Rada s výběrem full size sluchátek nad 10000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kuba4 30. 6. 2010 21:25

Poslechni si Ultrasone PRO 900, Audio Technica AD1000, AKG K702,... a zjistíš, že 701čky jsou výborná volba. Pokud chceš opravdu znatelně lepší sluchátka, nevyhneš se Staxům SR4040, T1čkám, 800vkám, z druhé ruky K1000vkám a dalším legendám...
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod avio 1. 7. 2010 07:19

V podstatě jste řekli to co jsem "nechtěl" slyšet ;o) Pokud chci sluchátka lepší než triply musím koukat k 25 000,- ale co se dá dělat. Díky.
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 1. 7. 2010 08:07

avio píše:V podstatě jste řekli to co jsem "nechtěl" slyšet ;o) Pokud chci sluchátka lepší než triply musím koukat k 25 000,- ale co se dá dělat. Díky.

WTF? Jestli chceš sluchátka lepší než triply tak K701 už jsou o dobrý kus jinde než UE. Triply nejsou zas taková über vůně.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Alphi 1. 7. 2010 08:57

Asi tak. Kuba IMHO nemyslel ten posun vůči Triplům, ale vůči K 701.
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JojoD 1. 7. 2010 09:13

Myslim, ze na tvoju otazku uz lepsiu odpoved nedoestanes. V podstate tu padli stale dookola omielane sluchadla . Pokial sucasne alebo aspon v blizkej dobe nechces investovat aj do zvyska retazca (DAC, headamp) tak nema cenu vyhodit prachy za nejake T1 ci HD800.
Na druhej strane, ak chces investovat, mas skvelu moznost zapozicat si postupne rozne sluchadla z jedneho cz shopu a sam sa rozhodnut. Myslim, ze postovne by v takom pripade malo byt to najmenej co ta bude trapit.
Teda moja rada, bez vypocutia na tvojej vlastne zostave to bude ako kupovat macku vo vreci.
Onkyo DX7333>==XLO/VDO Twinax Plus==>Onkyo A9211>==XLO Pro==>Magnat Quantum 505
Super Pro USB DAC 707
Dispre 2 JFET
DT 990 premium (2005), KSC75
Ortofon OMB 5E @Tesla HC-43 (NC 430)
JojoD
Junior

Odeslat příspěvekod krovak_cze 1. 7. 2010 12:55

JojoD píše: tak nema cenu vyhodit prachy za nejake T1 ci HD800.

ja slysel HD800 na velkym zesilovaci a kdyz sem to porovnal s zhaolu+HD600 tak proste HD800 porad hrali lip i na horsim vystupu :)
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 1. 7. 2010 20:21

avio: A-T AD1000 a AKG K 701/702 jsou vynikající sluchátka. Pokud je můžeš někde vyzkoušet, tak to udělej. Jinak bychom tady mohli spekulovat donekonečna, zda se ti bude zdát rozdíl od Triple.fi dostatečný.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod avio 1. 7. 2010 20:32

Jo jo díky za rady. V práci jsem neodolal a Audio-Technica ATH-AD1000 jsou na cestě, od začátku mi byly sympatické. Přes prodloužený víkend vyzkouším, uvidíme. Jé už vidím, že se tu budu v sobotu ptát jakej DAC, nebo je budu vracet a vezmu T1 ;o)
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 1. 7. 2010 20:39

Osbně bych v kategorii T1/HD800/GS1000i atd. vybíral výhradně vlastníma ušima.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 1. 7. 2010 21:58

Já bych tě chtěl také varovat. Začátky jsou těžké než se zorientuješ většina si tím prošla. Dávám ti týden možná dva pak tě to omrzí a začneš se koukat po zesilovači, jen ze zvukovky to nebude mít ten drajv, suverenitu, dozvuky atd. V podstatě nemáš šanci ty sluchátka férově na tom otestovat. To, že to nebude ono se přepokládá a případná výměna za jiná to nevyřeší. AD900 jsou fajn přepokládám že AD1000 budou ještě o chlup lepší, máš štěstí že zrovna tyto sluchátka nejsou tak náročná jako ostatní zmiňované, možná ještě ty Ultrasone co zmiňoval Kuba s nimi ovšem nemám zkušenost.
Já bych určitě do začátku poradil zajít něco ozkoušet. Poznáš třeba, že např. K701 jsou výše posazené a tím by se k nim hodil zesilovač s jemnějším charakterem atd. není to jen o sluchátkách, všichni asi souhlasit nebudou no, ale co se dá dělat :D.
Blipo PRO, MS1000
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avio 3. 7. 2010 20:07

Tak mám sluchátka od pátku doma. Nejdříve samozřejmě nadšení, ale postupně se mi začali zdát čím dál horší a horší a ať jsem zkoušel co chtěl, tak se mi začal zdát zpěv zahuhlaný a slitý s nástroji dohromady, tak že místama neni vůbec rozumět slovům, je to spíš utrpení poslouchat. Když dám volume potichu jsou děsně nudná, není slyšet detail a když to ohulím, tak aby vynikly detaily, tak to zase strašně řve a je to taková bramboračka. Píchnul jsem tedy po cca 8 hodinách poslechu Audiotechniků triply do iphona a byla to slast pro uši, nedokážu to popsat ale ta čistota a přesnost se vůbec nedá porovnat. Takže sluchátka velké zklamání. Abych jen nehanil, jsou místa, kde se mi AD zdají trošku lepší, ale nevynahradí to to ostatní. Tak nevím, ještě si zkusím zvyknout a naposlouchat znovu triply a následně zkusím zase AD, ale myslím, že budu vracet.
avio
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 3. 7. 2010 20:10

Zdroj pre Audio-Technica ATH-AD1000 bol aky?
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod avio 3. 7. 2010 20:15

Xonar Essence ST. Řekl bych, že se dají srovnat se sluchátkama Hama za 120 Kč v 75% musiky. Trochu přísné, ale teď po jendom dni mám ten pocit.
avio
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 3. 7. 2010 20:22

Tak to skus na comsi poriadnom, nechaj ich rozohrat a potom skus znova ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 3. 7. 2010 20:33

No jednak Xonar neni žádnej zázrak a za druhý asi bych na tvym místě vyzkoušel K701. Vždyť i tady Turbolama z fóra se zbavil Audio Technik AD2000 kvůli tomu, že K701 jsu prostě lepší (pro něj). A to jsou AD2000 vyšší model než máš ty. Možn nejsou AT tak dobrý jak tvrdí Kuba4. Je to jen názor jednoho člověka. Každej hledá jinej zvuk.
Naposledy upravil Kocmeister dne 3. 7. 2010 20:40, celkově upraveno 1
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka