Phonak Audéo Perfect Bass (informace, zkušenosti, tipy)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod udavida 6. 8. 2010 22:49

Phonak začal prodávat nové in-ear sluchátka. Audéo Perfect Bass. Verze bez mikrofonu má označení PFE 012 (80€) a verze s mikrofonem PFE 022 (100€). Sluchátka by měla zůstat identická s předchozí verzí, jediné co se mělo změnit jsou nové zelené akustické filtry, černá barva sluchátek, nižší cena a s tím spojený chudší obsah balení-příslušenství.

Co se změnilo:
- nová barva - sluchátka jsou celá černá, nápisy zůstaly
- nové akustické zelené filtry
- cena balení nižší téměř o 50€
- chudší balení: obsahuje pouze samotná sluchátka, jeden pár zelených akustických filtrů, 3 páry šedých silikonových nástavců a dokumentaci
- oproti předchozí verzi balení chybí: obal na sluchátka, sada akustických filtrů, silikonové klipy, čistící pomůcka a pár pěnových nástavců

První dojmy z poslechu doplním časem.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
udavida
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod portapro 7. 8. 2010 10:40

Hmm přemýšlím ze si ty zelený filtry koupím,protože basy jsou přesně to co temhle sluchatkam chybi k dokonalosti :-)

-- 7. 8. 2010 11:41 --

A zvuk bude se zelenými podobný šedým nebo černým filtrum?
portapro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod udavida 7. 8. 2010 10:57

Podle mně ani jedno, respektive od každýho trochu. Počti si zatím na head-fi, nějaký zkušenosti už tam jsou. Ja si ješte chvíli počkám a vyzkouším je sám.
udavida
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod udavida 10. 8. 2010 10:45

Takže mi právě dorazily.
První důležitá věc - kde se podepsal rozdíl 50euro na ceně? V balení jsou jen sluchátka, zelené filtry které jsou ve sluchátkách, 3 páry šedých silikonových špuntů (S,M,L) a dokumentace. A toť Vše! Žádné výztuhy kolem uší, žádné filtry navíc, žádný obal.
Mě osobně tak nějak nevadí ani jedno. Výztuhy stejně nepoužívám (z toho důvodu že sluchátka působí takovým diskrétním dojmem a výztuhy ten dojem kazí, navíc dobře sedí i bez nich, u mě žádný problém). Obal raději používám pevný svůj, který nejde nijak zmačknout a sluchátka se nemůžou eventuelně nějak poškodit. Za filtry navíc bych se samozřejmě nezlobil, samozřejmě bych se nezlobil ani za ostatní příslušenství, ale těch 50 euro (1250Kč) někde chybět muselo.

Večer nafotím balení a sluchátka aby tady byla ňáká fotka. Časem doplním prvním dojmy ze zvuku.

Jo ješte se chci zeptat, ona zmizela funkce editace již napsaných příspěvků?
udavida
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 10. 8. 2010 10:56

Ano, od začátku Superfóra lze editovat příspěvek jen nějakou dobu, pokud chceš jakoukoli úpravu, tak mi dej vědět přes SZ nebo jinému moderátorovi ;)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod askia 10. 8. 2010 12:14

tak presne na toto som cakal. sem s nejakymi prvymi dojmami. Dlho som zvazoval IE8 alebo Phonaky pre Clip+. Chcel som si ich aj vyskusat ale jedna nemenovana firma akosi neodpoveda na maily ohladom zaslania na odskusanie (aj ked na Slovensko). Takze to budem musiet "risknut". A ta cena ma dost milo prekvapuje
askia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod udavida 10. 8. 2010 14:22

Taky jsem se rozhodoval mezi IE8 a PFE, dokonce jsem je byl i porovnávat ve studiu, ješte s Triple.fi
Zvukově u mě vyhráli Triply, IE8 se mi taky líbíly, ale PFE nijak extrémně nezaostávali, samozřejmě na něčem trochu ztrácely ale pro mě ne až tak moc. Nakonec ale rozhodoval design a cena.
U triplů se mi nelíbílo jak trčí z hlavy, u IE8 se mi zase nelíbil tvar. Vím že pro někoho to není až tak podstatný, ale já to prostě zohledňuju při výběru.
Cena to je jasný, IE8 skoro dvojnásobek PFE a Triply zase skoro dvojnásobek IE8. Prostě poměr kvalita-design/cena PFE u mě zvítězily. Ale kdybych měl peníze navíc, tak bych si Triply klidně koupil. Možná pod stromeček :)

Během večera až zítřka přidám ty fotky, a na poslech se vrhnu hned jak budu mít volněji.
udavida
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 10. 8. 2010 18:23

To bude zas best-seller, jestli je to stejný/lepší jak 112, ale za nižší cenu. Snad se budou později prodávat i v ČR.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod udavida 10. 8. 2010 21:19

No jestli budou lepší to zatím nevím, ale minimálně se dají dokoupit šedý filtry a budou "stejně dobrý" jako předtím, stejný. A k té ceně, sice jsou o hodně levnější, ale zase chybí dost příslušenství. Vypadá to tak že udělali jenom základní balení za nižší cenu a pokud chceš něco navíc tak si to dokoupíš. Jednoduchý.
udavida
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod udavida 11. 8. 2010 12:56

Příští týden budu mít možnost je porovnat i s PFE 112, ale bohužel budou k dispozici jen šedý filtry, černý nejspíš nebudou.

Ještě doplňuju cenu zelených filtrů a ostatního příslušenství které není v balení.

Cena balení 8 zelených filtrů s montážní pomůckou je 19 €. V německu již k dostání.
Silikonové klipy (pár) 11,90 €. K dostání i u nás za 180,-Kč.
Pěnové špunty s čistící pomůckou (3 páry - S,M nebo L). 17,90 €.
Silikonové špunty s čistící pomůckou (3 páry - S,M nebo L). 11,90 €. K dostání i u nás za 200,-Kč.
udavida
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pHp 11. 8. 2010 14:37

Doplním, že pěnové špunty (neboli Comply Foam T-130) 5 párů jedné velikosti za 450 Kč; ev. pár za 100 Kč.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod udavida 20. 8. 2010 09:07

Tak zatím to vypadá, že budou podobný černým filtrům. Basy a výšky jsou výborný, ale zdá se mi že na úkor středů.
Večer bych měl dojet domů, kde mám 112 s šedýma filtrama tak to hnedka ověřím. Škoda že nemám i černý filtry abych to porovnal i s nima, ale kupovat je kvůli tomu asi nebudu. Jinak mám naposloucháno zatím teprv asi 15 hodin, porovnával jsem je zatím akorát se super.fi3, a ty se absolutně nechytaly (nemyslím v basu - to se srovnávat ani nedá, ale ten celkovej zvuk je úplně někde jinde).
Jinak když si teď čtu že na stránkách super.fi3 se píše: Celkově jsou tato sluchátka neobvykle pohodlná tak se musím hodně smát. To byl taky jeden z důvodů proč sem nekoupil triple.fi10 ikdyž sem měl možnost za cenu ne o moc větší než ze Phonaky.
udavida
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slipknot27 31. 8. 2010 00:20

Kde sa daju kupit :shock: :?: A ake su? udavida: vidim ze ich mas, mas moznost porovnat s phonak pfe 112 ? a mas moznost vyskusat aspon vsetky 3 filtre a popisat zvuk?
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Karlheinz 31. 8. 2010 08:26

slipknot27 píše:Kde sa daju kupit :shock: :?: A ake su? udavida: vidim ze ich mas, mas moznost porovnat s phonak pfe 112 ? a mas moznost vyskusat aspon vsetky 3 filtre a popisat zvuk?


Jsou to prostě stejné Phonaky PFE jako každé jiné, akorát s jiným (jediným) filtrem a ořezaným příslušenstvím. Ohledně zvukové charakteristiky různých filtrů docela dobře vypovídá tenhle obrázek, který jsem našel na head-fi:

Obrázek
flac -> clip+ (rockboxed) 16GB -> phonak audéo pfe
Karlheinz
Junior

Odeslat příspěvekod expresado 31. 8. 2010 11:11

php kedy budu k dispozicii v headphones.sk a za aku sumu ?
iPod Touch 4G >> HiFiMAN RE-262
expresado
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků