Kolik sluchátek vaší péči nepřežilo? A proč?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jersey II. 20. 4. 2010 10:37

Čím dál častěji ve svém okolí (ale i tady) slýchám, že ten a ten model sluchátek nic nevydrží. Že se rozpadá v tomhle místě, že se láme přívodní kabel, že..., že... Moji péči nevydržely pouze Koss portaPro troufám si tvrdit - z pochopitelných důvodů a Altec Lansing UHP336. V tomto případě souhlasím se špatnou konstrukcí.

Od svých 16 let, tj. téměř 7 let, používám celkem intenzivně různé typy sluchátek. Začal jsem na Koss P/15 a dlouhodobě používal např. Koss portaPro, CX 300, HD 600,..., v současnosti při testech ven nosím IE 8. Nikdy se mi nestalo, že by sluchátka přestala hrát v návaznosti na přelomený kablík nebo že by se rozpadla, praskla, a tak se seriozně ptám:

Co s těma sluchátkama děláte a kolik už jste jich za svůj aktivní sluchátkový život stihli popravit?
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Odar 20. 4. 2010 10:52

KOSS Porta Pro mam asi 3 roky. Zlonil sa mi na hlavovom moste jeden z umelych "posuvnikov". Podotykam ale, ze som ich dennodenne skladal do "klbka". Tym podla mna vznikla unava materialu. Takze ciastocne moja chyba. Inak pri normalnom kancelariovom pouzivani ziadny problem.

KOSS Spark Plug som mal, ale daroval som. Ja som s nimi proble nemal, ale dvaja kamarati mi hovorili, ze mali problem s kablom, respektive s castou kabla, ktora je pri jacku. Sam viem, ze kablik na Spark Plug je moc tvrdy. Asi do neho dava vyrobca moc umelej hmoty. Myslim si ale, ze je to vseobecne znamy fakt. Kablik na Spark Plug velku zivotnost nema.

Tolko odo mna.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 20. 4. 2010 11:00

Sennheiser HD555: Prasklinka na hlavovém mostě, docela častý problém, takže nejspíš špatná konstrukce.

Ue triple fi: Při odpojování kabelu vytažen i konektor. Taky už jsem to u pár lidí viděl, takže si spíš vsadím na výrobní vadu.

Špunty vždy nosím v krabičce, nikdy jsem něměl problém se zlomeným kabelem nebo něčím podobným.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 20. 4. 2010 11:01

Vždycky jsem dodělal v minulosti pecky, svoje stařičké Philipsy jsem reklamoval třikrát kvůli kontaktu.
A teď jen ES7, kde jsem nošením přehrávače v zadní kapse, polámal kabel k jacku... Ale jinak se mi žádná sluchátka nerozpadla...
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Alphi 20. 4. 2010 11:10

Odrovnal jsem jedny KOSS The Plug a několikero levných pecek nošením přehrávačů po kapsách. Poslední roky, když nosím všechny playery v pouzdrech a pověšené na lemu kalhot, tak sluchátka drží a drží a drží...
A u domácích - tedy beyerů - bych se musel jó snažit, abych jim způsobil nějakou větší damage. Ale zatím jsem ten kroucenej kabel ani nepřejel židlí, nepadají mi,... i když jsou to solidně udělaná sluchadla, tak se nenechávám ukolébat.

Pokud tedy netrpí konstrukční vadou nebo se ke sluchátkům člověk nechová jako prase, tak s nimi můžete počítat na dlouhá léta. Problém je, že spousta těch, co se k nim jako prase chovají, si myslí, že sluchátka právě trpí onou konstrukční vadou.
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 20. 4. 2010 11:33

Alphi píše:Pokud tedy netrpí konstrukční vadou nebo se ke sluchátkům člověk nechová jako prase, tak s nimi můžete počítat na dlouhá léta. Problém je, že spousta těch, co se k nim jako prase chovají, si myslí, že sluchátka právě trpí onou konstrukční vadou.

:tleskani :-)
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod kejsi87 20. 4. 2010 12:03

ja jsem teda nezrusil jeste zadna sluchatka, mozna je to tim, ze sem jich za celou dobu nemel zase tolik...ale jeste do leta minuleho roku sem poslouchal na CX300 (celkem asi 2 roky, to byla vlastne moje uplne prvni sluchatka, pokud nepocitam nejake "waaaau SONY pecky z mestskeho elektra" :D )a ta proste odesla celkovym opotrebovanim...gumicky se odloupaly apod. a ikdyz sem je potom poradne "opral" (ke konci jsem je nosival i do prace - cementarny :D :nenapadne ), tak uz nemelo cenu je dale nosit, svoje si odslouzila :D ...ale jak k byvalym J-JAYS nebo SHE9850, tak ted k IE8 se snazim chovat superopatrne :)
♫ Sennheiser IE8, Sansa Clip+
kejsi87
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 4. 2010 12:09

Mě taky neodešly žádný a to se k nim extra slušně nechovám. HD595, HD600, K701 i HD800 furt padali a padaj na zem, zakopávám o kabel, přejíždim kabely židlí a nasazuju si je mokrýma rukama ze kterejch kapou kapky. Pořád nic. Podle mě se jim ani nic stát nemůže.
Naposledy upravil Kocmeister dne 20. 4. 2010 12:13, celkově upraveno 1
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Broslowski 20. 4. 2010 12:13

U mna Koss KEB24 vydrzali cca 10 hodin, bezne pouzivanie,proste zlyhal kontakt na jednom sluchadle.

Porty pro som pouzival dost casto a dost som sa k nim choval jak prasa no neposkodol som ich nikdy.Jedine čo mi na nich umrelo bol kábel kde opat zlyhal spoj, ten som vymenil a bol pokoj.

Skullcandy hesh:Bezne pouzivanie, zlomili sa na oboch miestach kde sa reguluje sirka sluchadiel.Chemopren snad pomoze.

Ono ked clovek pouziva sluchadle vsade a zije aktivne, nieje problem sluchadla poskodit ci uplne znicit:-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 20. 4. 2010 12:18

Pecek jsem zdevastoval snad tisíc :mrgreen: většinou vždy šel kabel..
Obtáčel jsem kabelem MP3, dával jsem je do kapes kam bych vsedě nestrčil ani ruku, vytahoval jsem sluchátka z uší tahem za kabel... Pak se některé rozchaptěly :mrgreen:

Od dob co vlastním sluchátka na úrovni nemám žadný problém, pardon u Fi10 mi včera odešel kabel :mrgreen: ale ne u jacku :mrgreen: kabel po roce a půl odešel za paměťovým drátem (já se mu nedivím). Ovšem musím mu k dobru příčíst: používal jsem je každý den a vždy jsem si paměťový kabel dotahl za ucho, přežil drastické jizdy na kole, přežil běh, několikero zasednutí, nespočet vytahování z konektoru sluchátek (k tomu se ještě vyjadřím).... a přežil věci kterým by se jiným kabelům nesnělo ani v nejtemnějších černých můrách! Má můj obdiv a budu na něj vzpomínat :-( :-S !!! pHp Už pošli novy :mrgreen: !!!

Ano UE maj zle vymyšlen konektor na přívodní kabel, ale to jsou všichni tak nechytří že s tím nepočítaj? Chápal bych to před rokem/dvouma, kdy to byla "novinka"... Osobně za rok a půl jsem konektor nevytrhl (někdo by řekl asi samovolně mi nevypadl?) a to jsem ho vytahoval celkem často. Ale když člověk neni zabedněnej přece nebude ten drát rvát brutálním způsobem když to jde i lehce.... Už jsem to někde psal, myslím přímo pod fi10? A teď koukám dokonce 2x :) takže majitelé UE až vám zase samovolně vypadne kabel z konektoru, zkuste před tou samovolností si přečist tohle:
bubaak píše:Co si s tím proboha dělal?
Konstrukce je špatna a vždy byla, to souhlasím. Krovákovi se na Fi.5 odlomila celá zadní část, ale u vyndání kabelu z konektoru tomu jde předchazet
bubaak píše:Demontovat samozřejmě jde. Jen bacha nekejvej sním, neškubej a podobně nasilně neoperuj!!! Konektor ve sluchátkách je pouze přilepen a na jeho vadu se moc často nepovede uplatnit záruku!!!
Takže mezi kabel a konektor vraž zkraceny a nejtrvrdší nehet na ruce dokud nepovyskočí (můžeš zkusit použit nějaký nástroj, ale motorová pila je na to moc velká). Pak už jen přidrž druhým nehtem konektor a prvním vytahuj kabel.
Bacha prvně to jde vždy dost z tuha (jak s ženskou), pak ten kontakt prokápní nějakým vodivým silikonem aby to šlo příště líp.

Po bitvě je ale každý generál 8-)

PS: Jersey dělá sbírku tipů jak se nechovat ke sluchátkům na nový článek? :mrgreen:
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Alphi 20. 4. 2010 13:01

Jj, bude crash test HD 800. :kuk:
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThomasKo 20. 4. 2010 13:06

Ja som odpálil vela peciek, ale potom som mal CX300 (možno fejk, nevim naisto) a tie sa rozpadli tak po mesiaci ale hned som ich opravil sekundovym lepidlom a odvtedy držia v pohode. Potom som dostal IE8, nesprával som sa ku káblu nijak extra (je vymenitelny...) ale k sluchtkam ano. Ale aj tak sa pri jednej výmene nástavcu odlepila trubka na nasadzovanie nastavcov. Ale tam islo skor o smolu a konštrukciu - nijak to tam nedrží iba nejakým hnusným lepidlom. Teraz ako mám nové tak ich stále skladujem v krabičke nech vydržia čo najviac a nástavce zo zásady nemením.
Doma: BantamDAC - Dispre II V3 - DT880 250ohm 2005 edition
Vonku: Sansa Clip - Mini 3 -recabled Sennheiser IE8 s custom nástavcami
ThomasKo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod semaniaci 20. 4. 2010 13:08

mne sa raz zomil kábel na Apple in-ear (ten starší model). potom bola najčastejšia vada, že sa mi roztrhol ten Y-ový predel napr. pri CX300 a to isté pri EX-71. najnovšie "zranenie" je tá povestná prasklinka na HD555
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ScRyX 20. 4. 2010 16:35

U mňa neprežili asi troje pecky k starému kazetovému walkmanu, potom som asi rok a pol mal iRiver pecky, následne pri páde prehrávača so sluchátkami v ušiach odišiel kábel, potom pecky Koss P4, zničené dva kusy, samozrejme pri jacku, a ešte asi dvoje phillipsy, také s vymeniteľnými farebnými krytmi. Potom som kúpil Phonaky, ktoré majú asi tak trikrát hrubší kábel ako moje predošlé sluchátka, rok som sa k nim správal veľmi opatrne, teraz ich občas nosím iPhone vo vačku so zapojenými PFE, ale často kontrolujem aby sa kábel "nevykrúcal". A čo sa týka fullsize, tak tam poškodiť kábel je nemožné. Hoci po prečítaní:
Kocmeister píše:Mě taky neodešly žádný a to se k nim extra slušně nechovám. HD595, HD600, K701 i HD800 furt padali a padaj na zem, zakopávám o kabel, přejíždim kabely židlí a nasazuju si je mokrýma rukama ze kterejch kapou kapky. Pořád nic. Podle mě se jim ani nic stát nemůže.
si už nie som taký istý že sa moje AKG vždy mali ako v bavlnke :D.
Apple iPhone 4/Apple iPhone 3G 16GB Black / Sony Vaio F11ZE + Unique Melody Miracle
Sony VAIO VGN-TX2XP(Foobar2k) + Hifiman EF2 + AKG K701 (left at home)
Phonaky obcas akurat tak do mhd :)
ScRyX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 4. 2010 16:46

Haha zrovna ty "tvoje" AKG jsem měl naštěstí dost krátce, tam došlo narozdíl od ostatních jen na to přejetí kabelu židlí co si pamatuju :-[ :D
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Další stránka