem, len už by sa to chcelo posunúť vyššie :-)
Denon DCD-910/Foobar->digital mogami 2964/USB->Gamma 2 DAC(powered by sigma11)->Beyerdynamic DT770 PRO 80ohm

Sansa Fuze -> Soundmagic PL30
Wizik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 7. 2. 2010 10:01

Já lituju, lituju toho že až budu kupovat v budoucnu repro a zesíky tak to se brutálně plácnu přes kapsu. Požitek z poslechu lowendu nemám - ať už kopák, elektronicej bas tak basová kytara, všechno zní steně prostě jako jednotvárnej bas, bléé
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod descent 7. 2. 2010 10:35

Já jen lituju, že jsem nekoupil hned stereo zesík...ale nakonec jsem AVR prodal po více než dvou letech společně s cetrem a měl jsem ztrátu "jen" 7000 korun. Jinak koupi B&W nelituju vůbec. A co se týče sluchátek tak jsem měl HD595tky a hrály dobře i pro PC, ale pak jsem koupil AKG701 a to už chtělo pořádný zesík, tak jsem vzal rovnou Lyru abych nemusel zase později měnit, taky Lyru využívám jako předzesilovač pro SUB.
descent
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 7. 2. 2010 12:13

Taky nelituji, prostě mě baví tu sestavu vylepšovat. Je ale pravda, že někateré skladby, když je slyším poprvé na levných Geniusech nebo něčem podobným, se mi líbí víc než doma na DAC/Ampu+Grado, kde je to o dost neutrálnější, detailnější, slyším clipping při limitace (nebo co to je) a není to takový to konzumní s rozblemclým basem a uměle dunící. Někdy se to obrátí, někdy ne. Na druhou stranu některé věci bych se na těch Geniusech ani neodvážil pustit a jsem u nich rád, že mám na uších to, co mám.

//Edit: Navíc když uvážím, že Grado jsem koupil za americkou cenu (4000 ,-Kč) a Fubar ve slevě, ikdyž bych řekl, že ta slevová cena víc odpovídá realitě než ta "normální," tak už vůbec není co řešit.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 7. 2. 2010 12:36

Přece bych byl pokrytec, kdybych řekl, že jsem nad tím nepřemýšlel. Pokud do toho dáš ty peníze, tak už je pozdě. Vždycky nebudeš litovat (byl bys přeci sám proti sobě).

Když si pustím skladbu na tom, co mám kterou jsem přes den slyšel na reprácích od iMacu, tak se mi jen udělá úsměv na tváři. Zase si řeknu, že to stojí za to. A to vůbec nemám nic drahého.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků