Rada s výberom sluchatek na doma - 200€

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod soap mactravish 24. 6. 2010 18:08

Dobrý večer,

Rád by som si zadovážil nejaké kvalitnejšie sluchadla, čisto na domáci posluch. Zatial budú provízorne napojené čisto na PC zvukovú kartu, ale časom (max pol roka) istotne dokúpim nejaký headamp, bol mi doporučený od BV Audio. Dal by som za ne tak do 200€, ale ušetreniu sa nebránim.

Hudbu počúvam Avantasiu, HammerFall, Sonata Arctica, občas pop , DnB a hip hop, prevažne však metal. Konštrukcia lepšie asi uzavretá, ale kvalitným otvoreným by som sa samozrejme nebránil. Mám rád silnejšie basy, avšak chcem čistý zvuk, nie prikrášľovanie.

Tipy:

Vyhliadol som si zatial: AKG K272 HD (150€).
Pioneer HDJ-1000

Páčia sa mi aj AKG K701 ale tie sú jednak mimo limit...a neviem či by sa to pre mna oplatilo.

Ďakujem za všetky rady a postrehy.
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Junior

Odeslat příspěvekod Neel12 24. 6. 2010 18:56

Připojit zesilovač přímo do zvukovky není dobrý nápad, pokud to není nějaká kvalitnější. (zesiloval by i nedostatky zvukové karty) Před zesilovač se obyčejně zapojuje ještě DAC.
http://www.last.fm/user/neel12
Neel12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 6. 2010 18:57

K 701 jsou vynikající sluchátka a i za cca 7 000,- Kč nová má jejich nákup smysl. Avšak nesplňují nárok na výraznější basy.

Určitě si přečti tento test.

AKG K 242 HD jsou dobrá volba. Spíš se podívej po AKG K 240 MkII (levnější, v balení druhý kabel a náhradní náušníky).
Určitě mrkni na Shure SRH 440.
Z otevřených Sennheiser HD 555 (s následnou úpravou na HD 595). beyery 990 tady si tady pár uživatelů na metal pochvaluje, ale jsou spíš analytická, než že by oplývala basem.

//Neel má pravdu. Sluch. zes. rovnou na integr. kartu je blbost. Spíš bych to viděl na nějaký DAC/AMP (Zero, Fubar) nebo Nuforce uDAC + BV Headamp.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soap mactravish 24. 6. 2010 19:21

Čo napríklad Denon AH-D1001? A aký je rozdiel medzi AKG K242 a K 272? To s tými výraznejšími bassami bol len taký postreh, ak tie K 701 dávajú maximálne vernú reprodukciu tak nepotrebujem super basy. S cenou K701 by ani problém nebol , ale nevyšlo by mi neskôr na dokúpenie Headampu a DAC.

Návrh:

Nebolo by možné kúpiť K240 MK II / K272 / K242 a k ním nejaký DAC do 100€ , a headamp až neskôr?

Čo znamená úprava tých 555 ?
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 6. 2010 19:26

1) K 242 jsou polouzavřené a K 272 zcela uzavřené. Liší se samozřejmě zvukem.

2) Diť jsem psal nějaký DAC/AMP - třeba to ZERO. Samostatný DAC bez zesu by ti byl na nic. Kromě toho kolem sto eur se samostatný DACy moc nevyskytují.

3) Vyndání kousků PVC/gumy nalepených z vnitřní strany mřížky.
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soap mactravish 24. 6. 2010 19:39

A Kebyže teda mám nejaký relatívne dobrý zvukový zdroj, existujú nejaké slúchadlá čo netreba nejak extrémne vybúdzať? Že by nehrali zle aj bez ampu?

A teda to ZERO má v sebe aj AMP aj DAC? Cena? A kde asi tak v CZ/SK sa dá kupiť? nejaký eshop? Hladám, ale bez výsledku. K Tomu mi treba asi aj zdroj napájania, či to už má v sebe?

A Čo toto ?
http://www.headphones.cz/inshop/sluchat ... 1-hifi.htm

http://www.headphones.cz/inshop/sluchat ... -alpha.htm
Naposledy upravil soap mactravish dne 24. 6. 2010 19:48, celkově upraveno 2
soap mactravish
Junior

Odeslat příspěvekod creat 24. 6. 2010 19:47

Gradá nemusia mať headamp.
Nu Force uDAC-2 ---> DIY headamp s LM4562 + TPA6120IO ---> AKG K701
Sandisk Sansa Clip Zip + VSONIC GR07
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 6. 2010 19:49

Zero jedině z ebaye. Ano obsahuje DAC i AMP.

K 701 jsou hodně náročná na vybuzení, bez ampu se neobejdeš. Shure, K 242/272, HD555/595 by (aspoň než si koupíš lepší) měly jít provozovat úspěšně bez ampu.

Grada nepotřebují headamp, na metal velice slušná, ale reprodukce je posazená spíš do středů (důrazné vyšší středy) a nejsou tak anylytická jak AKG nebo beyery. Ty bys mohl uvažovat tak o SR80i (oproti SR60i trochu zvedlé basy).

Ten Audiotrak je slušnej ve své třídě. Ještě koukni po Asus xonar essence ST nebo STX.
Když externí, tak radši tu E-MU 0202 USB.
Naposledy upravil The Wolverine dne 24. 6. 2010 19:54, celkově upraveno 1
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soap mactravish 24. 6. 2010 19:53

Čiže vidím to tak, že asi kúpim AKG K272, a asi o mesiac na to k nim dokúpim to Zero, ale potrebuje to ZERO aj zdroj napájania či má dačo v sebe už?

Asus xonar essence STX stojí 175€ ... to je moc. Asi teda k tým AKGčkam kúpim ten Audiotrak. To má v sebe vlastne zvukovku a DAC , či aj AMP?
soap mactravish
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 6. 2010 19:56

V popisu Audiotrak je uveden sluchátkový zesilovač.

Zero má tuším nějaký spínaný zdroj nebo tak něco.
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soap mactravish 24. 6. 2010 20:00

http://www.head-fi.org/forum/thread/269 ... mp-pre-amp

To vyzerá na toroidný zdroj, alebo sa pletiem?

Čiže Audiotrak + K272...tie slúchadlá mi nejako padli do oka...nádherný design majú a sú uzavreté. Ešte otázka, v prípade núdzového pripojenia tých K272 k Nokii 5530 , rozohrajú sa aspoň trocha? Pýtam sa čisto teoreticky.

A ešte je tu na AVmanii nejaký vlastník K272 ?
soap mactravish
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 6. 2010 20:35

V nouzovém případě by z toho asi něco lezlo, ale ta citlivost není nějak extra vysoká.

Podívej se taky na K 271 MkII (součástí balení i náhradní velurové náušníky a 2 kabely).
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soap mactravish 24. 6. 2010 20:44

Pribalené sú koženkové + 2x náhradné velúrové? Velúr to sú tie látkové jemné? A v čom sú lepšie od 272? 272 sú na pohlad krajšie :D Ale ak majú byť lepšie tak kašlem na vzhlad. Kroucený kabel je ten natahovací čo je v špirále však?

A Ďakujem Ti za všetky rady a pomoc :)
soap mactravish
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 6. 2010 21:01

Myslím, že přibalený je jeden pár koženkových a jeden pár velurových. Ano, kroucený kabel je ten na způsob telefonní šňůry. K 271 MkI a K 272 HD jsou stejná sluchátka, rozdíl je v příslušenství, v ceně (271 MkII levnější) a 271 MkII mají funkci automute (hrají jen pokud jsou nasazená na hlavě). K 271 MkII mají taky výhodu v odpojitelném kabelu (nový stojí 459 Kč).

Tady máš ještě recenzi od Bíny.
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Broslowski 25. 6. 2010 00:08

Velur je v podstate plyš. No vyzerá to na solídnu zostavu wolverin ta pekne naviedol a dosta sa mi pači ze moc neodvravas :-D

Predstalen by som sa zamyslel nad 701tkami, tiez si obcas rad doprajem viac basu (mam doma monster beats by dr. dre) no pri 701 je frekvenčná odozva tak krasne vyvážená že mi tam nič nechýba :-)

ale 271 su urcite super o tom niet pochyb:-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Další stránka