špunty 800-1500

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod avenged 10. 5. 2010 13:36

Zdravím, chystám si kupovat nějaká lepší sluchátka okolo 1 tis. Chtěl bych špunty. Poslouchám metal, rock, trance, dnb.. dá se říct že kromě evy a vaška a hip hopu vše. Na hudbu používám iphone 3G. Chtěl bych od vás radu co si mám koupit. Přemýšlel jsem o něčem jako CX 300 II, soundmagic pl50, s-jays, j-jays... -bohužel opravdu nemám ponětí jak hrají a byl bych rád kdyby mi někdo poradil, klidně i odkázal na něco lepšího na trhu. Jde mi o to aby sluchátka něco vydžela a jelikož jsem chudý student taky bych rád koupě nelitoval, tedy slušný zvuk. Děkuji za odpovědi.
avenged
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 10. 5. 2010 13:39

Co tyhle? Musíš je ale koupit ze zahraničí:
http://head-direct.com/product_detail.php?p=23
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod avenged 10. 5. 2010 13:46

a ty jsou lepší než třeba ty pl50? Protože pl50 mě celkem zaujaly. Ikdyž svým vzhledem ve mě vyvolávají smíšené pocity, jinak se mi dost zamlouvají po přečtení pár recenzí. RE2? zahraničí... no nejradši bych byl kdyby to bylo někde z čr například kvůli reklamaci nebo tak něco... nevím jak se to řeší se zahraničím. poštovné, reklamační doba atd atd.
avenged
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 10. 5. 2010 15:11

Pl50 nejsou špatné. Dají se sehnat v ČR, navíc jsou uzpůsobené k vedení kabelu za uchem.

Je tu podobné téma, kde jsou navrhovány Fisher Audio Eterna a další, ale povětšinou jenom ze zahraničí.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod avenged 10. 5. 2010 15:36

jen by mě zajímalo který z těch co jsem psal(popřipadě co ste psali vy) by ste mi doporučili. Pro mě jsou nejžhavější kandidáti asi CX300 a ty pl50. Kupuju si dražší sluchátka poprvé a nechci šlápnout vedle :)
avenged
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Balda_87 10. 5. 2010 15:39

s cx300 ale šlapeš

EDIT: jelikož kolují tvrzení, o tom jak disponují cx300 HODNĚ podobným zvukem jako PortaPro. Přitom AKG K324p jsou konstrukčně snad totožné, cenou se také liší minimálně, ale ty akgčka mají podle mého mínění výrazně odlišný, detailnější a pevnější zvuk, než portapro (po zahoření).
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 10. 5. 2010 19:27

Z těch dvou bych osobně bral PL50.
CX300 jsou ale basovější, takže záleži jakoé podání preferuješ.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ipetrk 13. 5. 2010 19:39

Je tu jedno podobný téma, do kterýho jsem taky přispíval, tak doufám, že mě někdo nebude pokládat za spamátora.

Ale!!!

Z těch sluchátek, co jsi vypsal jsou PL-50 a s-jays nejvýš. Měl jsem podobný cenový rozpětí jako ty. Sice jsem si nejdřív myslel, že 1500 za pecky je hoodně (student, nájem atp. :D). Ale pak jsem zjistil, že 1500 je akorát tak suma, aby se vůbec dalo začít mluvit o sluchátkách. Měl jsem i podobnej výběr. Takže poradím, co jsem sesbíral za moudrosti.
PL-50 rozhodně j-jays přehrajou, ale obecně maj PL-50 míň basů. Neslyšel jsem je, ale radili mi přímo z headphones.cz, což jsou pro mě naprostí mistři... Osobně by mi to asi vadilo, protože jsem přecházel ze sport, jejichž zvuk mě sice už unavoval (vadil...), ale zase abych nebyl vyšoklej z čistoty bez basů. Jinak jsou to ale řádově lepší sluchátka než j-jays. Co jsem tak vyčetl z recenzí, tak j-jays jsou lepší než CX 300 II.

No, ale vzhledem k tomu, že jsou tady ještě s-jays a ty jsou nyní v akci (doprodej, jays je bude pravděpodobně nahrazovat modelem t-jays), tak není moc co řešit. Za 1190,- dostaneš sluchátka, který jsou oproti zbytku o ligu jinde (možná o víc...- původní cena 2290,-). Maj je už jen v bílý, protože černý se vyprodaly dřív. Ale osobně mi to je jedno. Zvuk je naprosto úžasnej. Krásný sytý basy, ale přitom slyším i kytaru, cingrlátka, klapání, detailní hlas... Nikdy jsem ještě neměl takový sluchátka. Tluměj naprosto úžasně. Pokud si vezmu pěny, neslyším v podstatě nic (i bez zapnutý hudby), až je to nepříjemný, jak na to nejsem zvyklej.

Dát za sluchátka 1200,- pro mě byl nezvyk (teda za takhle malý...). A představa, že budou blbý... no omejvali mě. Ale jsou úžasný a nelituju ani jediný koruny, který jsem za ně dal. Za tu cenu co jsem zmínil je maj na sluchatka.net.

Tady je pár odkazů na recenze:
http://www.ilounge.com/index.php/reviews/entry/jays-s-jays-siren-armature-earphones/
a
http://www.expertreviews.co.uk/headphones/270679/jays-s-jays

Každopádně si sluchátka užij, ať už sáhneš po kterejchkoli...
ipetrk
Junior

Odeslat příspěvekod cagin 14. 5. 2010 08:10

Mně se líbí co říkají slováci tak to tedy použiji.Nevím sice jak hrají sjays ,ale qjays mám a proti reo vyhořely jako fakla.Reo jsou někde jinde než asi všechy jays.
tady jsem začal
-------------

nyní jsem zde
----------------------------
cagin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ipetrk 14. 5. 2010 11:08

Tak ale RE0 jsou trochu jiná cenová skupina, ne? Vyjdou nějak kolem 2k, jestli se nepletu...
ipetrk
Junior

Odeslat příspěvekod avenged 14. 5. 2010 14:25

RE0 jsou trošku jiná cenová kategorie co jsem koukal :) Přecházím z
PHILIPS SHE 2550 což je asi dobrá sra*ka... Takže na nějaký basy uplně tak zvyklej asi nebudu. Basy z nich vytáhnu tím že to vohulím, jenže v tu chvíli začnou "chrastit". Opravdu nevím. Spíš koupi nechám na později až po matuře. Až připlujou nějaký prachy :)
avenged
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cagin 14. 5. 2010 15:31

80 dolaru + doprava ta by měla být levná do 2000 to asi vyjde.Jinak ja už bych si připlatil ono 1500 ,2000 to neni takovy rozdil.Vim ,že moji kamaradi ze školy takovy rozdil propařili za večer.
tady jsem začal
-------------

nyní jsem zde
----------------------------
cagin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avenged 14. 5. 2010 15:44

jde o to že jsem chtěl sluchátka za 500-1000 původně, ale po přečtení recenzí atd jsem usoudil že půjdu výš. jenže jít na čtyřnásobek respektive dvojnásobek původního plánu je moc :)
avenged
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chazyk 15. 5. 2010 10:56

S-Jays se nechytaly na RE2, což je nižší model než RE0, na tvém místě bych si těch pár stovek připlatil, nebudeš litovat.
Keep your eyes open wide...
chazyk
Junior

Odeslat příspěvekod pHp 15. 5. 2010 11:06

Tvrzení na základě čeho?
pHp
Mírně pokročilý

Další stránka