Kolik sluchátek vaší péči nepřežilo? A proč?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ssamoo 21. 4. 2010 09:23

Stare pecky isli dole casto. Detske nosenie po vackoch a v taske ich dorazilo vzdy. Naposledy zatial Sony HPM70tky, po 4roch rokoch nosenia odisla jedna strana. Pritom boli pred 2mi rokmi aj nechtiac oprane v pracke. Mali potom cistsi zvuk :D
BlitzWolf BW-ES1 mod_KZ ZS6_KZ ATE_KZ ATEs_SHURE SE535_Westone UM PRO 30
iPhone X_Samsung Galaxy Note 8
MacBook Pro 13 Retina Touch Bar
Custom PC_X370_Ryzen R7 1700_GeF1080_NVMe SSD_NZXT S340
ssamoo
Junior

Odeslat příspěvekod karkar 21. 4. 2010 23:39

Me odesly pecky Philips, dokonce dvoje (cena cca 800Kc) vzdy se odlepila takova ta kovova mrizka. I kdyz jsem to slepil vterinakem, po case zacaly stejne chrcet... pak jsem si poridil mp3ku.

Dale minimalne u dvojich pecek panasonic mi nas kocour prekousal kabliky... :-)

A z detstvi se pamatuju jak se u sluchatek ke kotoucovemu magnetaku tesla rozpadlli molitanove nausniky... :oops:

Ted mam Koss Plug a HD595 a oboje drzi... tuktuktuk... ;-]
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 22. 4. 2010 10:01

Tak já taky něco zničil i když ne vždy úmyslně.

philips pecky: půjčil si je kámoš a používal je jako repro, jak dopadl zvuk je asi jasné.

sony pecky: kamarádka mi urvala jedno sluchátko

Koss Plug: odešel kabel u konektoru

KPP: jednou jsem urval kabel, jinak vypadávaly měniče z hlavového mostu, což ale spravil zapalovač.

q-JAYS: díky potu jim neskutečně ztvrdl kabel, plus jedna z prodlužek exla u konektoru

c-JAYS: opět prodlužka exla u konektoru

IE 8: žijí dodnes a ještě dlouho budou, tedy doufám, buď jsou v uších nebo v krabičce.
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 4. 2010 13:59

U mě tak asi čvery "pecky". Většinou mi spadly do pití :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 22. 4. 2010 15:06

V mém případě jsem za dlouhá léta zničil spoustu pecek a náhlavních sluchátek.Nejdražší sluchátka, která jsem odstřelil byly Koss Porta Pro.Byly to moje první slušnější sluchátka.Koupil jsem si je v roce 1995 a tenkrát stáli dva tisíce.Používal jsem je denně a za pár let byly řádně volítaný.Kupoval jsem si postupně další sluchátka od Kosse na domů i na ven.
Starý Porty jsem používal i na pokusy a jeden můj vychytanej experiment s elektronkama byl pro ně smrtelnej.Nerad bych se o takový čuňárně vůbec zmiňoval, ale na vině bylo samozřejmě anodové napětí kolem tříset voltů.
Z nostalgie jsem pro ně sehnal nové měniče a uložil ošuntělá sluchátka do šuplíku.Na experimenty od té doby používám raději Koss MAC 5 signature Ford.Jsou výrazně levnější a mají ještě hutnější basový základ (pro zvukové puristy: klasická hudba, přez ně, zní tak nějak svalnatě, anabolicky).Jsou mnohem pohodlnější než Porty a pro příležitostný poslech jsou úžasný.Vždycky se divím kde se ty basy v nahrávce berou v takovém množství.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emokid 22. 4. 2010 16:11

U mě toho teda zas tolik nebylo, jako dítě určitě nějaké pecky odešly pak jsem měl první trochu seriózní clip on od Kosse na způsob cs80 kde se ten jeden clip za ucho samozřejmě urval, no mám je někde do teď, třeba by šla uplatnit doživotní záruka. :-)) Pak už jsem se všech sluchátek vždycky zbavil dřív než se jim cokoliv stalo, musím ale uznat že nebýt kosse a jeho rozpadlých Clip-onů tak bych se asi jen tak o trochu lepší sluchátka nezačal zajímat. :-))
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 26. 12. 2010 18:35

já nezničil nic :) já se ke sluchátkům chovám jako v bavlnce :)
LammerOutsider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paulhunter 6. 1. 2011 08:17

Pecek jsem zničil fakt hodně, ale většinou to byly jen takové ty spotřební, u kterých by mi slza neukápla.

A vždy to byl kabel, co jsem zničil - častým omotáváním kolem mp3ky. Často jsem taky na sluchátkách usínal..
Logitech Z10
Cowon D2 8 GB (+ 16 GB SDHC)
Ultimate Ears Triple.fi 10

last.fm/user/blind_clown
paulhunter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Defcon 6. 1. 2011 15:30

Pecky k Pan SX-15 zničené po par letech tím že kontakty byl označené barvou ta se sloupala a začala bzučet uvnitř měniče.

Panasonic Clip-On (ten první model černý) myslím HS-550 nebo tak nějak. Nechal jsem je v Egyptě v autobuse na sedačce, v podstatě jsem je usmažil.

KPP většinou kabeláž buď steřela nebo nevydržela moje nošení.

KPP 25th. Kabeláž to samé co výše. A po 2 měsících používání prasklý plast u comfortzone. Praskly při nasazování asi nějaký vrub

Teď mám AKG Q460 snad vydrží jen kabelům moc nedávám ale jsou výměnné.

Plus nespočet šuntů co přestaly z ničeho nic hrát
Defcon
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 1. 2011 17:25

Teď při zpáteční cestě z dovolené mi málem sluchátka spadla v letadle do záchodu :D, bylo to jen těsně.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Předchozí stránka