Pecky vs. šputny

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod blackwhit 11. 6. 2010 12:37

Zdravím, mám dotaz ohledně přenosných sluchátek. Dají se sehnat nějaké pecky (do 1000), které hrají dobře? Teď mám Sehnheisery MX 360 a není to úplně ono. Je mi jasné, že špunty asi vzhledem k izolaci okolních ruchů atd. budou mít vždy o něco lepší zvuk, ale jelikož já chci sluchátka používat i na běhání, brusle apod., myslím, že lepší bude mít pecky, kde přeci jenom stíhám vnímat i okolní zvuky. Míval jsem špunty Creative EP-630, kde mi ten zvuk přišel dobrej (nejsem audiofil), dá se zvuk podobné kvality dostat i z pecek (za rozumnou cenu)? Taky si vzpomínám, že kdysi jsem měl walkman panasonic té nejvyšší řady a k tomu byly pecky, který ovšem jakoby víc zapadly do ucha.. něco takového:
http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V%C3 ... index.html

ty taky hrály dobře...

Dotaz je tedy, zda při koupit nějakých pecek ve výše uvedené cenové relaci bude zvuk z nich výrazně lepší než u mých současných MX360, případně zda se zvuk může blížit Creative EP-630. Nebo pokud chci alespoň nějakou kvalitu, šputnům se nevyhnu? :-)

Jinak pro doplňující info - poslouchám tvrdou muziku, takže více basů mi vyhovuje.
blackwhit
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 11. 6. 2010 13:57

Na počet basů vyhrají skoro vždycky špunty, to je dáno konstrukcí. Jinak asi nejlepší pecky v tíhle ceně jsou yuin PK3, ty hrají lépe než možná všechny špunty v téhle ceně(ale mají prostě méně basu).
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod udavida 11. 6. 2010 14:07

Za sebe můžu doporučit AKG K 314 P , poslouchám je při běhání, za cenu kolem 5 stovek myslím že je to bezkonkurenční volba místo těch MXek.
Dál jsou pak pecky se špičkovou kvalitou např. od YUIN ale ta cena už je někde jinde. Myslím že s těma AKG budeš spokojenej, vyzkoušej je.
udavida
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TommyT 11. 6. 2010 18:40

Takisto odporúčam AKG K314P. Basov bude trochu menej, ale v rámci ceny dobré detaily.
ESI Juli@ ->
-> Matrix Mini-i -> RG62 -> Edgar SH-1 tuned -> Sennheiser HD600
-> Karafiat DAC 2.6 -> RG62 -> NAD C370 -> Cardas Crosslink -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 12. 6. 2010 15:32

takže i u těch akg lze očekávat posun oproti sehnheiserum mx 360?

zatim nezavrhuju ani ty yuiny... když je porovnáte s AKG, je to velký skok? jsou lepší např. i v basech?

ještě se zeptám, jsou tu tací, co při sportu (běhání, brusle...) používají špunty... nebo je to fakt nebezpečný?
blackwhit
Junior

Odeslat příspěvekod semaniaci 13. 6. 2010 10:44

tie yuin-y som počul. imho hrajú lepšie ako CX300
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 13. 6. 2010 13:53

Záleží, kde běháš bruslíš. Pokud někde v parku apod. tak budiž, ale pokud i někde hodně přes cestu nebo rovnou v provozu, tak je to se špunty nebezpečné. Prostě ten útlum je dost velký.

Senny MX a AKG 314 jsou zhruba jedna kategorie (i když AKG jsou asi o kousek lepší). S Yuiny si polepšíš znatelněji.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 16. 6. 2010 18:50

Dík za odpovědi. Asi půjdu do YUINů... ještě teda přece jen promyslím možnost špuntů... Jezdím více méně po stezkách, ale je tam občas dost provoz, takže z toho důvodu spíš pecky...
blackwhit
Junior

Odeslat příspěvekod portapro 16. 6. 2010 19:16

Na bruslení ti můžu říct z vlastní zkušenosti je to se špuntama o hubu
portapro
Mírně pokročilý