Rada s výběrem full size sluchátek nad 10000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz





Odeslat příspěvekod avio 6. 7. 2010 11:17

Broslowski píše:a ty si mal co takeho na usiach? myslim ze toho nieje najmene a stale si neprisiel na zakladnu vec?jak mozes porovnavat iem s full size? porovnavas neporovnatelne , to je zakladny problem!

Na zaklade skusenosti radim, a kedze iem nemusim ani citit, radim skusit 701tky.Na T1 predpokladam ze nema a aj keby mal, bez naozaj poriadnej masinky na zosilnenie su mu podobne sluchadla na nic :oboze


Ale já se tady ptal. Říkal jsem, že vím, že jsou 701 dobré, ale že chci jít ještě dál, abych si za půl roku nedrbal hlavu... Proto jsem chtěl zkusit dražší AD 1000, byl jsem ochotný jít i do T1. Žádné kloudné rady ale neproběhli, jen že mám mizernej zdroj. Teď už si nejsem nákupem full size vůbec jistý, ten zvuk je takový nepřítomný oproti in-ear.

Uvidím po tom, jestli se mi povede sluchátka vrátit budu to řešit dál, jestli koupim opravdu drahá sluchátka nebo koupím k triplům Lyru 2. Rada ohledně kvalitního zdroje se mi tu taky nepovedla dohledat, jediný co tak "možná Ruby 2" ale z toho je patrný, že výsledek je nejistý. Na dotaz jestli Casea Lyra digital mk2 mi zase bylo řečeno zhruba "proč? je to zbytečný luxus".
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 6. 7. 2010 11:22

Lyra digital mk2 není k AD1000 nebo K 701 zbytečný luxus. K triple.fi jo, ale těm full-size by to jistě pomohlo. hmpf měl tuším AD2000 + Lyra digital.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 6. 7. 2010 11:26

avio píše:Žádné kloudné rady ale neproběhli, jen že mám mizernej zdroj.

Pre ilustraciu, lebo sa to tu toci furt o tom istom. Mam balik 30 000 - 35 000 korun. Mam 2 varianty:
1) kupim co najvyssi model sluchadiel (T1, HD 800) a budem ich pchat do integrovanej zvukovej karty / AVR / Sansa Clip . . . (ostatne si doplnte)
2) kupim AKG K701 (alebo cosi podobne), k tomu Lyra Digital / Benchmark DAC1 . . .

Co bude hrat lepsie? Podla mna 2). Ak mas ale viziu, ze ti nerobi problem o polroka investovat dalsich 35 000 do zdroja, chod cestou 1), dosetri a potom kup DAC + AMP.
Naposledy upravil Odar dne 6. 7. 2010 11:38, celkově upraveno 1
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Pingu2221 6. 7. 2010 11:35

Naprosto spuhlasím s Odarem, mám trochu pocit, (bráno všeobecně) že mnoho lidi má určitý finanční obnos (i veliký) a má tendenci ho nacpat celý do nejlepších sluchátek a přitom mu schází kvalitní zdroj. Touto investicí do nejlepších sluchátek se ale natolik vydají z peněz, že jim nezbydou peníze právě na zdroj. Ale to je jen můj pohled, může to být i jinak..:-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 6. 7. 2010 11:38

Tak můžeš to brát i tak, že když koupíš HD800/T1 a až potom došetříš na zdroj, tak vlastně ušetříš za K 701 apod. z varianty 2). (A když ti nebude vadit provozovat HD800 na "ničem.")
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 6. 7. 2010 11:41

Najhorsie je, ze potom niektori presviedcaju masy ludi, ze to hra aj z low-end zdroja. Ano hra. Ale ako.

Kupte si Nautilusy a pripojte ich na AVR za 4000. To je presne to iste.

The Wolverine --> Presne to pisem vo variante 1). Nevidim dovod este okolo toho dookola meditovat. Ja to takto riesim s velkym stereom, nakolko je to financne RIADNE narocne. Momentalne riesim transport, na jesen / v zime bude DAC a nakoniec bedne.
Je to cesta odriekania a trpezlivosti :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod avio 6. 7. 2010 11:49

Ale já nemám takový balík, mám na to něco přes 20k,- což je buď na lyru nebo pořádný sluchátka. A teď je otázka, mám koupit sluchátka aby hráli na "ničom" a ještě je nejisté, zda ty sluchátka budou vyhovovat a nebo koupit Lyru, která bude bržděna triplama, který mi jak se zdá vyhovujou ikdyž jsem si to před koupí AD 1000 nemyslel.

?
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 6. 7. 2010 11:51

Avio: Ale ano, kloudné rady proběhly. Zdá se, že AD1000 byla chyba. Nejsou výš než K701. Jsou pouze dražší a to je rozdíl. Rozhodně nejsou ve třídě T1/HD800. To jen aby nedošlo k nějaké mýlce.
Druhá rada, že si máš pořídit Lyru Digital jako skoro referenční zdroj a zesík je taky dobrá.
Ale věřim, že problém je spíš v sluchátkách. Líp než Triply hrajou náročně vybuditlený K701 i na zvukovce. Pokud AD1000 ne, je někde chyba.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 6. 7. 2010 11:58

30 - 35 litrov bolo myslene obrazne :D
avio --> Da sa ist aj cestou pouzitych komponentov. Nie je nutne mat vsetko nove. A na to mas (podla mna) dostatocny balik. Len to trva dlhsie, nez cosi vhodne najdes. Mimochodom aj K701tky by si kupil podla mna lacnejsie pouzite. Staci klikat a googlit. Navyse by si ich mal rovno rozohrane (viem, ako da zabrat rozohrat ich - poctivo som ich "zmazil" 150 hodin :D ).
Naposledy upravil Odar dne 6. 7. 2010 12:13, celkově upraveno 2
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Broslowski 6. 7. 2010 12:09

ale ano, odar to zssa pekne napisal.

Neviem co znamenaju "kloudne rady"...
Ak chces ist do t1 kludne:) mysli ale na to ze masinka k tomu ta moze stat cez 50 000kc(cca).
Ak pojdes do draheho riesenia amp plus dac, budes mat co sa tohoto tyka vystarane ale z pohladu investicie dac-y a amp-y vychadzaju castejsie jak top modely sluchadiel cize nemusis mat vystarane dlhodobo ked pozadujes naozaj top.

U teba to vidim na medzistupen popripade uz hore spomenute riesenie plus bazarove 701ky(do 160€).
Ale su to tvoje peniaze, rozhodnut sa musis sam :)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 6. 7. 2010 12:32

avio: Nic nevymýšlej a choď do T1. xD
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků