Koss portaPro a vymena jacku

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 9. 2010 10:11

Tech778 - každé sme ňáké...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ondrew 8. 9. 2010 07:53

Whoooa. Vidim ludkovia, ze na tomto fore clovek skutocne najde uzitocne rady :). Za vsetky tipy dakujem.
Zatial som sa k celej letovacej procedure znova nedostal, ale zrejme dnes alebo zajtra sa do toho opat pustim. Vobec som napr. netusil, ze kable su osetrene tak, aby sa v pohode zniesli s uzemnovacim kablikom. To pravdepodobne same o sebe mnohe vysvetluje. Takze teraz uz len dufam, ze sa mi to konecne podari, bez Kossov som uz zopar tyzdnov a docasne pouzivam nejake otrasne "spunty"... ten zvukovy rozdiel mi v prvom momente sposobil mensi sok, ehm. Ved to asi poznate ;).
Takze, ked celu operaciu uskutocnim, urcite napisem ako to dopadlo. Pevne verim, ze konecne optimisticky... drzte palce! :)
Ondrew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ineee9 17. 10. 2010 11:23

Zdravim mam podobny problem a viacmenej chcem skusit opravit ten jack aby som sa naucil lepsie dobuducna pajkovat. Mam AKG K450 takze ak sa nezdari kupim kabel. Takze prva otazka ci by sa dal pouzit povodny jack(ci by som vedel odstranit plast z toho) alebo kupim pozlateny. Kable som akotak ocistil, nemam ziadne tie pajkovacie kvapaliny. a este by som sa chcel opytat ohladom tej pasky ktora sa sama spoji ze kde bola zakupena. Dakujem dufam ze sa mi dostane pomoc :)

EDIT: vid problem..
Obrázek

Obrázek

Obrázek

este otazka..cerveny lava, modry prava ci naopak ?
Ipod Nano 5G+AKG K450
Fotak OLYMPUS E-420, po lete snad upgrade :)
ineee9
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 17. 10. 2010 12:57

Nejlepší bude koupit nový 3,5mm jack, nějaký pěkný, se kterým se Ti bude dobře pracovat. Ten rozděláš, a budeš tam mít tři kontakty. Vnější je S, prostřední kroužek je R, a ten úplně uprostřed je T. Na TRS jacku je to pak následovně: Tip (špička) je levý kanál, Ring (kroužek, tedy ten "prostředek) je pravý kanál, a Sleeve (obal, či jak to říct česky, prostě ten nejdelší kontakt) je společná zem pro oba kanály. Tady jsou nejběžnější audio zapojení kabelů a konektorů...
Ten jack rozebereš, připojíš k mp3 přehrávači, a zkusíš ke kontaktu S připojit (normálně přimáčkout rukou) ten vodič, který podezříváš, že by mohl být zem, no a pak budeš střídavě na libovolný jiný kontakt (T či R) přikládat ty zbylé dva vodiče a poslouchat, z jakého sluchátka Ti jde zvuk...

Pájecí kapaliny nepotřebuješ, stačí Ti obyčejná kalafuna, a pájka, nejlépe olovnatá. Vše seženeš v jakémkoliv obchodě s elektrosoučástkami. (GES, GME, Tipa, atd...) Stejně tak tu teplem smršťovací bužírku.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ineee9 17. 10. 2010 14:32

Diky :)
pajku a cin mam kolofonium ci ako sa to vola som niekde stratil..To kupim tiez v nejakom tom elektre?
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=787& ... icle=10959 nieco taketo by mohlo byt nie?
Ipod Nano 5G+AKG K450
Fotak OLYMPUS E-420, po lete snad upgrade :)
ineee9
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 17. 10. 2010 16:13

Jo, kalafunu koupíš prakticky všude tam, kde koupíš ten jack :-) Jinak ten co jsi linkoval vypadá podobně jako jeden, který jsem nedávno taky pájel, a kvalita je ok. Jen je škoda, že neexistují i nějaké menší a lehčí, k mp3 by se hodily víc...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 10. 2010 16:51

Existujou - Jack Stereo 2,5mm, jenže s jejich dostupností je to na Pikaču...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ineee9 17. 10. 2010 19:32

videl som kamos ho mal na KPP ale tej limitke a praveze sa mi pacil :) sice je vacsi ale nemal by sa tak lamat...akurat ta pruzinka by mohla byt mensia, myslim ze mensie ani plastove nebudu
Ipod Nano 5G+AKG K450
Fotak OLYMPUS E-420, po lete snad upgrade :)
ineee9
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 17. 10. 2010 23:10

EKKAR :arrow: Ale 2,5mm je Ti k mp3 přehrávači s 3,5mm výstupem na dvě věci. Kámoš to vyřešil tak, že koupil ten nejmenší a nejobyčejnější 3,5mm jack, spájel, a místo toho, aby na něj namontoval ten plášť, to zatavil do smršťovací bužírky, takže je to menší, než když by ho měl normálně sestavený...
Naposledy upravil Nolwendil dne 18. 10. 2010 08:28, celkově upraveno 1
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balda_87 18. 10. 2010 03:26

ineee9 píše:Diky :)
pajku a cin mam kolofonium ci ako sa to vola som niekde stratil..To kupim tiez v nejakom tom elektre?
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=787& ... icle=10959 nieco taketo by mohlo byt nie?

Já jsem takový jack taky několikrát použil. Musím ale říct, že moje zkušenosti jsou spíš špatné. Jack - ten banánek co leze do přehrávače, jak je rozdělený dvěma proužky z plastu, tak jeden ten díl se po čase nějak uvolnil a začal se točit (jakoby šroubovat) a vypadával vždy jeden nebo rovnou oba kanály. U několika kusů.
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burinkaax 18. 10. 2010 08:57

Nazdar Ondrew neviem ci si to uz naletoval alebo nie ale. Ak nie usetrim ta trapenia odcitovanim jednej klauzulky z dozivotnej zaruky...

Doživotná záruka

Doživotná záruka je garancia firmy KOSS, že prostredníctvom oficiálneho dovozcu bude Zariadenie opravené alebo vymenené prvému majiteľovi po celý jeho život a to v prípade akejkoľvek elektrickej alebo mechanickej závady len za aktuálny manipulačný poplatok. Výška tohto poplatku je 13,50EUR za každé uplatnenie Doživotnej záruky. Spotrebitelia registrovaní na http://www.dozivotnazaruka.sk alebo prostredníctvom telefónu majú garantovanú zníženú sadzbu manipulačného poplatku vo výške 5.-EUR . Obidva poplatky môžu byť zvýšené o prípadné náklady na poštovné alebo prepravné k zákazníkovi.
Sennheiser HD 650
EMU 0202
BVaudio HeadAmp
Koss Porta Pro
FiiO E5
burinkaax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 18. 10. 2010 09:34

I to je možnost. Ale nový jack stojí cca €1...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ineee9 18. 10. 2010 15:38

tak dnes som to skusil zapajkoval som to slo to ale uz pri skusani som si vsimol ze ring nechyta signal vzdy ale ako blbec som to aj tak prispajkoval k tomu tak to slo tesil som sa zaizoloval som to a uz to neslo..tak som sa s tym hral a ***** som to uplne este mi odisla aj pajkovacka :D takze zajtra to dam spravit skusenejsim rukam
Ipod Nano 5G+AKG K450
Fotak OLYMPUS E-420, po lete snad upgrade :)
ineee9
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 18. 10. 2010 16:58

Držel jsi tlačítko na trafopájce moc dlouho? ;-) Posledních pár dní jsem to pájení trošku trénoval, a už mi to celkem jde. Skoro jako profíkovi. :-D Takže pokud jsi z Brna, tak jack Ti klidně přepájím...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ineee9 18. 10. 2010 17:06

Nolwendil píše:Držel jsi tlačítko na trafopájce moc dlouho? ;-) Posledních pár dní jsem to pájení trošku trénoval, a už mi to celkem jde. Skoro jako profíkovi. :-D Takže pokud jsi z Brna, tak jack Ti klidně přepájím...

som slovak zijem pri banskej bystrici :) a v pajani chyba nebola lebo ked som pohol plieskom zvuk praveho sluchadla nesiel a ked som trafil poziciu kedy hral tak to slo ale len kym som sa nepokusil zasrovbovat vrch
moze to byt aj tym ale to bola stara komunisticka pajka takze sa vobec necudujem ze odisla
Ipod Nano 5G+AKG K450
Fotak OLYMPUS E-420, po lete snad upgrade :)
ineee9
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků