Senn IE8 nebo šetřit na customy

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sh0gunk0 26. 2. 2011 14:41

No praveze ja som vzdy preferoval in-ear, aj na celodenne pocuvanie. Je mi to ovela prijemnejsie ked mam zvuk priamo vo zvukovode.

Co sa tyka pocuvania, predstavujem si jedny sluchatka na vsetko. hlavne cca 8-hodinove pocuvanie v praci pri PC. Ale som ochotny investovat dost, pokial bude hudba naozaj famozna a bude maximalne pohodlie aj zivotnost <-- zivotnostou myslim technicke spracovanie, ale tam budu customy asi na spickovej urovni a len tak sa nerozpadnu.

Profesionalny audiofil niesom, ale na sluchu, pohodli a kvalite hudby mi zalezi.

Zaroven u customov by to bol u mna dost velky skok v kvalite sluchatok z mojich aktualnych Bose In-Ear.
sh0gunk0

Odeslat příspěvekod Bína 26. 2. 2011 14:44

Andrej: Risk je zisk :) Nebo počkejte jaký budou ty český customy.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod sh0gunk0 26. 2. 2011 15:12

Moja dilema ohladom 1964 pokracuje. Pokial mozem poziadat, ktore 1964 customy si myslite, ze sa najviac hodia nasledujui typ hudby?
http://www.mixotic.net/free-dj-sets/mix ... en-organic
http://www.mixotic.net/free-dj-sets/mix ... about-love

Podobnu hudbu pocuvam casto. Obcas nejake liquid DnB, alebo nieco od B-Complex.
Na druhu stranu celkom casto aj Swing, Jazz a pod.
sh0gunk0

Odeslat příspěvekod Saske 27. 2. 2011 09:45

sh0gunk0: take posloucham takovou odpocinkovou hudbu, jak si tady poslal. Hans Zimmerman, odpocinkovy trance a vsemozne podobne veci.. ale take miluji basy a proto posloucham hardstyle ( hodne zaznamy z takovejhle koncertu http://www.youtube.com/watch?v=o4mqJvnuiUo&hd=1 ) a proto volim 1964-Q :)

Edit: docela me prekvapilo, ze Kubas.4Mi ma stejne sluchatka, jako ja HD 555 a take uvazoval i IE8 tak, jako ja a nakonec sme oba dosli, ze lepsi bude jit do costumu :)
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které člověku berou dech...
Saske
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Saske 27. 2. 2011 11:21

sh0gunk0: k jakemu prehravaci chces kupovat tyhle sluchatka? Popr. bude i prenosny AMP? Nebo spis na domaci poslech? :oops:
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které člověku berou dech...
Saske
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sh0gunk0 27. 2. 2011 15:51

Buduci tyzden budem mat Nokia N900, na ktory padaju velmi pozitivne ohlasy co sa tyka kvality zvuku (az budu sluchatka / N900, mozem spisat daky kratky prispevok, ci hra Nokia N900 aspon podobne kvalitne, ako iPhone).

Samozrejme pokial by N900 nebola dostatocne dobra, dokupim daky lepsi mp3 player + AMP. Alebo cokolvek.

K domacemu/pracovnemu laptopu je casom v plane dake uDAC alebo nieco.

Ohladom 1964-Q, alebo celkovo 1964 (alebo celkovo customov :D):
- ten material z ktoreho su zliate, je tvrdy plast? Pripadne ako kvalitne materialy su pouzite? Nestava sa ze by sa v uzsom mieste custom sluchatko rozlomilo?
- pride mi super, ze elektronika je cela zaliata v tom plaste a tym celkom chranena aj napr. pred vodou (mozno je opak pravdou, customy som nemal).
- jednoducho si za tie peniaze predstavujem nieco co je o triedu lepsie nez univerzaly nie len po zvukovej stranke ale aj konstrukcnej.
sh0gunk0

Odeslat příspěvekod TheUnheard 27. 2. 2011 16:04

material je akryl tzn tvrdy plast kt je vraj hypoalergicky tzn nemal by "skodit" a dalej sa pouziva aj silikon kt rad zozltne ale aj lepsie izoluje ... v pripade komfortu je to vraj cca rovnake len za silikon sa vsade priplaca ... zlomit sa moze :D pokial si na to sadnes alebo nieco :D (myslim ze je predpoklad ze ked za ne das take prachy tak sa budes aj ku nim dostatocne slusne spravat :) )

cela zaliata ako zaliata ... mas tam zvukovody a tam kde sa napaja kabel cize tadial sa ti tam kludne dostane voda/vlhkost ...

je to lepsie uz len z dvovodu ergonomie a dalsie stranky su viac menej rozporuplne/na uvazenie? ... uvidis ked budes mat :D ...
i5 4790k+GTX960+16GB => uDac2-HP => 1964-T / ADAM F5 / HD 800
iPod touch 3g 64GB => 1964-T
Redmi note 2
TheUnheard
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 27. 2. 2011 16:51

Ty měniče nejsou zalité, máte skořepinu, která je uvnitř dutá. V ní jsou ty měniče přilepené.

Pokud jsou uvnitř zalité, tak se na to používá silikon. Ale myslím že to aplikuje snad jen jeden menší výrobce. Se silikonem je totiž dost problémů, za prvé ty sluchátka se nedají nijak rozumně rozebrat, občas praskne ta akrylová skořepina. Prostě z těch lepších firem to nikdo nepoužívá.

Ta skořepina může jedině prasknout když ti hodně blbě spadnou na něco tvrdého z větší výšky. Ke zlomení bys musel vyvinout fakt velký tlak.

Jak jsou na tom s vodotěsností nevim, ale radši bych to být tebou opravdu nezkoušel.

Shogun: Kde jsou ty pozitivní reakce na zvuk N900? Na hi-fi forech jsem nic moc nenašel.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod sh0gunk0 27. 2. 2011 17:57

To mi vnuka nazor ze take IE8 so silikonovymi custom nadstavcami budu asi materialne o dost odolnejsie nez akrylove customy. :)

Nehovorim, ze sluchatka vystavujem extremom, ale obcas pocuvam aj na horskom bicykli a stat sa moze cokolvek.

Bina:
Reakcie na zvuk z nasledujucich diskuzii:

velmi chvalia s trojpasmovymi westsone aj s IE8, naopak negativa s SE530s:
http://www.head-fi.org/forum/thread/460 ... e-tried-it

dalej:
http://talk.maemo.org/showthread.php?t=34548
http://talk.maemo.org/showthread.php?t=37546
http://forums.internettablettalk.com/sh ... hp?t=40163

Je si vsak treba uvedomit, ze Nokia N900 moc ludi nema, je to skor taka linuxova hracka, ktoru si ludia rozhodne nekupuju kvoli zvuku. Kvalitny zvuk je iba vedlajsia vyhoda.
sh0gunk0

Odeslat příspěvekod TheUnheard 27. 2. 2011 18:14

... ale obcas pocuvam aj na horskom bicykli a stat sa moze cokolvek.

tak toto by som rozhodne neskusal ... hlavne nie v doprave lebo cez ne nebudes pocut absolutne nic ...
i5 4790k+GTX960+16GB => uDac2-HP => 1964-T / ADAM F5 / HD 800
iPod touch 3g 64GB => 1964-T
Redmi note 2
TheUnheard
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 27. 2. 2011 18:21

Shogunko: Customy nebo universály, ta odolnost je+-stejná.

Jestli chceš ty sluchátka používat i v extrémních případech, tak si nekupuj top iem za 10K, ale nějaký levnější za 40$.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod sh0gunk0 27. 2. 2011 18:24

TheUnheard píše:
... ale obcas pocuvam aj na horskom bicykli a stat sa moze cokolvek.

tak toto by som rozhodne neskusal ... hlavne nie v doprave lebo cez ne nebudes pocut absolutne nic ...

V doprave samozrejme nie, niesom sebevrah.
Ale v lese velmi rad.

-- 27. 2. 2011 19:27 --

Bína píše:Shogunko: Customy nebo universály, ta odolnost je+-stejná.

Jestli chceš ty sluchátka používat i v extrémních případech, tak si nekupuj top iem za 10K, ale nějaký levnější za 40$.

Uvidim, kazdopadne az taky extrem to nieje, nevidim problem nejak, mna len skor zaujimaju vsetky aspekty, aj kontrukcia, aj ked sa im na 99% nestane za celu zivostnost nic. :)

N900 si narychlo pozrel co som posielal? :)
sh0gunk0

Odeslat příspěvekod Lighting 28. 2. 2011 08:18

Ja pouzivam JH13 bez problemov von aj teraz pocas zimy a nie je problem:)takze si myslim ze nie je problem...
Ipod 6g 80gb - Toxic Cables Silver Poisson - JH13 Pro
Lighting
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 28. 2. 2011 18:29

tak sa vraj da vopred dohodnut mailom (posta.5251@colnasprava.sk) na preposlani dobierkou ak bude vsetko v poriadku, netreba tam behat
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 28. 2. 2011 19:15

Andrejsvk --> Mne preclili zvukovu kartu. Funguje to tak, ze ti pride list, kde su instrukcie, kde mas poslat doklady o tom, aku hodnotu ma tovar. Posielal som potvrdzujuci e-mail (predfakturu) e-mailom + kontakne udaje. Pripadne mozes poslat obrazovku z PayPal-u. Vyrubia ti clo + DPH a v tej sume ti to poslu na dobierku. Zaplatis a vybavene.
Chodit do BA kvoli tomu nemusis - predstav si, ze by clovek z KE chodil do BA kvoli kravine v hodnote 100 EUR a ze by sa im tam zliezali vsetci ludia z celej republiky (aj ked na Slovensku by ma to neprekvapilo :D ).
Ked ti uz zasielku zadrzia, hlavne je nesnazit sa im dat zamienku, aby si mysleli, ze im chces dat o hodnote tovaru mylne informacie. Mozu byt potom neprijemni :-|
Odar
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka