Rada s výběrem full size sluchátek nad 10000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 6. 7. 2010 18:26

Přenosný zesíky jsou s AKG K701 skoro nanic. A jestli si myslí někdo opak, ať si jde povídat na ABI.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 6. 7. 2010 18:29

myslel som k tym jeho IEM :-) a ten zosik nieje len portable...
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 6. 7. 2010 18:35

avio: Tak půjdeš cestou HD800/T1 a zdroj později nebo K 701+slušný zbytek.

K těm K 701 bys mohl mít třeba ten Karfik DAC 2.6 a BVaudio Headamp. Nebo levnější DAC - v ČR je tam asi jen Musical Fidelity V-DAC (neznámé šváby) a Firestone Audio Spitfire - oba zvukem níž než Karfik. A k tomu potom nějaký dražší zesík.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 6. 7. 2010 18:37

Nemyslím že by se i na sebelepším řetězci charakter sluchátek výrazně změnil, to by musel ten charakter ovlivnit právě ten řetězec, že by byl Essence takový průser? Zkoušel jsi tam nastavit ten extra hi gain jak ti tu někdo psal? Někdo tu má právě tu kartu s Burson operáky a docela si to s Beyery pochvaluje. Podle mě prostě buď nejsou tyhle pro tebe, nebo nejsou zahořené, nebo je to tou STX, ale to bych řešil až na konec, protože si myslím že charakter sluchátek to tolik neovlivní, nehledě na to o kolik budou hrát hůř nebo líp.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aurelius9 11. 7. 2010 11:53

Vy to tu riesite... Si pamatam, ako tu vacsina zacinala....grada sr60-tky tu boli tazky high-end a HD600 vesmirny maglajz gigahertz-end...a dnes uz k701 beriete takmer ako porty ;-) Sorry, fakt sa ospravedlnujem, ale nedalo mi si nerypnut...skratka, trosku tu vymizla ucta ku sluchadlovym legendam a aj akasi audiopokora je fuc... :D

K teme...full-size nad 10 000??? Ber porty a za 9000,- par (hekto)litrov domacej :D ...ver mi...ani JH13 sa im potom nevyrovnaju 8-)
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 11. 7. 2010 13:38

Nová doba, špičkové sluchátka mají nadstavenou cenovku o řád výše takže všechno ostatní je vlastně levné i K701. ;-) No a stejně i na té špici jsou takové rozdíly že si z toho jen tak nevybereš. Jedině zkoušet, poslouchat...
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 11. 7. 2010 13:42

Souhlas s aureliem. Občas je to podle mého i na škodu, pokud chybí určitý stupeň vývoje. Protože s postupným vývojem souvisí získávání zkušeností.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avio 11. 7. 2010 15:40

Emokid píše:Nová doba, špičkové sluchátka mají nadstavenou cenovku o řád výše takže všechno ostatní je vlastně levné i K701. ;-) No a stejně i na té špici jsou takové rozdíly že si z toho jen tak nevybereš. Jedině zkoušet, poslouchat...


Je to tak, kde je sakra nějaká reference, když vezmu HD 800, T1 a Grado GS 1000 a postupně je skombinuju řekněme s Ruby 2, Lyra 2 a Benchmark DAC, tak dostanu 9 různých zvuků, toto se může stát opravdu jen u audia...

Pak které jsou lepší sluchátka HD 800, T1 nebo Grado? Tady v tom vláknu http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... =13&t=1891 dole anawak srovnává HD 800 s Grado 1000 a v tom podle mých preferencí vychází lépe Grado stejně tak jako podle jeho. Tady v tom článku http://www.hifi-voice.com/testy/sluchat ... racie.html srovnává mimo jiné T1 s HD 800 a podle mých preferencí by to vyhrály T1 stejně tak podle jeho. Jasně jak se tam i píše, je to o méně než fous. Přesto ať se podívám kam chci, tak všichni, kteří mají ty nejdražší sluchátka jsou to právě HD 800.

Audio Techniky jsem vrátil, až přijdou peníze, pak se rozhodnu co dál.
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 11. 7. 2010 15:51

Říkat v kategorii HD 800, T1, GS 1000, která jsou lepší nebo horší, nelze. Všechny modely jsou špičkové a mají-li částečně odlišné projevy, je to zkrátka dobře. Stejně jako mají 3 posluchači rozdílné návyky a preference, mohou mít 3 sluchátka rozdílné podání a reference. Ať si pak každý sám podle sebe a především svých uší vybere, co mu sedí více a co méně. Prosté.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avio 16. 7. 2010 13:47

Tak T1 se mi od rána zahořují, už jsem je slyšel, není to průser, ale zatím toho víc říct nemůžu.
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod avio 18. 7. 2010 11:12

Teď jsem tu čet spokojenost dvou uživatelů po nákupu nových sluchátek. No já takové nadšení projevit nemůžu. Nejsilnější dojem, který teď mám, je "vrátit či nevrátit". Je to nemastné neslané, rozhodně se nekoná to co lidi popisují v recenzích a v dojmech. Další věc je, že aby mi nevadili, musím mít na hlavě kšiltovku (ano vtipné, ale pravdivé). Sluchátka rozhodně dělí nahrávky na dobré a horší. Hrají dost nahlas už při nastavení 60 - 300 ohmů, při nastavení 600 ohmu, musím jít se zvukem někde dolů, v případě asia na foobaru a v případě wasapi ve winech. To je teda pár věcí, které můžu po třech dnech napsat. K tomu zvuku snad jen šeď, nemá cenu to rozepisovat.
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod Broslowski 18. 7. 2010 11:31

uf.. taketo nieco som necakal :-)

No daj im trocha casu ... aka je kompletna zostava prosim ? :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 18. 7. 2010 11:35

Na začátku Avio píše že má Xonar Essence ST.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 18. 7. 2010 11:39

myslel som ze menil aj zostavu.... preto som sa pytal :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avio 18. 7. 2010 11:40

Ještě jsem zapomněl že "sprchujou" . Ono, T1 zahrajou všechno tak nějak dobře, ale to i trypli, mám na uších sluchátka za 24000,- a kdykoliv něco poslouchám "tlačím" tam něco co tam chci, ale nepřichází to. Co mě zarazilo, tak že v nich absolutně necítím prostor a separace nástrojů je horší než u triplů, ano T1 mají možno více detailů, ale jsou vzdálenější, celkově jako celý zvuk je méně bezprostřední, než u triplů které hrajou pár mm od bubínků.
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků