Jaký cestovní audio přehrávač k UE SuperFi 5 Pro?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Firestone 19. 8. 2010 22:25

Zdravíčko všem,

již nějakou dobu provozuju mé oblíbené UE na mašince od iAudio, konkrétně model i7. Přijde mně, že má celkem solidní zesilovaček, ale přemýšlím, jestli by to nechtělo pro tyhle sluchadla něco lepšího. Postupem času jsem se přistihl, že jsem začal používat ekvalizér a honit hlavně nižší frekvence a přidávat basy, což myslím může značně zkreslovat vypouštěnou hudbu.
Ale možná jsem udělal chybu ve výběru sluchátek, když jsem šáhl zrovna po tomhle modelu...
Nicméně myslíte, že by stálo za to uvažovat o něčem co by podávalo lepší výsledky?
Můj šálek čaje od hard rocku přes prog-rock, heavy metal, prog-metal až po nějaký ten trash-metal. V drtivé většině dávám přednost MP3 320 kbps v CBR a lossless.
No a ty nižší frekvence... to mám holt rád :) Na vychutnání by byly nejlepší, dle mého odhadu, uzavřené, ale často si rád dávám hudbu v terénu a nechtěl bych s sebou tahat velký krám 8-)
Dííky za jakoukoli radu jak co se týče přehrávače tak i případně sluchátek.
Naposledy upravil Firestone dne 19. 8. 2010 22:33, celkově upraveno 1
HTC Desire Z (Vdf) | Nokia 6230i (Vdf) | Huawei E160 (O2) | ASUS Eee 1000H | rockstable Intel Core 2 Duo@3150 MHz | Ultimate Ears SuperFi 5 Pro@iAUDIO i7
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 19. 8. 2010 22:27

Vlastně jsi i v dobré kategorii... přehrávač máš jeden z těch nejlepších (které se dají sehnat u nás), takže problém je spíš ve sluchátkách. Porozhlédni se po fóru, dej si cenový limit, třeba si najdeš sluchátka i bez zdlouhavé debaty.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Firestone 19. 8. 2010 22:42

No jo - váhal jsem, jestli psát tady, nebo do sekce o přehrávačích :) I dvoják mě napadlo udělat, ale to by se Vám asi nelíbilo, že? :)

Jinak značně se obávám, že kdybych chtěl lepší sluchátka, tak bych musel jít tak do UE TripleFi 10.
Ještě je varianta SuperFi 5 EB, ale co jsem to tehda studoval, tak má verze 5 Pro stejně lepší podání i co se týče basů... ale možná se teď mýlím.
A co si myslíš/myslíte o tom používání ekvalizérů a celkově o "umělém vyhnání" například basů pomocí přehrávače? Mě hrozně začalo štvát, že když jsem měl všechny tyhle funkce na přehrávači vypnuté, tak mně přišel zvuk tak nějak chudší a s menší dynamikou a hloubkou. Přitom jsem si říkával nezapínej to, jen Ti to ku*ví hudbu...
Ale to mám možná jen špatné uši a mozek, že to takhle chcu :)
HTC Desire Z (Vdf) | Nokia 6230i (Vdf) | Huawei E160 (O2) | ASUS Eee 1000H | rockstable Intel Core 2 Duo@3150 MHz | Ultimate Ears SuperFi 5 Pro@iAUDIO i7
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 19. 8. 2010 22:47

mozno by phonaky boli lepsie pre teba!!!ci? :-)
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ineee9 19. 8. 2010 22:50

k tomu EQ podobny problem som mal ja ale nejak som sa premohol zacal som pocuvat bez neho a asi o nejake 2 tyzdne ked som zapol EQ tak som zistil ze to znie uplne nanic...vytiahlo basy akoby skrylo stredy a vysky atd..
Ipod Nano 5G+AKG K450
Fotak OLYMPUS E-420, po lete snad upgrade :)
ineee9
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 19. 8. 2010 23:00

Zase nejsem úplný purista. Pokud mne sluchátka nevyhovují, trochu jim přikrmím, u mě RE0. (investovat už do špuntů stejně nechci, tak neřeším)
Musíš vědět, jak s ním naložit (opatrně). Naštěstí iAudia mají povedené softwarové úpravy.

Koukni na bazar, jsou tam M-Audia za slušnou cenu a mohla by to být přesně tvoje volba.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Firestone 20. 8. 2010 07:20

to dazo:

Že by to byl u Phonaku takový rozdíl oproti UE 5 pro? To jedině tak někde vyzkoušet...

xxxdvorixxx:

M-Audio jsou prakticky totožné s modely od UE, nebo se pletu? A ten bazar jsi myslel kde přesně?
HTC Desire Z (Vdf) | Nokia 6230i (Vdf) | Huawei E160 (O2) | ASUS Eee 1000H | rockstable Intel Core 2 Duo@3150 MHz | Ultimate Ears SuperFi 5 Pro@iAUDIO i7
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod chazyk 20. 8. 2010 08:51

Ano, M-Audio mají přebrandované modely od UE, takže by měly hrát stejně. Myslel místní bazar, konkrétně tento topic: viewtopic.php?p=7630044#p7630044 . :)
Keep your eyes open wide...
chazyk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 8. 2010 18:23

Jestli ti jde o dobré basy, tak se podívej i na Sennehiser IE 8. Jsou ve stejné kategorii jako UE triple.fi 10.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Firestone 24. 8. 2010 11:53

Díky všem za názory a budu se víc orientovat na sluchátka, než na přehrávač.
Pokud má někdo ještě nějaký postřeh, tak si ho určitě rád přečtu :)
HTC Desire Z (Vdf) | Nokia 6230i (Vdf) | Huawei E160 (O2) | ASUS Eee 1000H | rockstable Intel Core 2 Duo@3150 MHz | Ultimate Ears SuperFi 5 Pro@iAUDIO i7
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 24. 8. 2010 12:31

Phonaky neber, jsou vyrazne svetlejsi než fi5 (takže by si mlátil hlavou o zeď)... Fi 10 maj charakter stejny jak fi5, jen jsou mene pod dekou a jsou přesnejsi s lepšíma vyškama. Ie8 jsou basová nálož, ale přesnost jim moc nechybí ;-)
Fi5 EB se vykasli je to krok zpet.
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Firestone 24. 8. 2010 14:14

Díky za reakci.
Ještě mě tak napadlo jak si vedou v téhle oblasti nějaké top od Shure? Např. SE420, SE530, ...
HTC Desire Z (Vdf) | Nokia 6230i (Vdf) | Huawei E160 (O2) | ASUS Eee 1000H | rockstable Intel Core 2 Duo@3150 MHz | Ultimate Ears SuperFi 5 Pro@iAUDIO i7
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 24. 8. 2010 14:16

SE420 jsou na tom teoreticky hodne podobne jak UE FI5 (stejná třída, ale neslyšel jsem je). SE530 jsou kategorie fi10, ale osobně jsem rád že mám UE, krom skvělých středu me Shury nenadchnuli :-)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 8. 2010 20:49

Taky MONSTER Turbine Pro Gold a Copper by mohly být zajímavé. Akorát je tady nejspíš nikdo neslyšel.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků