AKG K 540

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 3. 2012 18:40

O K540 je z rôznych for zname, že ta konštrukcia nie je najodolnejšia. Aj php na to stale upozorňuje, keď na tieto sluchadla pride reč. Aj v e-shope pri popise sluchadial to ma spomenute.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod hanni 29. 3. 2012 19:19

slajfo: vitaj v klube..zlomilo sa mi to presne na tom istom isto mieste iba na ľavej strane, tebe na pravej...homemade oprava nebude ľahká, zalepiť to nejde a na ďalšie opravy som sa ja vykašľal. Možno si už užíva muziku nejaký bezďák, skončili v kontajneri :-)
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 29. 3. 2012 20:50

Ved dobre ze nato upozornuje, ale proste je to hanba firmy ze taky produkt normalne vyrabaju a nese.rie ich to. a ani sa nesnazia to opravovat-vymienat :-/

Hanni, ty vole, si mi ich radsej mohol dat ako vyhodit :-O Dako by som to uz zbuchal dokopy :D
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 29. 3. 2012 20:55

od tý doby co AKG patří pod Harman Kardon,tak to s kvalitou jde s kopce,viz K701 a jejich pověstný bublinky a teď 540,no hrůza...a přitom 2.500,- nejsou malý peníze,nějaká výdrž by tam měla být... :grr:
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 30. 3. 2012 07:47

dazo: idem ich pohľadať? :mrgreen: ale nie, potom sa ešte chvíľu s nimi hrala a počúvala ich moja najmladšia a to ľavé sluchátko úplne prestalo hrať :-) nevyhadzoval by som ich, kebyže hrajú..
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 3. 2012 08:25

dazo
neviem preco sa tak pohorsujes. Ako by si nevedel ze dnes je vsetka elektronika len spotrebka a na kvalitu vyroby sa uz davno nehra.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod slajfo 30. 3. 2012 11:12

Ryan
Pohoršovať sa budem aj ja, viem aká je doba, ale mi nehovor, že je prehnané čakať od 90€ slúchadiel 2.ročnú spokojnosť :-/
Photo: Canon 7D + 50mm 1.4 USM + Samyang 8mm + Vanguard Alta Pro 263AT
PC: Asus Maximus IV + i5 2500K + 16GB DDR3 + 23" Samsung @ MAC OS 10.8
NoteBook: Asus EEE PC 1005 HA @ Toshiba U400
Phone: Samsung Galaxy Note
PMP: Cowon D2
HeadPhones: AKG K540
slajfo
Junior

Odeslat příspěvekod dadik08 30. 3. 2012 13:11

No ked sa lamu konektory na HD800 za 1000€ co cakate za 90? :)

Dufam, ze moje K430 este trosku vydrzia. Maju sice tu kovovu vystuhu cez cely most, ale su tam ine veci ktorym velmi neverim.

Ale co vobec cakame. Manazeri chceju na kazdom vyrobku maximalny zisk a cinskym detom uz asi platy velmi znizovat nemozu, tak su na rade materialy. :(
dadik08
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 3. 2012 18:32

slajfo píše:Ryan
Pohoršovať sa budem aj ja, viem aká je doba, ale mi nehovor, že je prehnané čakať od 90€ slúchadiel 2.ročnú spokojnosť :-/

Prehnane to nie je, ale nič to na tom nemeni. Na vine je však spotrebiteľ a nie vyrobca. Napriek tomu že je kvalita na ***** to ľudia kupuju. Tak preto je trošku čudne sa pohoršovať na niečom za čo si mi spotrebitelia môžeme sami.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod bubaak 30. 3. 2012 20:40

dadik08 píše:No ked sa lamu konektory na HD800 za 1000€ co cakate za 90? :)

nevim co se láme, ale na mých HD800 se po dvou a pul roce nic nezlomilo ;-)
Ano mám nový kabel, ale to není rozhodně odůvodněný že by prvnímu kabelu něco bylo :pozor
a v ČR se za poslední 3 roky prodaly tři kabely!!! z toho jeden mám já a druhý snima šlehl blbě o zem, třetí nevím...
Kolik se prodalo kabelů na UE, vím že v ČR jsou vždy beznadějně vyprodaný... na Dr.No? nevim, fakt nevím kolika kossum kabel museli měnit, ani nevim kolik lidí po 3 měsíců vyhodilo sluchátka do koše... majitele HD800 si myslim že ne
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 30. 3. 2012 21:42

To je mi ale produktivní diskuze :D Vzhledem k použití a ceně HD800 je snad očekávaný, že se to nebude nijak extra lámat apod. Samozřejmě stačí, aby přišla jedna zpráva (a pak ji náležitě přifouknout) a svět se zhroutil (iPhone a antenna gate, iPad a zahřívání apod.).

Očekávám, že to byl od dadika čistý šprým.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dadik08 31. 3. 2012 00:11

jasne. bol to iba vtip :)
narazal som na diskusiu ktora tu nedavno prebiehala
dadik08
Junior

Odeslat příspěvekod slajfo 2. 3. 2013 21:38

Oživím tému s príspevkom, ktorý by mohol pomôcť rozhodnúť sa pri zvažovaní.. Bola tu už reč o tom, ako sa mi zlomil most na ľavej strane, nebol som si však istý, že som ich nepriľahol tak som to tomu materiálu tak povediac možno aj odpustil (používam ich zalepené), čo ma ale veľmi sklamalo a to celkovo, tak je včerajší pohľad na pravú stranu, robím s nimi ako vo vatičke odkedy pukli a tá umelina praska rovno na 3 miestach, z celej šírky drží už len na cca. 20% a tak tomu dávam životnosť 2-3 nasadenia na hlavu :(

Veľmi sa mi páčia K550 no zneistel som.
Photo: Canon 7D + 50mm 1.4 USM + Samyang 8mm + Vanguard Alta Pro 263AT
PC: Asus Maximus IV + i5 2500K + 16GB DDR3 + 23" Samsung @ MAC OS 10.8
NoteBook: Asus EEE PC 1005 HA @ Toshiba U400
Phone: Samsung Galaxy Note
PMP: Cowon D2
HeadPhones: AKG K540
slajfo
Junior

Odeslat příspěvekod hanni 2. 3. 2013 23:23

K550 má už úplne ináč urobenú konštrukciu, tam sa neboj, žeby niečo praskalo.
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chistos 3. 3. 2013 13:12

Ja po nich tiež zazerám, ale presnejšie po K551, kvôli kratšiemu káblu. V podstate som prednedávnom vstúpil na cestu hi-fi a nechcem si hned kupovať niečo daľšie :D. Aj ked ma to láka.
Slúchadlá: AKG K450 ---> AKG K551
chistos
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka