SENNHEISER HD595 (cena?) prípadný help s upgrade

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Broslowski 30. 6. 2010 10:07

Zbytocne hadky. Klasika. Vsetko ma svoje + aj svoje - .... kazdy si najde to svoje :-)
wootykos prepac ale tvoje uvazovanie je nejake divne ale tak budis:-)

"
2, reproduktory a zosilňovač tak či tak je potrebné kúpiť takže aký je rozdiel že budem investovať do CD prehrávača alebo do DAC ?
"
V prevadzani digitalneho signalu. Ked chces mat skutocne dobry prevodnik v CD prehravaci zaplatis naozaj majland. Myslim ze Cenovo bude vzdy vyhodnejsi DAC+ pc riesenie ako CD prehravac... (povedzme kvalitou za jednotku ceny).Ale zasa , to je len nazor nic viac...
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wootykos 30. 6. 2010 10:09

už som písal že: "nepreskakujem skladby a nevytváram playlisty z rôznych žánrov či CD - pri hudbe relaxujem a ničím iným sa nezaoberám"

mimo to skladby na CD majú svoje poradie napr:
CD od Brian Crain - Piano Opus
a zoznam skladieb
    Wind
    Earth
    Water
    Fire
    Rain
    Spring
    Summer
    Autumn
    Winter
    Snow
    Ice
    Canon in D
kde je nezmysel skákať či vynechávať skladby, taktiež napr u
Dimitri Shostakovich - The Jazz album - je to parádne zostavené, alebo Shostakovich concertos - Piano kde jednotlivé skladby naväzujú na seba

fakt netreba riešiť výmenu CD či playlisty

Broslowski píše:V prevadzani digitalneho signalu. Ked chces mat skutocne dobry prevodnik v CD prehravaci zaplatis naozaj majland. Myslim ze Cenovo bude vzdy vyhodnejsi DAC+ pc riesenie ako CD prehravac... (povedzme kvalitou za jednotku ceny).Ale zasa , to je len nazor nic viac...

ak sa dobre pamätám tak zostavu čo som si nechal vyskladať bola okolo či pod 2.000€ - čo by som ešte prehltol

mimo to nikto sa tu neháda - akurát mi tu uvádzajú výhody (áno sú to výhody) ktoré ja nepotrebujem či neberiem do úvahu
Naposledy upravil wootykos dne 30. 6. 2010 10:19, celkově upraveno 1
wootykos
Junior

Odeslat příspěvekod player 30. 6. 2010 10:18

Abych se priznal, me prijde rovnez jaksi absurdni, ze si doma, ciste hypoteticky!, postavim stereo sestavu za milion a vedle tech B&W, Rotelu, a ja nevim ceho vsecho se bude v koute krcit nevzhledna plechovka PC :D
Cili nikoli z pohledu kvalitativniho, ale z pohledu estetickeho(nezapominejme na NUTNOST monitoru) se toto me zcela prici;)
Samozrejme pokud ma nekdo doma hifi naskladane kolem "kancelarskeho stolu", tak tohle resit nebude.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wootykos 30. 6. 2010 10:23

áno - bude to doma no nie na pracovnom stole - hodlám prispôsobiť každý kútik izby k dokonalému pohodliu a k HiFi (už mám plán a 3D render ako a čo bude umiestnené)

Rotel či B&W sa konať asi nebude - predsa som limitovaný finančne - (ale musím uznať niektoré značky ma lákajú aj po dizajnovej stránky no sú k nezaplateniu napr. Technics alebo Accuphase )
wootykos
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 30. 6. 2010 10:33

Nutnost monitoru je diskutabilní. Jako monitor můžeš používat LCD TV. Navíc jsou i způsoby, jak velmi pohodlně vybírat hudbu na PC bez monitoru (XBMC Remote na PSP, iPhone, iPod Touch a Android, a nebo jakékoliv jiné zařízení s WiFi a www prohlížečem. Přes Plugin to údajně podporuje i Foobar).
Pokud jde o tu "nevzhlednou plechovku", tak je na trhu nepřeberné množství skříní, takže je velmi nepravděpodobné, že bys nenašel takovou, která by se Ti líbila, a pasovala Ti ke zbytku řetězce. Poslední možností je i Mac Mini, který je jako HTPC vyloženě doporučovaný. Je tichý, a funkce iPhone Remote je u něj hodně propagovaná.
Ale jak už tu podotknul Odar, nemusí to být PC. Může to být třeba Logitech Squeezebox, nebo ten jeho Teac WAP 2200. U obojího máš ovladač s displayem v ruce před sebou, nemusíš nikam švidrat, a můžeš si vybírat z celé své hudební sbírky... Uvnitř to jsou v podstatě taky PC (co dnes není? :-D).
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Odar 30. 6. 2010 10:41

wootykos --> Ako vidis, moznosti milion. Niekedy je to horsie, ako ked je jedna.

OK. Ak mozem poradit CD. Jednoznacne za rozumnu cenu je Cambridge Audio CD player s Casea modifikaciou http://casea.eu/modifikace.php#Cambr.Audio_Azur_640C . Touto cestou by som sa vydal.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod wootykos 30. 6. 2010 10:47

mám NTB - LCD sa dá zatvoriť bez toho aby OS sa vypol, mám doma Wifi sieť a taktiež HTC Desire s Androidom - áno je to veľká výhoda a okrem HiFi už mám všetko ale jednoducho ma táto stránka neláka
aby som to zhrnul

ver 1.: ext. HDD + NTB + DAC + zos a reproduktory
ver 2.: CD player + zos a reproduktory

pričom ak sa nemýlim tak na CD playeru sú aj vstupy takže taktiež sa dá pripojiť NTB (napr.: cez súčasný uDAC)

takže u ver 1 je nutné aby behalo NTB a ext.HDD
a pri ver 2 nie ale môže

to Odar: myslím si že na doporučenie konkrétnych komponentoch je ešte skoro, kým nie sú financie
momentálne riešim (riešil som) či pred kúpou HiFi investovať ešte raz do slúchadiel alebo nie

a mimo to určite si nekúpim nič čo som nepočul, nepočul ako celok
Naposledy upravil wootykos dne 30. 6. 2010 10:53, celkově upraveno 2
wootykos
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 30. 6. 2010 10:49

Ak ma CD digitalny vstup, mozes ho tym padom pouzit ako samostatny DAC. V tom mas pravdu.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Broslowski 30. 6. 2010 11:08

Tak vela stastia, viem to dopredu napisat ze cesta hifistu je nekonecna....
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nolwendil 30. 6. 2010 11:18

A není lepší spíš CD player použít jako ransport, a k tomu samostatný DAC? Je to univerzálnější řešení pro případ, že bys chtěl něco na řetězci měnit...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wootykos 30. 6. 2010 12:00

ransport ?

ešte ma napadla taká vec

použiť NTB ako zdroj buď HDD či už CD prehrávať
+
uDAC http://www.nuforce.com/hp/products/iconudac/index.php
+
zosilňovač + reproduktory

čo vy na to?

(samozrejme časom by sa dokúpilo bud lepší DAC alebo už CD player)
wootykos
Junior

Odeslat příspěvekod Broslowski 30. 6. 2010 12:06

O tom tu celu dobu vravime :-) uDac sa celkom da ak ho pouzivas len ako DAC:-) vyhoda ze ze keby si si potreboval nerusene popocuvat cez sluchadla nemas problem.Naraz to vsak nepojde.Po zapojeni coax kablov do uDacu sa ti mutne jack .
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 30. 6. 2010 12:20

Nolwendil --> V pripade modu od Casea nevidim dovod nevyuzit Sirius modul a kupovat este aj DAC.
Samozrejme - moznosti je milion.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod wootykos 30. 6. 2010 12:20

takže teoreticky som skrátil rozpočet resp obdobie sporenia alebo skorej zvýšil rozpočet čo sa týka zos. a rep.

len aby mi zostal čas na zákazku :D (reproduktory budú DIY)

takže kúpa K701 sa nebude konať
wootykos
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 30. 6. 2010 12:35

Odar :arrow: No, myslel jsem to spíš tak, že když by si to někdy v budoucnu s tím přehráváním z PC či Squeezeboxu rozmyslel, tak by mohl prodat transport a nechat si jen DAC, oproti řešení, kdy je vše v jedné bedně...
Nolwendil
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka