Philips SHE9551

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vabrousekp 17. 12. 2010 22:04

Ahoj.
Chtěl jsem poradit s těmito sluchátky.
http://www.hifishop.cz/prenosna-sluchat ... ps-she9551
¨Nyní používám a-Jays One, ale zdá se mi, že mají málo basů. Jsou tam spíše středy a výšky a to mi moc nevyhovuje. Podlouchám Dnb a taneční hudbu a zde jsou basy na sluchátkách nevýrazné.
¨Co si myslíte o těch Philipsech. Je na zvuku hodně poznat jestli je velikost měniče 8,6 nebo 9mm?
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 17. 12. 2010 22:26

kolko maju jays nabehane?
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 18. 12. 2010 17:14

No měl jsem je asi měsíc, každý den poslouchám tak 2 hoďky a pak se mi urval kabel a teď je mám asi 3 dny.
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 18. 12. 2010 17:46

Majú plusy aj mínusy, ale tak pekne po poriadku... Mám ich takmer rok, čierne aj biele (9550/9551) - hrajú rovnako.

Zvuk:
- basy - keď poriadne utesnia ucho, máš pocit, že si dal hlavu do subwoofera :) ... pekné mohutné, celkom rozlíšiteľné, na tú cenu až veľmi, nič dunivé typu Koss (fuj), zvládajú veľmi nízke frekvencie, ktoré v iných slúchadlách úplne zanikajú
- stredy - môžu byť, nesťažujem sa
- výšky - ja by som povedala sladké :) ... nič, z čoho by ti mal prasknúť mozok
Zvukovo sú pre mňa za tú cenu na tanečnú a techno hudbu ako stvorené - môj favorit. Napr. v dark electro nezvládajú až tak dobre krikľavé výšky - ale zase to je extrém tej hudby - na to mám Aurvanu InEar2 - tiež nič super, výšky len do 16kHz.

Konštrukcia:
- kábel - OMFG!!! síce nezamotá sa ti, ale málokedy pôjde tam, kde ty chceš, mikrofónový efekt až hrôza, treba pripnúť na oblečenie, alebo nosiť pod tričkom
- silikóny - veľmi jemné, po pár hodinách používania ešte zmäknú a vynikajúco utesnia ucho... oproti Sony jedna báseň
- rozmerovo vojdú asi do každého ucha, máš 3 veľkosti silikónov a veľmi, veľmi ľahké, celoplastové, uzatvorené - aj keď dakde písalo že len polouzavreté...

Inak ja ich používam na Sony S639, A845 a sestriných Philips Muse a GoGear - nesťažujem sa, na Sony treba zapnúť Clear Bass, inak po basoch nemáš ani stopy, ale potom je to pekne natlakované, až sa bojím o svoje ušká.
Na N5800 na tom bežnom prehrávači ale znejú, ako keby si bol v studni :D

V porovnaní s Koss Porta sú čistejšie a basovejšie a počuť aj veľmi nízke frekvencie (Psyclon Nine - album Inri), so sestrinými Sony EX40 dunia trocha viac a prejav nie je až taký čistý a čitateľný.

Viac poradiť neviem, nemám nejaké super audio vybavenie.
aneta55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 18. 12. 2010 17:54

super jsem spokojen s tím co jsi napsal.
A nevíš něco o těhlech ?
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 18. 12. 2010 17:58

vabrousekp píše:super jsem spokojen s tím co jsi napsal.
A nevíš něco o těhlech ?


To bolo k 9551, a ku ktorým ešte? :-D
aneta55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 18. 12. 2010 17:58

http://www.sony.cz/product/hpi-ex-series/mdr-ex33lp
promiň zapoměl jsem za odkaz

-- 18. 12. 2010 18:00 --

a ty panasonic ktere jsou hezčí ty bílé nebo černé, nejsou ty bílé hned špinavé třeba?
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 18. 12. 2010 18:09

Neva :) ... a žiaľ nie...
Čo sa Sony týka, tak len EX033, čo sú pribalené k A845 a potom EX40 - obidve vertikálne, dynamické meniče. Na moje požiadavky sú tie druhé vynikajúce slúchadlá, len silikóny sú príliš tvrdé, ale tak meníme si ich z tých Philipsov :D .... ale sú fakt basové, nič na "analytické počúvanie", avšak majú aspoň podľa mňa veľmi čistý prenos vzhľadom na ich cenu...

A čo pozerám na obrázok tých ex33lp, tak si neviem predstaviť, ako to drží v uchu :)

-- 18. 12. 2010 19:13 --

vabrousekp píše:a ty panasonic ktere jsou hezčí ty bílé nebo černé, nejsou ty bílé hned špinavé třeba?


oni sú sivé, a nie sú... špinu snáď odpudzujú, a kábel má takú tvrdú silikónovú úpravu, že keby dačo, tak ich prejdeš handrou a je to.... silikóny u bielych treba sem tam čistiť, ale inak pohoda.

a či čierne alebo biele.... ide o to, akú má farbu prehrávač...

-- 18. 12. 2010 19:46 --

inak ak chceš Basové s veľkým "B" slúchadlá, kde basy nehučia a nesplývajú ale sú pekne a poriadne natlakované, ja by som na tvojom mieste neváhala. Ja na ne nedám dopustiť a používam až na malé výnimky už len tie 9551 a sem tam Aurvany (sestra zase Sony).
A keď sa náhodou počúvam cez iné, tak sa mi hudba zdá taká suchá, málo živá a nedynamická....

.... ozaj, aký máš prehrávač?
aneta55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejsi87 18. 12. 2010 19:48

mel jsem Philips SHE-9850 a nedoporucil bych je, samozrejme, kazdy mame jiny par usi a tato sluchatka nejspis budou hrat uplne jinak, ale jejich basy mi prisly az MOC a navic byla na me usi moc velka, takze i noseni bylo utrpenim:)

urcite bych si je pred koupenim vyzkousel, jestli ti taky z usi nebudou trcet jak anteny :D
♫ Sennheiser IE8, Sansa Clip+
kejsi87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 18. 12. 2010 22:55

Tak kdyz je objednam z netu tak mam 14 dnní na vrácení. Mám přehrávač Creative Zen Style 300. Zdá se mi však, že ani ten přehrávač není nic moc.
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 19. 12. 2010 00:51

najskor vymen ten za clipa+ ;-)
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 19. 12. 2010 09:38

no ale jak ho mam vymenit nikdo ho nechce ten muj stary mam ho asi tyden teprve

-- 19. 12. 2010 09:54 --

Andrejsvk píše:najskor vymen ten za clipa+ ;-)

A jak je to s hlasitosí u té sansy, protože ten můj umí udělat hodně velkou hlasitost.

-- 19. 12. 2010 09:55 --

aneta55 píše:Neva :) ... a žiaľ nie...
Čo sa Sony týka, tak len EX033, čo sú pribalené k A845 a potom EX40 - obidve vertikálne, dynamické meniče. Na moje požiadavky sú tie druhé vynikajúce slúchadlá, len silikóny sú príliš tvrdé, ale tak meníme si ich z tých Philipsov :D .... ale sú fakt basové, nič na "analytické počúvanie", avšak majú aspoň podľa mňa veľmi čistý prenos vzhľadom na ich cenu...

A čo pozerám na obrázok tých ex33lp, tak si neviem predstaviť, ako to drží v uchu :)

-- 18. 12. 2010 19:13 --

vabrousekp píše:a ty panasonic ktere jsou hezčí ty bílé nebo černé, nejsou ty bílé hned špinavé třeba?


oni sú sivé, a nie sú... špinu snáď odpudzujú, a kábel má takú tvrdú silikónovú úpravu, že keby dačo, tak ich prejdeš handrou a je to.... silikóny u bielych treba sem tam čistiť, ale inak pohoda.

a či čierne alebo biele.... ide o to, akú má farbu prehrávač...

-- 18. 12. 2010 19:46 --

inak ak chceš Basové s veľkým "B" slúchadlá, kde basy nehučia a nesplývajú ale sú pekne a poriadne natlakované, ja by som na tvojom mieste neváhala. Ja na ne nedám dopustiť a používam až na malé výnimky už len tie 9551 a sem tam Aurvany (sestra zase Sony).
A keď sa náhodou počúvam cez iné, tak sa mi hudba zdá taká suchá, málo živá a nedynamická....

.... ozaj, aký máš prehrávač?


Prosímtě a jak jsou ty sluchátka hlasitá. Ty a-Jays jsou fakt hodně hlasitá.
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod cagin 19. 12. 2010 10:47

Clip+ utáhne re0 to jsou náročná sluchátka na vybuzení.Clip + taky přehraje levne sony jak nic.BTw. zajimalo by mne jestli se uživatelka,uživatel vyjádři jestli používá eq.
tady jsem začal
-------------

nyní jsem zde
----------------------------
cagin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aneta55 19. 12. 2010 11:10

vabrousekp píše:Prosímtě a jak jsou ty sluchátka hlasitá. Ty a-Jays jsou fakt hodně hlasitá.


no citlivosť majú 105dB, čo je papierovo málo, ale tak tým, že sú (podľa mňa) uzavreté, tak neskutočne, na žiadnom prehrávači sa nedajú počúvať viac než 1/6 - 1/5 z celkovej hlasitosti. Potom už doslova vibruje hlava.

Inak skús sa ešte poobzerať po SHE9750, nemajú síce až tak brutálne basy, ale lepší kábel a gélovú konštrukciu, tak lepšie držia v ušiach. Kamarát má a tak pomaličky šetrím a asi do nich idem.

-- 19. 12. 2010 12:12 --

cagin píše:zajimalo by mne jestli se uživatelka,uživatel vyjádři jestli používá eq.


Sony bez eq? ... šak to je hudobná samovražda :D veď to znie hnusne, ale tak vysvetli že ako darček chceš Sansu Fuze z netu a nie Sony z obchodu v meste :'( ... na Muse sa eq nedá ak máš FullSound, tam hrajú v pohode aj s basmi.

-- 19. 12. 2010 12:34 --

vabrousekp píše: Mám přehrávač Creative Zen Style 300. Zdá se mi však, že ani ten přehrávač není nic moc.


Ak má bez eq čistý zvuk a nejaký konfigurovateľný zvýrazňovač basov, tak myslím že 9551 budú hrať super... mňa fakt milo prekvapili, ale tak máme každý iné uši.
aneta55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 19. 12. 2010 12:46

No bez eq je zvuk celkem dobrý, ale zvýrazňovač bas když zapnu, tak se zvuk ztiší a nedá se to poslouchat

-- 19. 12. 2010 12:49 --

a co ještě tyhle http://www.alza.cz/philips-she6000-10-cerna-d158595.htm
vabrousekp
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků