Rada s výběrem full size sluchátek nad 10000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 4. 7. 2010 14:17

A teď přijde ta část kdy se může povědět mi jsme ti to říkali. Ze zvukovky to nehraje tím si buď jist, je to úplně to samé jako HeadAmp Pico apodobně to s velkými sluchátky opravdu nehraje. Jedinné co mě se docela líbilo bylo kdysi Ibasso D2 s SR225 i když to někdy nepříjemně jiskřilo tak to hrálo docela pěkně, s HD600 ani MS-Pro to taky nehrálo.
Je to blbý, ale hold když už někdo kupuje velká sluchátka tak musí počítat s tím, že sluchátkama to nekončí.
Audio-Technicám pokud nesedne zesilovač tak maskují detaily, TurboLamě bych doporučil je ozkoušet i na něčem jiném pokud je už neprodal. Konkrétně AD2000 jsou velmi odlišná od AD900=které hrají otevřeněji, vzdušněji, ve větším prostoru. Za to AD2000 mají vynikajicí dynamiku a pevné rychlé basy což jim i HD800 mohou závidět, mají vyše posazené středy ale velmi příjemné a plné..nicméně si dokážu představit, že někomu zvukově právě kvůli tomu nesednou a naopak je toho i plný internet. Za to AD900 jsou takové univerzální které si myslím málo koho zklamou za ty peníze. Co mě osobně trochu na otevřených A-T zklamalo, že jim chyběla taková noblesa na hlasech jako mají třeba W5000.
Blipo PRO, MS1000
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avio 4. 7. 2010 14:25

A co k nim tedy dokoupit? K nim a třeba i k těm triplům? Pokud to bude cenově přijatelné, možno bych je ještě zkusil, zatím jsou zabalené v krabici už.
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 4. 7. 2010 14:39

Hlavne si ten zosik na triploch odskusaj. Ide o to, ze ja som napr. SuperFi 5 Pro pichol do Dispre II a vzhladom na to, ze je to zosik kontruovany minimalne od 50 Ohm, tak bolo v pozadi pocut velmi jemnucke sustanie.
Skombinovat zosik na velke sluchadla a extra citlive IEM nie je sranda.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod avio 4. 7. 2010 14:51

co třeba carat - emerald, Styleaudio CARAT-RUBY2, Firestone Audio FUBAR IV Plus ? Tak ony impedancí budou oboje sluchátka podobné.
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 4. 7. 2010 15:06

Na Topaze SuperFi 5 Pro nesustali.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kuba4 4. 7. 2010 15:11

Netrap se, moje nabídka platí!
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Kocmeister 4. 7. 2010 15:52

Hlavně zkus K701, ty napráskaj Triplum pr..l naprosto s přehledem. Tvoje pocity ze zahuhlanosti atp. cos tu popisoval znám. V porovnání s Triplama tak opravdu působí třeba HD650 a trošku i HD600. Prostě studená sprcha z toho jak velký drahý sluchátka nestíhaj. Je možný, že Audio Techniky jsou taky laděný v tomhle stylu. Zdá se, že na tyhle in-eary maj nejpíš až AKG.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod avio 4. 7. 2010 16:29

Tak nejsem žádný audiorecenzent ale ony A-D:
- mají detail (je méně nápadný ale přesný)
- mají výšky
- mají přesné a pevné basy (jsou méně nápadné)
- hlas zpěváka pokud nehraje hudba je pěkný (ovšem není tak čistý jako s triply)
- když hraje pouze hudba, např vážná hudba a přizpůsobí se tomu hlasitost, nechá se to poslouchat
- u superotevřených sluchátek jsem čekal prostor, ale ten tam taky necítím

- ovšem když to začne všechno najednou tak je to jen řev, žádná hudba, sluchátka nestíhají, dynamika není

Měl jsem postupně HD 595 s x-Fi -> q-jays + Essence ST > triple.fi 10 + Essence. Doteď jsem si vždy pomohl, bylo to znát, ale toto byla vážně sprcha a to jsem uvažoval o sluchátkách za 23 000,- a kdyby to mělo dopadnout stejně..

Po této zkušenosti bych opravdu raději investoval do zdroje k in-earům.
avio
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 4. 7. 2010 17:00

Nebo zkus drazsi ineary.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod avio 4. 7. 2010 17:05

Customy jsou pro mě moc komplikovaná záležitost.
avio
Junior

Odeslat příspěvekod cagin 4. 7. 2010 19:47

Připadně zkus něco co mam ja.Takovy jiny styl.Řekl bych ,že hudba zní velice blizko.Ted u mně byly bratranci na navštěvě a z toho zvuku nemohli.Nemaji žadne sestavy ,ale jeden řekl ,že je to to nejlepši co kdy v životě slyšel.Nirmalni Re0s clipem + a go vibem.Jenom re0 mam otevřene se střednim nastavcem.+ Tlusty kabel jim dodava basy
tady jsem začal
-------------

nyní jsem zde
----------------------------
cagin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jan1k 5. 7. 2010 14:52

Ak chces ist dalej v posluchu a mas triply tak nechod ani do K701 ... To uz radsej dosetrit na customi alebo T1 alebo HD800 a k nim aj potrebny DAC/AMP.

A tie AT vrat naspat do kramu ich prejav sa nejak dramaticky nezmeni kedze mas celkom dobru zvukovku ...
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Broslowski 5. 7. 2010 15:02

janik rada za vsetky prachy :-D

tie 701 by som urcite doporucoval skusit...
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jan1k 5. 7. 2010 17:11

porad ty na zaklade svojich skusenosti :-D (mal si na usiach triply?)
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Broslowski 5. 7. 2010 20:42

a ty si mal co takeho na usiach? myslim ze toho nieje najmene a stale si neprisiel na zakladnu vec?jak mozes porovnavat iem s full size? porovnavas neporovnatelne , to je zakladny problem!

Na zaklade skusenosti radim, a kedze iem nemusim ani citit, radim skusit 701tky.Na T1 predpokladam ze nema a aj keby mal, bez naozaj poriadnej masinky na zosilnenie su mu podobne sluchadla na nic :oboze
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka