HD555/595 a praskliny

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod giff 20. 6. 2010 15:26

Několik informací o tvorbě trhlin v plastech u HD555/595 tu na fóru sice je, ale tímto bych chtěl přispět „kam až to může zajít“.

Je tomu rok a dva měsíce, co jsem zakoupil dvoje HD555 (made in China, 50Ohm). Neodolal jsem nízké ceně a za dodavatele si vybral polský obchod s českou pobočkou K24.

Jedny sluchátka jsou téměř nepoužívané a druhé jsou na hlavě skoro každý den. S těmi používanými se zachází opatrně a nikam se nepřenáší.

Po několika měsících se na nich očekávaně objevily trhlinky stříbrného plastu pod nápisem Sennheiser (fotek tohoto stavu je tu na fóru už několik). Po letmém prozkoumání jsem to neshledal jako funkční vadu (sluchátka byla pevná stejně jako druhá nepoužívaná) a pokračoval jsem v užívání si velmi dobrého zvukového projevu za dobrou cenu (tehdy stály 2099Kč.). Bohužel jak měsíce plynuly, malé trhlinky na obou stranách začaly povážlivě růst. Začal jsem uvažovat o reklamaci, ale při porovnání s nepoužívanými a zcela novými HD555 jsem opět neshledal žádnou funkční vadu. Kloub byl stejně pevný jako u neprasklých sluchátek, takže jsem se opět rozhodl reklamaci neuplatnit.

Situace se změnila až dnešním dnem, kdy jsem pod na stole odloženými sluchátky zahlédl upadnuvší kousek stříbrného plastu s nápisem HEISER.
Obrázek
Obrázek
Po opětovném porovnání s novými musím připustit, že pevnost kloubu se nijak postřehnutelně nezhoršila. Ovšem i přes to jsem na vážkách s reklamací. Kdy upadne i druhá půlka plastu s nápisem SENN? :hm

Reklamovali byste nebo to lepili vteřinový lepidlem (asi ztráta ještě 10 měsíců záruky)? Jak daleko tento problém zašel u Vás?
giff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 20. 6. 2010 16:14

Reklamovat.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod eraser_svk 20. 6. 2010 16:16

Rozhodne by som reklamoval !

Čo sa týka mojich HD 555, pred pár mesiacmi som sa vyjadril, že som na nich trhlinu nenašiel... asi som to zakríkol >:-( Nie je ešte taká veľká ako táto :

http://img228.imageshack.us/img228/7449/dscf4003.jpg

ale i tak je :-|

Majú okolo 2 a pol roka, takže reklamácia už neprichádza do úvahy... Používal som ich doslova "v rukavičkách", čo môže byť dôvodom, prečo sa trhlina objavila až teraz...

Zaujímalo by ma, či sú na tom súčasné HD 5x5 rovnako, alebo išlo len o dočasný výkyv výrobnej kvality...
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 20. 6. 2010 17:10

Tak uz mam aj ja 3mm dlhu prasklinu, pred mesiacom tam este nebola, sluchatka maju viac ako 2roky. Dal som tam teraz stahovacie pasky, mal som ich tam dat skor, moja lenivost..
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aurelius9 20. 6. 2010 18:24

Na mojich 555-kach sa objavila mala trhlina na oboch stranach po cca roku a pol... predal som ich, takze uz to neriesim ;-)
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 20. 6. 2010 19:00

Jestli na tom 595tky nebudou trošku lépe?!? ;-]
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod -273,15C 20. 6. 2010 19:21

vsem doporucuji koupit stribrnou pasku v obi (tu vyztuzenou sitovinou) a v prouzku cca 0,5-1cm oblepit. Podle me, jak uz jsem nekde psal, je to konstrukcni vada, kdy kloub, aby se neotocil dokola, je vymezen vycnelkem plastu. ten je pak namahany a casem praskne. Aby se prasklina nesirila dale doporucuji ji zafixovat tou paskou...
foobar2000 > E-MU 0202 > Sennheiser HD 555(mod)
Onkyo TX-SR 505 > furutech u2T > Solfegio loudspeakers - Alliante prime
-273,15C
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 6. 2010 20:41

To musí naštvat. A je škoda, že se takovýto problém vyskytnul i u Sennheiseru.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod thePrayer 20. 6. 2010 21:10

Prasklinku jsem vyřešil asi před 3mi týdny lepenkou přesně takovou, jako píše absolutní nula
thePrayer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmarek 21. 6. 2010 10:16

Taky si přileju oleje do ohně. Mám doma HD595 a po cca. 3 letech užívání mi začal praskat koženkový most. Když jsem se pídil po nové kožence, tak mi bylo servisem sděleno, že prodávají jako náhradní díl pouze celý most za cca 1k. Tak to se určitě vyplatí. :roll:
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rostan007 2. 9. 2010 18:44

HD555, VELMI opatrné zacházení, stáří ani ne 4 měsíce (!), malé praskliny na obou stranách, všiml jsem si včera a dívám se zhruba jednou týdně. Doufal jsem, že už to hoši v Sennheiseru vyřešili, ale Čína je asi holt Čína. Zklamali mě. Zkoušel to někdo reklamovat, nebo se to řeší jen lepící páskou?
HD555/595mod a co dál?....
rostan007
Junior

Odeslat příspěvekod mimamo 5. 9. 2010 18:24

@rostan007 určitě bych zkusil reklamovat, za pokus člověk nic nedá a pokud je všechno tak jak řkáš, tak je to vada způsobená už při výrobě. Ostatně tento problém tu byl několikrát zmíněn.

Rozhodně bych to moc nefixoval, nedejbože lepil! Možná ta fixace páskou, ale stejně bych se rozmýšlel. Ze zkušenosti vím, že prodejci nejsou moc ochotni reklamace uznávat a hledají každou skulinku.
Potřeboval bych naplácat, za zbytečně dlouhé příspěvky.
Kdysi tu býval odkaz na Twitter, nyní už je pod mým avatarem.
mimamo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rostan007 5. 9. 2010 20:25

Proto jsem taky řešil BUĎTO reklamace NEBO lepící páska a kašlu jim na záruku.
rostan007
Junior

Odeslat příspěvekod mimamo 5. 9. 2010 21:12

Proto ti říkám, že určitě reklamace.
Potřeboval bych naplácat, za zbytečně dlouhé příspěvky.
Kdysi tu býval odkaz na Twitter, nyní už je pod mým avatarem.
mimamo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rostan007 8. 9. 2010 18:03

Tak jsem to zkusil - kupováno u sluchatka.net , takže jsem to mu moc nevěřil. A překvapili mě, záruka se na to vztahuje.
rostan007
Junior

Další stránka