Philips SHE9551

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vabrousekp 17. 12. 2010 22:04

Ahoj.
Chtěl jsem poradit s těmito sluchátky.
http://www.hifishop.cz/prenosna-sluchat ... ps-she9551
¨Nyní používám a-Jays One, ale zdá se mi, že mají málo basů. Jsou tam spíše středy a výšky a to mi moc nevyhovuje. Podlouchám Dnb a taneční hudbu a zde jsou basy na sluchátkách nevýrazné.
¨Co si myslíte o těch Philipsech. Je na zvuku hodně poznat jestli je velikost měniče 8,6 nebo 9mm?
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 17. 12. 2010 22:26

kolko maju jays nabehane?
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vabrousekp 18. 12. 2010 17:14

No měl jsem je asi měsíc, každý den poslouchám tak 2 hoďky a pak se mi urval kabel a teď je mám asi 3 dny.
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 18. 12. 2010 17:46

Majú plusy aj mínusy, ale tak pekne po poriadku... Mám ich takmer rok, čierne aj biele (9550/9551) - hrajú rovnako.

Zvuk:
- basy - keď poriadne utesnia ucho, máš pocit, že si dal hlavu do subwoofera :) ... pekné mohutné, celkom rozlíšiteľné, na tú cenu až veľmi, nič dunivé typu Koss (fuj), zvládajú veľmi nízke frekvencie, ktoré v iných slúchadlách úplne zanikajú
- stredy - môžu byť, nesťažujem sa
- výšky - ja by som povedala sladké :) ... nič, z čoho by ti mal prasknúť mozok
Zvukovo sú pre mňa za tú cenu na tanečnú a techno hudbu ako stvorené - môj favorit. Napr. v dark electro nezvládajú až tak dobre krikľavé výšky - ale zase to je extrém tej hudby - na to mám Aurvanu InEar2 - tiež nič super, výšky len do 16kHz.

Konštrukcia:
- kábel - OMFG!!! síce nezamotá sa ti, ale málokedy pôjde tam, kde ty chceš, mikrofónový efekt až hrôza, treba pripnúť na oblečenie, alebo nosiť pod tričkom
- silikóny - veľmi jemné, po pár hodinách používania ešte zmäknú a vynikajúco utesnia ucho... oproti Sony jedna báseň
- rozmerovo vojdú asi do každého ucha, máš 3 veľkosti silikónov a veľmi, veľmi ľahké, celoplastové, uzatvorené - aj keď dakde písalo že len polouzavreté...

Inak ja ich používam na Sony S639, A845 a sestriných Philips Muse a GoGear - nesťažujem sa, na Sony treba zapnúť Clear Bass, inak po basoch nemáš ani stopy, ale potom je to pekne natlakované, až sa bojím o svoje ušká.
Na N5800 na tom bežnom prehrávači ale znejú, ako keby si bol v studni :D

V porovnaní s Koss Porta sú čistejšie a basovejšie a počuť aj veľmi nízke frekvencie (Psyclon Nine - album Inri), so sestrinými Sony EX40 dunia trocha viac a prejav nie je až taký čistý a čitateľný.

Viac poradiť neviem, nemám nejaké super audio vybavenie.
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 18. 12. 2010 17:54

super jsem spokojen s tím co jsi napsal.
A nevíš něco o těhlech ?
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 18. 12. 2010 17:58

vabrousekp píše:super jsem spokojen s tím co jsi napsal.
A nevíš něco o těhlech ?

To bolo k 9551, a ku ktorým ešte? :-D
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 18. 12. 2010 17:58

http://www.sony.cz/product/hpi-ex-series/mdr-ex33lp
promiň zapoměl jsem za odkaz

-- 18. 12. 2010 18:00 --

a ty panasonic ktere jsou hezčí ty bílé nebo černé, nejsou ty bílé hned špinavé třeba?
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 18. 12. 2010 18:09

Neva :) ... a žiaľ nie...
Čo sa Sony týka, tak len EX033, čo sú pribalené k A845 a potom EX40 - obidve vertikálne, dynamické meniče. Na moje požiadavky sú tie druhé vynikajúce slúchadlá, len silikóny sú príliš tvrdé, ale tak meníme si ich z tých Philipsov :D .... ale sú fakt basové, nič na "analytické počúvanie", avšak majú aspoň podľa mňa veľmi čistý prenos vzhľadom na ich cenu...

A čo pozerám na obrázok tých ex33lp, tak si neviem predstaviť, ako to drží v uchu :)

-- 18. 12. 2010 19:13 --

vabrousekp píše:a ty panasonic ktere jsou hezčí ty bílé nebo černé, nejsou ty bílé hned špinavé třeba?

oni sú sivé, a nie sú... špinu snáď odpudzujú, a kábel má takú tvrdú silikónovú úpravu, že keby dačo, tak ich prejdeš handrou a je to.... silikóny u bielych treba sem tam čistiť, ale inak pohoda.

a či čierne alebo biele.... ide o to, akú má farbu prehrávač...

-- 18. 12. 2010 19:46 --

inak ak chceš Basové s veľkým "B" slúchadlá, kde basy nehučia a nesplývajú ale sú pekne a poriadne natlakované, ja by som na tvojom mieste neváhala. Ja na ne nedám dopustiť a používam až na malé výnimky už len tie 9551 a sem tam Aurvany (sestra zase Sony).
A keď sa náhodou počúvam cez iné, tak sa mi hudba zdá taká suchá, málo živá a nedynamická....

.... ozaj, aký máš prehrávač?
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod kejsi87 18. 12. 2010 19:48

mel jsem Philips SHE-9850 a nedoporucil bych je, samozrejme, kazdy mame jiny par usi a tato sluchatka nejspis budou hrat uplne jinak, ale jejich basy mi prisly az MOC a navic byla na me usi moc velka, takze i noseni bylo utrpenim:)

urcite bych si je pred koupenim vyzkousel, jestli ti taky z usi nebudou trcet jak anteny :D
♫ Sennheiser IE8, Sansa Clip+
kejsi87
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 18. 12. 2010 22:55

Tak kdyz je objednam z netu tak mam 14 dnní na vrácení. Mám přehrávač Creative Zen Style 300. Zdá se mi však, že ani ten přehrávač není nic moc.
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 19. 12. 2010 00:51

najskor vymen ten za clipa+ ;-)
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vabrousekp 19. 12. 2010 09:38

no ale jak ho mam vymenit nikdo ho nechce ten muj stary mam ho asi tyden teprve

-- 19. 12. 2010 09:54 --

Andrejsvk píše:najskor vymen ten za clipa+ ;-)

A jak je to s hlasitosí u té sansy, protože ten můj umí udělat hodně velkou hlasitost.

-- 19. 12. 2010 09:55 --

aneta55 píše:Neva :) ... a žiaľ nie...
Čo sa Sony týka, tak len EX033, čo sú pribalené k A845 a potom EX40 - obidve vertikálne, dynamické meniče. Na moje požiadavky sú tie druhé vynikajúce slúchadlá, len silikóny sú príliš tvrdé, ale tak meníme si ich z tých Philipsov :D .... ale sú fakt basové, nič na "analytické počúvanie", avšak majú aspoň podľa mňa veľmi čistý prenos vzhľadom na ich cenu...

A čo pozerám na obrázok tých ex33lp, tak si neviem predstaviť, ako to drží v uchu :)

-- 18. 12. 2010 19:13 --

vabrousekp píše:a ty panasonic ktere jsou hezčí ty bílé nebo černé, nejsou ty bílé hned špinavé třeba?

oni sú sivé, a nie sú... špinu snáď odpudzujú, a kábel má takú tvrdú silikónovú úpravu, že keby dačo, tak ich prejdeš handrou a je to.... silikóny u bielych treba sem tam čistiť, ale inak pohoda.

a či čierne alebo biele.... ide o to, akú má farbu prehrávač...

-- 18. 12. 2010 19:46 --

inak ak chceš Basové s veľkým "B" slúchadlá, kde basy nehučia a nesplývajú ale sú pekne a poriadne natlakované, ja by som na tvojom mieste neváhala. Ja na ne nedám dopustiť a používam až na malé výnimky už len tie 9551 a sem tam Aurvany (sestra zase Sony).
A keď sa náhodou počúvam cez iné, tak sa mi hudba zdá taká suchá, málo živá a nedynamická....

.... ozaj, aký máš prehrávač?

Prosímtě a jak jsou ty sluchátka hlasitá. Ty a-Jays jsou fakt hodně hlasitá.
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod cagin 19. 12. 2010 10:47

Clip+ utáhne re0 to jsou náročná sluchátka na vybuzení.Clip + taky přehraje levne sony jak nic.BTw. zajimalo by mne jestli se uživatelka,uživatel vyjádři jestli používá eq.
tady jsem začal
-------------

nyní jsem zde
----------------------------
cagin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aneta55 19. 12. 2010 11:10

vabrousekp píše:Prosímtě a jak jsou ty sluchátka hlasitá. Ty a-Jays jsou fakt hodně hlasitá.

no citlivosť majú 105dB, čo je papierovo málo, ale tak tým, že sú (podľa mňa) uzavreté, tak neskutočne, na žiadnom prehrávači sa nedajú počúvať viac než 1/6 - 1/5 z celkovej hlasitosti. Potom už doslova vibruje hlava.

Inak skús sa ešte poobzerať po SHE9750, nemajú síce až tak brutálne basy, ale lepší kábel a gélovú konštrukciu, tak lepšie držia v ušiach. Kamarát má a tak pomaličky šetrím a asi do nich idem.

-- 19. 12. 2010 12:12 --

cagin píše:zajimalo by mne jestli se uživatelka,uživatel vyjádři jestli používá eq.

Sony bez eq? ... šak to je hudobná samovražda :D veď to znie hnusne, ale tak vysvetli že ako darček chceš Sansu Fuze z netu a nie Sony z obchodu v meste :'( ... na Muse sa eq nedá ak máš FullSound, tam hrajú v pohode aj s basmi.

-- 19. 12. 2010 12:34 --

vabrousekp píše: Mám přehrávač Creative Zen Style 300. Zdá se mi však, že ani ten přehrávač není nic moc.

Ak má bez eq čistý zvuk a nejaký konfigurovateľný zvýrazňovač basov, tak myslím že 9551 budú hrať super... mňa fakt milo prekvapili, ale tak máme každý iné uši.
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 19. 12. 2010 12:46

No bez eq je zvuk celkem dobrý, ale zvýrazňovač bas když zapnu, tak se zvuk ztiší a nedá se to poslouchat

-- 19. 12. 2010 12:49 --

a co ještě tyhle http://www.alza.cz/philips-she6000-10-cerna-d158595.htm
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 19. 12. 2010 12:55

kup toto http://headphones.cz/inshop/prenosna/sp ... nmetal.htm a s basmi iste nebudes mat problem ;-]
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vabrousekp 19. 12. 2010 13:31

for: Aneta 55- a ty máš jaký přehrávač na kterém ti ty sluchátka tak basují
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 19. 12. 2010 13:42

vabrousekp píše:No bez eq je zvuk celkem dobrý, ale zvýrazňovač bas když zapnu, tak se zvuk ztiší a nedá se to poslouchat

-- 19. 12. 2010 12:49 --

a co ještě tyhle http://www.alza.cz/philips-she6000-10-cerna-d158595.htm

Ak má ten prehrávač fakt čistý zvuk a nezaniká nikde basové pásmo, tak 9551 by mali byť OK aj bez nejakého toho zvýrazňovača. Keď si pustíš od Evanescence Like You a počuješ na začiatku basy, tak myslím že budú až prebasované :)

Ak chceš zoznam, na čom som to púšťala, tak tu je... podotýkam moje osobné hodnotenie, nebrať vážne :D
- Sony S639 a A845 - super, tlakové basy ale len s eq :D
- Philips Muse a GoGear - pekný čistý prejav, silné basy
- EBook Evolve - čistý zvuk, silné basy, hrajú ale strašne nahlas aj pri minimálnej hlasitosti
- Sony B143 alebo niečo také.... so zapnutým BASS sa to nedá počúvať, strašne prebasované, bez toho také nezáživné, ako pod perinou
- taký nemecko-čínsky hmmmm... divx prehrávač z Kauflandu teraz v akcii za 50€ u nás .... pekný čistý zvuk, so zapnutým BASS niečo úžasné... podobá sa to na Fuze, keby to vydržalo hrať viac než hodinu-dve, tak si to kúpim :D
- čokoľvek na PC aj bez DFX - super basy, len nepatrne zastretý prejav, nič strašné, porieši DFX, alebo VIVA na JetAudiu

Och a 6000 nééé.... plecháče, basy nikde :-! a stále vypadávali, to aj klony od Emgetonu E3C hrali úžasne v porovnaní s nimi.
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 19. 12. 2010 13:59

dazo píše:kup toto http://headphones.cz/inshop/prenosna/sp ... nmetal.htm a s basmi iste nebudes mat problem ;-]

Tyhle jsem měl a teda nespokojenost velká.........takový tupý zvuk
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 20. 12. 2010 10:44

nevíte o někom, kdo by chtěl koupit ty sluchátka a-Jays asi za 500 Kč a tu MP4Creative Zen Style 300 za 1300?

-- 20. 12. 2010 10:45 --

ten prehravac je 8GB
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 22. 12. 2010 17:09

No tak už mi dneska došli a první zkušenost teda nic moc. Ty basy nejsou o moc lepší než a-Jays. Dobře teda utěsní ucho ale jinak nic moc za ty prachy. Nemusím je náhodou nějak rozehrát? Vše zkušenost z prvního dne byla s těmito philips 9551 byly jake? Musela jste je rozehrat?
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 22. 12. 2010 20:33

A na čom všetkom si to skúšal? Obyčajný eq asi ťažko vytiahne z tých slúchadiel basy. Skúšal si na PC cez JetAudio Plus VX a tam si zapnúť X-BASS, resp WWE? Alebo DFX pre iné prehrávače. Lebo ak mi potom povieš, že to má slabé basy, tak dačo nesedí :D
A skúsil si zapnúť ten zvýrazňovač basov na Zene a zvýšiť hlasitosť?

Chcelo to trocha času, kým mi došlo, ako ich fakt tak vsadiť, aby hrali basy na plno. Nie je utesnenie ako utesnenie. A tie silikóny za pár hodín ešte zmäknú. Na začiatku to tiež bolo také rozčarovanie. A rozohrať, myslím že pár hodín im treba dať, na začiatku boli trocha ostré.

-- 22. 12. 2010 21:41 --

Napadlo ma ešte niečo, keď chceš basy len cez eq, skúšal si také nastavenie:

-úplne ľavý (najnižšie pásmo) si dáš takmer úplne hore (3/4,4/5...)
-druhé pásmo zľava dáš dole asi tak do 3/4
-zvyšné pásma dáš do stredu, resp. trocha hore podľa toho, aký chceš mať čistý prejav

Je to kvôli tomu, aby vyniklo len to najnižšie pásmo a nerušilo sa s iným a membrána mohla zostať dlhšie v "pomalých kmitoch".
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 22. 12. 2010 21:15

No na tom Zenu eq když zapnu tak je ten zvuk na pi....... takže to musim používat bez eq a bez zvýraznění basů... asi to chce jiný přehrávač...ještě jsem to zapl na pc ve windows media player...a na HTC Wildfire....a všude je to takové podobné....máš pravdu že jsou velmi ostré...doufám, že se to rozehraje. Jinak děkuji za ochotu.
Zkusím ještě to Jet Audio.
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 22. 12. 2010 21:47

vabrousekp píše:...ještě jsem to zapl na pc ve windows media player...

Skús doinštalovať DSP plugin DFX (http://www.fxsound.com/), potom sa to poooriadne zmení. Keby si nevedel aktivovať všetky možnosti, tak SZ.

vabrousekp píše:....máš pravdu že jsou velmi ostré...doufám, že se to rozehraje.

Cca po 10-20 hodinách už hrali pekne mäkko. Ale aj tak si myslím, že ešte ti dakde prepúšťajú, keď ich máš v uchu. Jemne navlhč silikóny pred tým, keď si ich dávaš do ucha (a hej, ja ich surovo olíznem :shock: :-! ) a skúšal si ostatné veľkosti? Kým to nie je tak, ako to má byť, nehrajú až tak dobre.
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 22. 12. 2010 21:53

jo zkoušel jsem vše :D
To je jedno snad se rozehrajou.

-- 22. 12. 2010 21:56 --

A jaká máš na to ten navíječ kabelu. Já jsem dostal takovou válcovou krabičku na zavírání, ale přitom jsem všude viděl takové kolečko.
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 22. 12. 2010 22:20

:o to už je nejaký nový typ? .... dúfam, že ich dajak nepokazili... a hej, bolo tam dačo také gumené, ale zakiaľ ich tam človek natočil (sluchátka sa nemali do čoho vložiť).... a aj tak nedržali, lebo koniec kábla sa dal len do takého zárezu, odkiaľ stále vypadával... u nás doma som ich po prvom týždni už nevidela... a žiadna z nás by si to aj tak na opasok nedala.... :D
Myslím, že s tou krabičkou to máš lepšie.

btw aj DFX?

A daj potom vedieť, ako to ide u teba s tým rozohratím.
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 22. 12. 2010 22:43

jj dám vědět....a co je to btw a DFX?
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 22. 12. 2010 22:51

btw - by the way ... mimochodom

a DFX je plugin do WMP alebo ďalších (Winamp, Foobar, MediaMonkey...) ktorý ti urobí so zvukom úplné divy.... ak máš blbú zvukovku a ešte blbšie repráky (ako napríklad ja), tak ti vyčistí zvuk, pridá surround a bass efekty. A na sluchátkach funguje ešte lepšie.
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 23. 12. 2010 10:26

warez tu nebude...
a je potřeba psát tyhle čáry máry v uvozovkách, spíš to prasí zvuk.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aneta55 23. 12. 2010 12:17

xxxdvorixxx píše:warez tu nebude...
a je potřeba psát tyhle čáry máry v uvozovkách, spíš to prasí zvuk.

a) základná verzia je free
b) ja ho mám legálne pre WMP (z akcie a nestál ma ani 8€), inak teraz je zase akcia za $16
c) nie každý má na drahé vybavenie za desiatky tisíc a dobrým nastavením rôznych pluginov sa dá kvalitnej aparatúre aspoň trocha priblížiť aj s obyčajnou zabudovanou zvukovkou! A keď čítaš celý thread, tak vieš že chce silné basy a tak inú cestu nevidím.
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 24. 12. 2010 11:45

ano cesta tu je. Vybrat si lepší sluchátka, to žádný ekvalizér přeci nenahradí.
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vabrousekp 24. 12. 2010 13:47

a jaké by jste doporučil....já nemám 5 tisíc na nová

-- 24. 12. 2010 13:54 --

Zkusil jsem to zahořovací CD a myslím, že se to zlepšuje..basy jsou dobré to jako jo akorát ty výšky jsou furt dost agresivní...ale jinak jsem snima spokojen. Děkuji aneta55 a přejí veselé Vánoce a š%tastný Nový rok.
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 24. 12. 2010 14:11

Za 600 snad nelze čekat zvukovou nirvanu :)

Je dost možné, že ti udělají výbornou službu, jen si na ně trochu zvyknout nebo povyzkoušet nástavce.
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aneta55 24. 12. 2010 16:25

Výšky dole pôjdu, hneď ako ešte viac zmäknú tie silikónové nástavce. Ja na tie slúchadlá nedám dopustiť. Inak, možno ich hodnotíš subjektívne vzhľadom na predchádzajúce slúchadlá, ktoré výšky asi nemali.

Možno by to fakt chcelo iný prehrávač, len by som nelovila vo vodách Creative ani Sandisk. Skôr Cowon alebo Sony A/S, a našetriť na nejaký vyšší model. Až s nimi tie slúchadlá fakt vyniknú. Potom zistíš, že viac basové už asi neexistujú :) a každé drahšie budú znieť viac "analyticky" a basy budú fuč :D Inak pozor, počuť v nich každý šum z prehrávača, ak ho má.

A aj tebe želám šťastné a veselé a všetko naj v novom roku.
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 24. 12. 2010 16:29

Sandisk má momentálně modely, které se mi zvukem líbili o mnoho víc než Sony Axxx. A nebudu sám, když budu tvrdit, že hraje lépe i prťavý Clip+...
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aneta55 24. 12. 2010 16:50

xxxdvorixxx píše:Sandisk má momentálně modely, které se mi zvukem líbili o mnoho víc než Sony Axxx. A nebudu sám, když budu tvrdit, že hraje lépe i prťavý Clip+...

No možno nebudeš, ale Clip je 6x lacnejší než Sony A840, takže koľko ľudí ich malo možnosť porovnať? :D Ja len tvrdím, že práve z tých slúchadiel Sandisky nevytiahnú všetko. Až som bola pohľadať staručkú Sansu m240-ku. Proste zvuk na prekvapenie na tých slúchadlách nádherný, ale Clear Bass je Clear Bass :D ... no ale to už je len také handrkovanie, keď chce fakt natlakované basy, bez nejakého dobre fungujúceho "dsp" efektu sa nezaobíde. A dala som to aj do úvodzoviek ;-)
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 24. 12. 2010 19:06

Clip+ nakope naprosté většině současných Sony přehrávačů. Pokud vám jde o equalizer, tak si do clipa hoďte rockbox a Sony se zase nechytá.

Natlakované basy dosáhneš kvalitníma sluchátkama(a ano, najdeš i drahá sluchátka s pořádným basem), EQ je opravdu jen léčba toho nejlevnějšího.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod aneta55 24. 12. 2010 22:00

Tie sluchátka sú na basy až až, v tom nie je problém, ja len hovorím, že eq ich proste nevybudí, skôr zabije zvuk tým, že utlmí nejaké pásmo. Je jedno akú značku si človek zvolí (nemám nič proti Sandisku a ani sa nezastávam Sony... počula som Fuze a veľmi by som ho chcela, len sa mi nezdá, že by mal dosť dynamiky pre tie slúchadlá).

O čo ale ide v tomto vlákne.... MOJA skúsenosť je - chce to DSP efekt alebo obnovu stratených frekvencií - prehrávanie 1:1 u týchto slúchadiel nemá význam, nevydajú potom zo seba všetko, čo v nich je.

Takže keď 9551, nech už prehrávač podporuje Mach3 bass, Clear bass... alebo možno FullSound (ale to už je dosť slabé podľa mňa). Možno to škodí klavíru, ale na tuc-tuc hudbu je to návykové :-D

http://iaudiophile.net/forums/showthread.php?t=36025

Keď Sansu, tak asi iné slúchadlá... ozaj... Fuze čo som skúšala nemal dsp, má Fuze+ nejaký extra zvýrazňovač basov?
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 24. 12. 2010 22:20

tak mi tu prosím dej nějaké modely které to mají to zvýraznění, ale zase a%t to není nějak moc drahé
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 24. 12. 2010 23:02

boze vam uz to tu šiši :D
kup si dva subvofre a daj na usi a bude :D ;-]
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lumio 24. 12. 2010 23:07

Treba zabudnut na vseliake upravy, EQ. Musi to hrat na direct.
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vabrousekp 24. 12. 2010 23:08

nech si ty blbé připomínky...jestli ti vadí, co si tu píšeme, tak to nečti
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 24. 12. 2010 23:09

proste tu riesite ako z felicie vytrieskat 500 koni a aby to drzalo ako F1 :pozor
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 24. 12. 2010 23:16

vabrousekp: bohužel mojí prací je tyhle hodně podivné řeči číst

dazo: nice :)
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aneta55 25. 12. 2010 01:57

vabrousekp: to už je na iné vlákno a tu sa to aj tak zvrtáva pomaličky :D
- určite neurobíš chybu so žiadnym Cowonom, Sony poznám len A84X a S63X (skús niekde výpredaj), S75X (nová od cca 130€) u ktorých by ti kvalita zvuku určite vyhovovala (E a B rade sa vyhni) - len neviem, či to už nebude drahé.
Ale ani Clipom+/Fuze+ neurobíš chybu. A mohli by napísať aj ostatní, ktorým to dobre basuje :D

a už len na záver...
dazo: keď človek zapracuje, dá sa všetko :D
lumio: hmmm direct.... mám 12 rokov štúdia hry na klavíri a ešte som v žiadnych sluchatkách (ani v obchode so sennami, audiotechnikami a neviem čím ešte na neviem akých zostavách a zosilovačoch) nepočula hrať klavír ako v realite bez toho, aby som siahla na eq :D Každý analógový prevodník "svojím spôsobom" skresľuje, veď na to tu máme eq. A ešte keď zoberieš do úvahy vlastnosti miestnosti... to by bolo na dlhý flame :D

takže... the end :D
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 25. 12. 2010 14:51

a to Full Sound jsi někdy slyšela? přemýšlím o nějakem přehrávači panasonic
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 25. 12. 2010 16:06

Mal si na mysli asi Philips? Ako som na začiatku vlákna písala. máme doma Muse 1, ktorý má pekný prekreslený zvuk a plné basy, len trošička šumí (ale to aj D2, tak kde problém :) ) ale to len v ozaj tichých partiách počuť, a potom GoGear - divné označenie, keď všetky sú GoGear, taký malý bez displaya (ako najmenší iPod). Tam už nie je žiaden šum a hrá možno ešte lepšie, basy sú pre mňa pri dlhšom počúvaní až na migrénu :D :D :D , ale FullSound sa aj tam dá vypnúť).

Keď budeš pozerať na stránke Philipsu produkty, tak ku každému sa dá stiahnuť návod v pdf a tam vzadu máš frekvenčnú odozvu. A niektoré nové lacnejšie modely ju nemajú od 20Hz ale niekde od 70 alebo koľko. Ja by som sa tým asi vyhla.

V recenziách ešte natrafíš na nízky výstupný výkon Philipsov, ale pri 9551 nad tým nemá zmysel uvažovať.... už si si ich dal niekedy na plno? :D

Určite tu dakto dopíše, že Philips farbí zvuk... to je pravda, neutrálne podanie to nie je ani náhodou, ale je to zaujímavé zafarbenie, také tajomné ako hrad v Karpatoch :D (požičané prirovnanie) , ja som si na to zvykla a mňa to viac vtiahne do počúvania... :) FullSound rozšíri basy a výšky, s eq sa už potom nedá manipulovať po zapnutí, a zvýrazní detaily. Buď ti to sadne, alebo nie.
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 25. 12. 2010 20:08

Fakt moc díky za to co píšeš. Sluchátka mám furt naplno aby vynikly ty basy...já poslouchám vždycky vše naplno. :D
No myslel jsem philips....jak jsem to psal tak jsem si říkal, že je to nějaké divné :D
Asi pujdu do toho Philipsu, protože je cenově přijatelný.

-- 25. 12. 2010 20:13 --

co znamený toto : Odstup signál/šum: >84 dB
a toto? je to dost nebo málo? Výstupní výkon (RMS): 2 x 2,4 mW

-- 25. 12. 2010 20:25 --

co tahle ??
http://www.philips.cz/c/mp3-a-mp4-prehr ... 4k_02/prd/
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 25. 12. 2010 21:35

Naplno????.... to aký výkon má tvoj prehrávač? :D :D :D

Odstup signál/šum je hodnota, ktorá ti hovorí, aký je pomer medzi užitočným signálom (akustickým tlakom = hudbou) produkovaným prehrávačom a neužitočným signálom - šumom, ktorý produkuje samotný prevodník. Čím vyššia hodnota, tým lepšie. Zvyčajne sú to papierové hodnoty a význam majú, až keď chceš napojiť prehrávač na sluchátkový zosilovač, aby si vedel, či to nebude len šumieť. 84dB je na pripojenie len cez slúchadlá dobrá hodnota.

Výstupný výkon 2,4 mW je taká stredná hodnota - minimum je tých 1,4 (čo má Muse) max. som ja videla okolo 5. Pre bežné sluchátka do uší absolútne postačuje, Senny HD650-ky už ale nerozdýchajú :(
Na 9551 ak dáš hlasitosť na maximum, tak po pár sekundách už len znaková reč :D

Nebudem hovoriť či áno, čo nie.... je to už tá nová rada, takže basov budeš mať pri spustení FullSound až až, možno radšej k nim skúsiš a-jaysy :D
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 25. 12. 2010 22:24

tak já už fakt nevím jaký si mám koupit.. mám tak 1500 víc asi ne...nepochopil jsem to s tou znakovou řečí, to jako, že mi to nebude hrát? ale ten přehrávač co jsem dal ten odkaz tak ma Kmitočtová charakteristika: 20 – 18 000 Hz, Odstup signál/šum: >84 dB..m Výstupní výkon (RMS): 2 x 2,4 mW to je dobre nebo ne
proč myslíš, že si vezmu zpět a-jays....
a ještě jenom má to full sound takové ty tlačivé basy nebo jenom to hučení prostě

-- 25. 12. 2010 22:26 --

to jaké specifikace má můj přehrávač jsem nikde nenašel
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 25. 12. 2010 22:55

Že ohluchneš... ja na GoGear nedôjdem s hlasitosťou ani za polovicu, potom to na tých sluchátkach bolí :D

Parametre sú dobré, také hodnoty má takmer každý prehrávač, tu išlo len o to, aby výstup začínal od 20Hz, lebo niektoré Philipsy majú biedny zvuk, keďže im začína od 70Hz (ale to nie je prípad prehrávača, ktorý si si vybral).

Philips s FullSound má špecifický zvuk, basy budú pekne natlakované (na 9551 až príliš - ale to zrejme chceš - a tak som myslela, že budú dobre basovať aj a-jays... inak nie sú to tiež prebasované slúcadlá? :) .... ty fakt chceš tých basov až priveľa) :D

No ale k tomu FullSound zvuku. Je taký až príliš bohatý, nie každému vyhovuje. Každý detail je tam zvýraznený, hudba má temnejší nádych, nie je však "zahuhňaná" a aj jednotlivé pásma sú dobre odlíšiteľné, takže žiadne hučanie. Ja ale nevydržím počúvať GoGear dlho s 9551 na FullSound, lebo basy sú na mňa veľmi silné. S menej basovými slúchadlami je to v pohode, ale podľa toho, čo chceš ty, by ti to malo vyhovovať.

Ale ešte raz... výber je len na tebe :D
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 25. 12. 2010 23:22

tak to jo ... teď jsem spokojen...jestli někdo koupí ten můj, tak si ho koupím...mě vyhovují takové přebasované...ty a-jays si myslím, že jsou na tom asi tak stejně jako ty Philips 9551. Akorát ty Philips léoe utěsňují a l=pe drží v uchu. Ještě jednou moc děkuji.
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 31. 12. 2010 15:02

Tak jsem si koupil Philips GoGear Spark....jako basy dobré noo ale chtělo by to větší hlasitost....mám to furt naplno a nic moc....co si myslíš o sluchátkových zesilovačích
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 31. 12. 2010 15:08

Kup si FIIO E5.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod dazo 31. 12. 2010 15:19

komu neni rady s clipom+, ten bude pocuvat potichu :D
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aneta55 31. 12. 2010 15:44

Wooow brzdi. Ako naplno a hraje ticho? S 9551? To je ako keby si o zbíjačke tvrdil, že tak trocha šumí? :D

Môže byť, že máš v nastaveniach (ozubené koliesko) > Sound settings > Volume limit nastavenú príliš nízku hlasitosť.
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 31. 12. 2010 16:31

Nee nemám to jsem se taky díval...prostě asi blbě slyším no
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 31. 12. 2010 16:35

a to asi dosť... to chce dlhšiu pauzu v tichu..... veď skús dať popočúvať pri tvojej hlasitosti niekomu inému a ak nevydrží viac než 5 sekúnd, tak by si mal niečo robiť, inak si poškodíš sluch trvalo.
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 1. 1. 2011 12:29

Všimla som si, že aj pri starom si písal, že máš slúchadlá na plnú hlasitosť. Tak ma napadlo... ako dávaš hudbu do prehrávača? Lebo keď cez nejaký program, tak tam by mohol byť pes zakopaný... že nastáva nejaká konverzia :D Ale keď priamo, tak to je už na návštevu lekára.
aneta55
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 1. 1. 2011 19:33

stahuju to normálně a dávám to do mp3 taky normálně...stahuju vždy tu nejvyší kvalitu hledám ---myslím že je to 320kbps nebo něco takovýho a ještě mi to někdy nabízí vbr co je to a co je lepší
jako ona není zase tak potichu ale prostě že by to nějak vřískalo se říct nedá

-- 1. 1. 2011 19:39 --

jako já jsem trochu nahluchlej.....ale zase né moc...tamta mp4 hrála jednou tak nahlad ale to už řvalo jakože to už nebyly skoro žádné basy.....a teď to má celkem dobré basy...ale Full sound nemám zaplý. Dal jsem si eq na techno a je to supr....aspoň si nepoškodím ten sluch ještě více když to nejde víc nahlas.
vabrousekp
Junior