Philips SHE9551

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vabrousekp 25. 12. 2010 14:51

a to Full Sound jsi někdy slyšela? přemýšlím o nějakem přehrávači panasonic
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 25. 12. 2010 16:06

Mal si na mysli asi Philips? Ako som na začiatku vlákna písala. máme doma Muse 1, ktorý má pekný prekreslený zvuk a plné basy, len trošička šumí (ale to aj D2, tak kde problém :) ) ale to len v ozaj tichých partiách počuť, a potom GoGear - divné označenie, keď všetky sú GoGear, taký malý bez displaya (ako najmenší iPod). Tam už nie je žiaden šum a hrá možno ešte lepšie, basy sú pre mňa pri dlhšom počúvaní až na migrénu :D :D :D , ale FullSound sa aj tam dá vypnúť).

Keď budeš pozerať na stránke Philipsu produkty, tak ku každému sa dá stiahnuť návod v pdf a tam vzadu máš frekvenčnú odozvu. A niektoré nové lacnejšie modely ju nemajú od 20Hz ale niekde od 70 alebo koľko. Ja by som sa tým asi vyhla.

V recenziách ešte natrafíš na nízky výstupný výkon Philipsov, ale pri 9551 nad tým nemá zmysel uvažovať.... už si si ich dal niekedy na plno? :D

Určite tu dakto dopíše, že Philips farbí zvuk... to je pravda, neutrálne podanie to nie je ani náhodou, ale je to zaujímavé zafarbenie, také tajomné ako hrad v Karpatoch :D (požičané prirovnanie) , ja som si na to zvykla a mňa to viac vtiahne do počúvania... :) FullSound rozšíri basy a výšky, s eq sa už potom nedá manipulovať po zapnutí, a zvýrazní detaily. Buď ti to sadne, alebo nie.
aneta55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 25. 12. 2010 20:08

Fakt moc díky za to co píšeš. Sluchátka mám furt naplno aby vynikly ty basy...já poslouchám vždycky vše naplno. :D
No myslel jsem philips....jak jsem to psal tak jsem si říkal, že je to nějaké divné :D
Asi pujdu do toho Philipsu, protože je cenově přijatelný.

-- 25. 12. 2010 20:13 --

co znamený toto : Odstup signál/šum: >84 dB
a toto? je to dost nebo málo? Výstupní výkon (RMS): 2 x 2,4 mW

-- 25. 12. 2010 20:25 --

co tahle ??
http://www.philips.cz/c/mp3-a-mp4-prehr ... 4k_02/prd/
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 25. 12. 2010 21:35

Naplno????.... to aký výkon má tvoj prehrávač? :D :D :D

Odstup signál/šum je hodnota, ktorá ti hovorí, aký je pomer medzi užitočným signálom (akustickým tlakom = hudbou) produkovaným prehrávačom a neužitočným signálom - šumom, ktorý produkuje samotný prevodník. Čím vyššia hodnota, tým lepšie. Zvyčajne sú to papierové hodnoty a význam majú, až keď chceš napojiť prehrávač na sluchátkový zosilovač, aby si vedel, či to nebude len šumieť. 84dB je na pripojenie len cez slúchadlá dobrá hodnota.

Výstupný výkon 2,4 mW je taká stredná hodnota - minimum je tých 1,4 (čo má Muse) max. som ja videla okolo 5. Pre bežné sluchátka do uší absolútne postačuje, Senny HD650-ky už ale nerozdýchajú :(
Na 9551 ak dáš hlasitosť na maximum, tak po pár sekundách už len znaková reč :D

Nebudem hovoriť či áno, čo nie.... je to už tá nová rada, takže basov budeš mať pri spustení FullSound až až, možno radšej k nim skúsiš a-jaysy :D
aneta55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 25. 12. 2010 22:24

tak já už fakt nevím jaký si mám koupit.. mám tak 1500 víc asi ne...nepochopil jsem to s tou znakovou řečí, to jako, že mi to nebude hrát? ale ten přehrávač co jsem dal ten odkaz tak ma Kmitočtová charakteristika: 20 – 18 000 Hz, Odstup signál/šum: >84 dB..m Výstupní výkon (RMS): 2 x 2,4 mW to je dobre nebo ne
proč myslíš, že si vezmu zpět a-jays....
a ještě jenom má to full sound takové ty tlačivé basy nebo jenom to hučení prostě

-- 25. 12. 2010 22:26 --

to jaké specifikace má můj přehrávač jsem nikde nenašel
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 25. 12. 2010 22:55

Že ohluchneš... ja na GoGear nedôjdem s hlasitosťou ani za polovicu, potom to na tých sluchátkach bolí :D

Parametre sú dobré, také hodnoty má takmer každý prehrávač, tu išlo len o to, aby výstup začínal od 20Hz, lebo niektoré Philipsy majú biedny zvuk, keďže im začína od 70Hz (ale to nie je prípad prehrávača, ktorý si si vybral).

Philips s FullSound má špecifický zvuk, basy budú pekne natlakované (na 9551 až príliš - ale to zrejme chceš - a tak som myslela, že budú dobre basovať aj a-jays... inak nie sú to tiež prebasované slúcadlá? :) .... ty fakt chceš tých basov až priveľa) :D

No ale k tomu FullSound zvuku. Je taký až príliš bohatý, nie každému vyhovuje. Každý detail je tam zvýraznený, hudba má temnejší nádych, nie je však "zahuhňaná" a aj jednotlivé pásma sú dobre odlíšiteľné, takže žiadne hučanie. Ja ale nevydržím počúvať GoGear dlho s 9551 na FullSound, lebo basy sú na mňa veľmi silné. S menej basovými slúchadlami je to v pohode, ale podľa toho, čo chceš ty, by ti to malo vyhovovať.

Ale ešte raz... výber je len na tebe :D
aneta55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 25. 12. 2010 23:22

tak to jo ... teď jsem spokojen...jestli někdo koupí ten můj, tak si ho koupím...mě vyhovují takové přebasované...ty a-jays si myslím, že jsou na tom asi tak stejně jako ty Philips 9551. Akorát ty Philips léoe utěsňují a l=pe drží v uchu. Ještě jednou moc děkuji.
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 31. 12. 2010 15:02

Tak jsem si koupil Philips GoGear Spark....jako basy dobré noo ale chtělo by to větší hlasitost....mám to furt naplno a nic moc....co si myslíš o sluchátkových zesilovačích
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 31. 12. 2010 15:08

Kup si FIIO E5.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 31. 12. 2010 15:19

komu neni rady s clipom+, ten bude pocuvat potichu :D
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aneta55 31. 12. 2010 15:44

Wooow brzdi. Ako naplno a hraje ticho? S 9551? To je ako keby si o zbíjačke tvrdil, že tak trocha šumí? :D

Môže byť, že máš v nastaveniach (ozubené koliesko) > Sound settings > Volume limit nastavenú príliš nízku hlasitosť.
aneta55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 31. 12. 2010 16:31

Nee nemám to jsem se taky díval...prostě asi blbě slyším no
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 31. 12. 2010 16:35

a to asi dosť... to chce dlhšiu pauzu v tichu..... veď skús dať popočúvať pri tvojej hlasitosti niekomu inému a ak nevydrží viac než 5 sekúnd, tak by si mal niečo robiť, inak si poškodíš sluch trvalo.
aneta55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aneta55 1. 1. 2011 12:29

Všimla som si, že aj pri starom si písal, že máš slúchadlá na plnú hlasitosť. Tak ma napadlo... ako dávaš hudbu do prehrávača? Lebo keď cez nejaký program, tak tam by mohol byť pes zakopaný... že nastáva nejaká konverzia :D Ale keď priamo, tak to je už na návštevu lekára.
aneta55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 1. 1. 2011 19:33

stahuju to normálně a dávám to do mp3 taky normálně...stahuju vždy tu nejvyší kvalitu hledám ---myslím že je to 320kbps nebo něco takovýho a ještě mi to někdy nabízí vbr co je to a co je lepší
jako ona není zase tak potichu ale prostě že by to nějak vřískalo se říct nedá

-- 1. 1. 2011 19:39 --

jako já jsem trochu nahluchlej.....ale zase né moc...tamta mp4 hrála jednou tak nahlad ale to už řvalo jakože to už nebyly skoro žádné basy.....a teď to má celkem dobré basy...ale Full sound nemám zaplý. Dal jsem si eq na techno a je to supr....aspoň si nepoškodím ten sluch ještě více když to nejde víc nahlas.
vabrousekp
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků