Bang & Olufsen A8

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eO.Exter.xxx 23. 2. 2010 10:06

Ahoj vsem.Chtel jsem zalozit tento thread o techto sluchatkach. :-)
Jsem stastny majitel a sluchatka hraji naprosto vyborne.Pokud by nekdo mel jakkykoliv dotaz na tyto sluchatka.Rad ho zodpovim,pokud to bude v mych silach. :-)

P.S. Sluchatka byla zakoupena v prodejne Bang & Olufsen.Tedy zadne Aukro ani Ebay.:-)
Naposledy upravil eO.Exter.xxx dne 23. 2. 2010 12:41, celkově upraveno 2
eO.Exter.xxx
Junior

Odeslat příspěvekod semaniaci 23. 2. 2010 10:52

porovnával si ich s niečim?
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eO.Exter.xxx 23. 2. 2010 11:46

JJ,mam jeste j-jays.Senny CX 300 a koss the plug.Tyhle hraji opravdu ciste,slova jsou krasne srozumitelna.Libi se mi i vysky,celkove je zvuk dobre prokleseny.Akorat mi prijdou slabsi basy nez treba u Senn,nebo tech j-jays.
navic jsou to snad nejpohodlnejsi sluchatka co jsem mel.Kazdy sluchatko ma 8gramu.Takze to neni na usich vubec citit,+ jsou jeste velmi dobre nastavitelna.Takze by meli padnout i narocnym uzivatelum.No a maji Elektro-dynamicky menic(coz nevim jestli je dobre,nebo spatne). :-)
Mozna pro tebe nezajimave,ale vypadaji perfektne na usich.
eO.Exter.xxx
Junior

Odeslat příspěvekod semaniaci 23. 2. 2010 12:59

predsa len sú spomínané modely v nižšej cenovej kategórii (aspoň čo som narýchlo pozeral na googli). ja som dal ku bang-u spraviť návrh na ozvučenie celého bytu a vyšlo to na 1,7mega (ešte v slovenskej korune). tak som skočil ku basysu a tam mi dali za približne polovicu. chcel som povedať, že aj ako som si prezeral ich pavilón na high-end slovakia, tak sa zdá, že sú viac zameraný na dizajn ako na kvalitu zvuku. no slúchadla od nich som zatiaľ nemal možnosť počuť
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eO.Exter.xxx 23. 2. 2010 13:09

To si nemyslim.Myslim si,ze o kvalitu u teto firmy se nemusime bat.:-)Pokud chce nekdo punc elegance a luxusu,tak si musi priplatit.:-)Koukam ze prodavas Bose tri-port.Nejdrive sem o nich take uvazoval,ale na zahranicnich vebech jsem se docetl,ze pry jsou prebasovane a nejrajou uplne dobre,je to pravda?:-)Tak jsem zvolil B & O.:-)
eO.Exter.xxx
Junior

Odeslat příspěvekod semaniaci 23. 2. 2010 14:20

nemôžem to objektívne posúdiť, pretože som ich mal v uchu celkovo 5 hodín a nesedeli mi v uchu. zato bratovi sadli ako ulate. no pre ňho hraje dobre všetko, takže tiež je to ťažké posúdiť.
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 23. 2. 2010 15:57

Bose triport jsou hrozný sračky.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod creat 23. 2. 2010 16:54

Pridaj sem aj foto.
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ssamoo 23. 2. 2010 19:31

Pocul som Bang & Olufsen priplatkovu hudbu v Audi A8, a mozem povedat, ze za mensiu ciastku penazi som pocul vela upravenych aut, ktore sutazia v kategoriach SQ a hrali dokonca lepsie. Takze sluchadla od nich budu nieco ako od Bose, podla mojho nazoru. Je ale pravda, ze som ich nepocul ;)
BlitzWolf BW-ES1 mod_KZ ZS6_KZ ATE_KZ ATEs_SHURE SE535_Westone UM PRO 30
iPhone X_Samsung Galaxy Note 8
MacBook Pro 13 Retina Touch Bar
Custom PC_X370_Ryzen R7 1700_GeF1080_NVMe SSD_NZXT S340
ssamoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eO.Exter.xxx 23. 2. 2010 21:48

to urcite ne:-)Kdyz se kouknes na uzivatelske hodnoceni na zahranicnich serverech tak Bose triport ma mnohem horsi hodnoceni nez B&O.:-)
eO.Exter.xxx
Junior

Odeslat příspěvekod Wizik 23. 2. 2010 22:18

Nepočul som ich, ale neverím, že to bude bohvie čo. Platíš za značku viac-menej.
Denon DCD-910/Foobar->digital mogami 2964/USB->Gamma 2 DAC(powered by sigma11)->Beyerdynamic DT770 PRO 80ohm

Sansa Fuze -> Soundmagic PL30
Wizik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eO.Exter.xxx 24. 2. 2010 00:30

Tak samozrejme,ze bude plno sluchatek co hraji lepe a s uzavrenymi sluchatky se nebudou moci rovnat ale na mala prenosna sluchatka na bezne uzivani cesta do skoly atd. hraji dle meho nazoru velice dobre.:-)
eO.Exter.xxx
Junior

Odeslat příspěvekod expresado 24. 2. 2010 06:52

eO.Exter.xxx píše:Tak samozrejme,ze bude plno sluchatek co hraji lepe a s uzavrenymi sluchatky se nebudou moci rovnat ale na mala prenosna sluchatka na bezne uzivani cesta do skoly atd. hraji dle meho nazoru velice dobre.:-)

vseobecne plati ze male sluchatka su vzhladom na SQ lacnejsie ako napr. uzavrene ---
iPod Touch 4G >> HiFiMAN RE-262
expresado
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 24. 2. 2010 08:21

Velikost a konstrukce jsou dvě naprosto odlišné věci. Třeba prakticky všecky špunty s tlakovým měničem jsou malé, a zároveň uzavřené...
Špunty, neboli IEM můžou být polouzavřené nebo uzavřené. Někdy se jim taky říká intraaurální. Totéž platí i pro pecky, pouze s tím rozdílem, že neizolují okolní hluk. Pak tu máme sluchátka, která mohou být uzavřená, polouzavřená (polootevřená) a otevřená. To jsou supra-aurální (Koss Porta Pro, Sennheiser PX100) a circumaurální (klasické poklice, Sennheiser HD555, Audio-Technica ATH-AD700).

Na ven jsou nejlepší sluchátka uzavřená, která izolují okolní hluk. Takže ne pecky nebo supra-aurály, které když už slušně izolují, tak zase mají dost nepohodlný přítlak na ucho. Takže nám zbývají uzavřené circumaurály (Sennheiser HD218), a nebo IEM. Ty vyhrávají určitě v přenosnosti, a na ven IMHO i v té izolaci a kvalitě zvuku. Pohodlí je tak nastejno, někomu vadí špunty v uchu, jinému poklice na hlavě...
Na doma jsou zase nejvhodnější otevřené circumaurály, leda že by byl velký problém buď s hlukem z okolí, nebo naopak s hudbou, která jde ze sluchátek slyšet moc nahlas a ruší ostatní obyvatele jinak tiché místnosti. Pak je potřeba sáhnout po uzavřených circumaurálech.
Je to trošku OT, ale malé zopakování si základních pojmů nikomu určitě neuškodí ;-)

Ale proti gustu... Když se v šalině rozhlídnu, tak tam spousta lidí poslouchá hudbu na KPP, jde to slyšet až ke mně, protože to musí mít ohulený, aby přeřvali tu šalinu... Takže toto je pouze teorie, v praxi si poslechni co možná nejvíc sluchátek, a pak si vyber, které se Ti budou nejvíc líbit...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eO.Exter.xxx 24. 2. 2010 08:37

Nolwendil píše:Velikost a konstrukce jsou dvě naprosto odlišné věci. Třeba prakticky všecky špunty s tlakovým měničem jsou malé, a zároveň uzavřené...
Špunty, neboli IEM můžou být polouzavřené nebo uzavřené. Někdy se jim taky říká intraaurální. Totéž platí i pro pecky, pouze s tím rozdílem, že neizolují okolní hluk. Pak tu máme sluchátka, která mohou být uzavřená, polouzavřená (polootevřená) a otevřená. To jsou supra-aurální (Koss Porta Pro, Sennheiser PX100) a circumaurální (klasické poklice, Sennheiser HD555, Audio-Technica ATH-AD700).

Na ven jsou nejlepší sluchátka uzavřená, která izolují okolní hluk. Takže ne pecky nebo supra-aurály, které když už slušně izolují, tak zase mají dost nepohodlný přítlak na ucho. Takže nám zbývají uzavřené circumaurály (Sennheiser HD218), a nebo IEM. Ty vyhrávají určitě v přenosnosti, a na ven IMHO i v té izolaci a kvalitě zvuku. Pohodlí je tak nastejno, někomu vadí špunty v uchu, jinému poklice na hlavě...
Na doma jsou zase nejvhodnější otevřené circumaurály, leda že by byl velký problém buď s hlukem z okolí, nebo naopak s hudbou, která jde ze sluchátek slyšet moc nahlas a ruší ostatní obyvatele jinak tiché místnosti. Pak je potřeba sáhnout po uzavřených circumaurálech.
Je to trošku OT, ale malé zopakování si základních pojmů nikomu určitě neuškodí ;-)

Ale proti gustu... Když se v šalině rozhlídnu, tak tam spousta lidí poslouchá hudbu na KPP, jde to slyšet až ke mně, protože to musí mít ohulený, aby přeřvali tu šalinu... Takže toto je pouze teorie, v praxi si poslechni co možná nejvíc sluchátek, a pak si vyber, které se Ti budou nejvíc líbit...


Ja uz je mam koupene.:-)Uz nemusim vybirat.:-)
eO.Exter.xxx
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků