Hifiman Re-262

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ssamoo 17. 1. 2011 17:01

Bína píše:Můžu vědět proč?

Jasne, ale ber to tak, že sú to moje osobné názory a preferencie ;)
Tak v prvom rade vybuditelnosť. Nerád by som mal niečo k čomu by som potreboval nosiť so sebou ešte aj externý zosik.
Ďalej som veľmi zvyknutý na pletený kábel ako majú Westone, u hore spomínaných je možná výmena, tu keď mi kábel nesadne, ostáva len si zvyknúť :)
Navyše mám stále trochu nedôveru k čínskym výrobkom, čo sa týka celkovej kvality, resp. kvality reprodukcie..
BlitzWolf BW-ES1 mod_KZ ZS6_KZ ATE_KZ ATEs_SHURE SE535_Westone UM PRO 30
iPhone X_Samsung Galaxy Note 8
MacBook Pro 13 Retina Touch Bar
Custom PC_X370_Ryzen R7 1700_GeF1080_NVMe SSD_NZXT S340
ssamoo
Junior

Odeslat příspěvekod Jan1k 17. 1. 2011 17:46

Konecne nieco :-D fajn citanie!
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThomasKo 17. 1. 2011 18:36

Čo sa týka recenzie tak Bína podľa mňa kvalitu zhodnotil v rámci jeho možností. Napísal tam že sú z plastu, materiál nie je nič extra, kábel tiež opísal. Nemyslím si že má zmysel pridať niečo viac. Mne sa rozpadli IE8 kvôli tomu že mám smolu, to sa predpovedať nedá. Je iba málo sluchátok ktoré majú nejakú pravidelnú vadu, a som si istý že keby Bína o nejakej na RE 262 vedel tak ju spomenie. Ďalšia vec je že je to pomerne nový produkt, reálne skúsenosti s nimi sú malé.

Osobne nemám nič proti čínskej kvalite (v modelárstve používam väčšinou veci kúpené z Hong Kongu) ale asi by som preferoval aj tak Triple Fi alebo IE8 pred nimi, mám šťastie na všetky možné nepodarky od všemožných výrobcov a u čínskych je to riziko ešte vyššie. Som rád že sú zvukovo na tak vysokej úrovni, že je niečo tak zvukovo kvalitné a za rozumný peniaz. To že je k nim amp pomerne potrebný je od Hifimanu vcelku odvážny ťah. Neviem prečo sa tak rozhodli. Kopa ľudí RE-262 za to odsúdi...
Doma: BantamDAC - Dispre II V3 - DT880 250ohm 2005 edition
Vonku: Sansa Clip - Mini 3 -recabled Sennheiser IE8 s custom nástavcami
ThomasKo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 17. 1. 2011 18:41

Hifiman přeci jen dost cílí na head-fi, tam zesík není nic neobvyklého. Ale já je poslouchám z obyčejného iphonu a i tak jsou super.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 1. 2011 23:26

Tak, panáčci, ještě jednou tady budu muset po odpolední šichtě navrch ještě pucovat 3 stránky něčích zvratků - A BUDE ZLE!!!
Laskavě si TOHLE NEZVYKEJTE!!!
Ještě jednou najdu nějaký OT a letí do Koše celý dred s výjimkou zakládajícího příspěvku a vyvolavače flamu dám k raportu adminovi!
Hádejte se po SZ nebo pro mne za mne třeba na Skypu, ale ne na fóru!
Ekkar Čistič
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod chockel 18. 1. 2011 18:58

Ked niekto vie ze aj tak bude chciet urcite dokupovat prenosny zosik pre jeho dobry pocit a pre lepsi zvuk tak si proste kupi aj neviem ake tazko vybuditelne sluchatka resp. IEMs aby som zas neodbocoval od temy...
chockel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 18. 1. 2011 19:07

To hej ale ozaj mnoho ludi to odradi!! V podstate aj ja by som ich mozno kupil,ale ked mam iba clip+ tak ich hned zavrhnem,nemienim totiz menit zdroj + pripadne ten zosik,a takych je nas dost !! :hm
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 18. 1. 2011 19:18

Hifiman už několikrát udělal nějaký nerozumný krok. Ale asi mu to nevadí. Holt lidi s málo výkonným přehrávačem musí vybírat jinde.

Třeba by s nižší impendancí nehrály tak pěkně. A hifiman je značka která chce dosáhnout nejlepšího zvuku, ikdyž pár lidí odradí nějaké jiné nedostatky(Hifiman 801 je taky dobrým příkladem).

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod dazo 18. 1. 2011 20:17

Ved ano,asi vedia co robia :-) Mohli by urobit aj menej ohm verziu podobne ako robia beyery :D
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 13. 3. 2011 09:57

Tak už jsou možné předobjednávky http://www.head-direct.com/product_detail.php?p=101#

Nakonec se změnil konektor na 4-pinový balanced, tedy budete muset použít redukci jako na Re-Zero. V balení je i redukce, jenž přehodí levý a pravý kanál, což se velmi hodí když chcete sluchátka nosit s kabelem za ucho.

Ale hlavně cena je 149$, za tu cenu nic lepšího nekoupíte.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod semaniaci 13. 3. 2011 11:13

ja by som odfikol ten TRRS a napájkoval si tam nejaký klasický mini napr. od neutriku. nemám rád všetky tie redukcie, keď nosí človek player vo vrecku, tak sa kábel poláme celkom rýchlo s takým komínom redukcií
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 13. 3. 2011 12:12

Kurňa, ale co těch 150 ohm? :-\ . To jediné mě odrazuje.
Ale co, už je to zaplacené, to si nemůžu nechat ujít! 8-D .Teď zas čím to budu krmit :-[ ?
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 13. 3. 2011 12:31

No, clip na ně nestačí, chtělo by to zkusit nějaký zesík.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod The Wolverine 13. 3. 2011 15:51

Bína píše: V balení je i redukce, jenž přehodí levý a pravý kanál, což se velmi hodí když chcete sluchátka nosit s kabelem za ucho.

Konečně taky někdo přemýšlel, je to výborný nápad. Tohle by se mělo přibalovat povinně i třeba k takovým t-JAYS nebo q-JAYS.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 15. 3. 2011 09:10

Prý už mi je poslali 8-D .
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka