Klipsch Image

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pingu2221 10. 1. 2011 10:09

Heh, no i přesto, že triply jsou na stejné úrovni, jako ie8, pro mě jsou lepši senny ve všech ohledech a hlavně co se týče pohodlí. To je prostě pro mě někde úplně jinde. :-) Jinak to le samozřejmě neznamená, že jsou triply špatná sluchátka. Spyrko: vidíš, každý to může vidět jinak.:-) Co se těch Klipschů týče, tak mě docela mrzí taková neobjektivita ze strany prodejce, i když jak podotknul Bína to asi má svojí logiku. Dneska snad vyzkouším x1, tak pak poreferuju..:-)
Pingu2221
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmarek 16. 1. 2011 21:07

Tento víkend jsem měl možnost si tyto sluchátka poslechnout a udělat si na ně svůj názor.
- celé pásmo je potáhnuté směrem dolů. Na první poslech velmi chytlavý zvuk plný basů. Porovnal bych to asi s KPP. Vyzkoušel jsem několik druhů nádstavců a překvapilo mě jak velký rozdíl mezi nimi byl. Nepříjemné překvapení mě čekalo ve středovém pásmu a ve výškách. Jako by celé pod dekou. Možná jsem až příliž fixovaný na jiný typ sluchátek (např. ER6i). V jedné skladbě ze sountracku A.I. mi připadalo, že stojí zpěvačka snad za zdí. Celkově to na mě vyznělo jak odraz z koupelny. Prostor velmi malý (neli žádný), ani jsem ho u těchto druhů sluchátek neočekával. Celkově jsem měl velmi smíšené pocity. Sluchátka IMHO vhodné pro pop-rock, vážnou hudbu nedoporučuji.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 16. 1. 2011 21:18

A které jsi poslouchal?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod xmarek 16. 1. 2011 21:28

to Bína: Klipsch IMAGE X10 (zakoupené na Sluchátka.net)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Misoo9005 16. 1. 2011 22:19

Presne tak, dobre vediet, ze niesom sam komu sa to moc nezdalo O:-)
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingu2221 17. 1. 2011 00:03

Tak i púřesto, že s některými zde uvedenými vlastnostmi souhlasím, tak rozhodně ne úplně se všemi. Předem říkám, že jsem z toho rozuzlení ke kterému jsem došel, docela smutný. Ale k věci. Klipsche byly testovány na Fuze, cilpu (bez rockboxu i s rocboxem) a mém telefonu Samsung S8000jet. Fuze bez rockboxu i s rockboxem je pro mě s těmito sluchátky opravdu docela dost veliký zklamání. Hodně basů, málo detailů, dost nezáživný projev i výšky a vlastně celé spektrum zastřené. Pro mě si tato sluchátka s Fuzem prostě nerozumí. Po připojení ke Clip+ bez rockboxu se situace zlepšila ve všech směrech, ale jak jsem psal, sluchátka opravdu dost basují a to na úkor všech ostaních spekter, výšky o poznání lepší, stejně tak středy, objevily se i nějaké detaily. S Rockboxem to u Clipu+ bylo ještě trochu lepší, ale upřímně přiznávám, že mě ten poslech prostě nebaví, chybí tomu prostě šťáva. Mám-li to srovnat třeba se staršími j-jays, tak bylo to úplně někde jinde. Pak jsem sluchátka připojil k Samsungu. Nevím, jestli nejsem hluchý a upřímně mě docela mrzí, že to musím přiznat, ale Samsung hrál ze všech testovaných přehrávačů nejlépe. Klipsche mu prostě sednou, projev je trochu agresivnější, sice pořád dost basový, ale i docela detailní a objevil se i dosud neexistující prostor a nemůžu si pomoct, ale tenhle poslech mě pro mě prostě nejzábavnější. Na závěr bych to shrnul asi takhle: Klipsche jsou hodně zvláštní sluchátka a jejich zhodnocení není moc jednoduché, každý pes jiná ves a stejně tak jako kolega, mám z nich opravdu hodně smíšené pocity. To ale nic nemění na tom, že Samsung prostě překvapil a na Clip a Fuzu pro mě Klipsche prostě nějsou. Jsem si těměř jistý, že i přesto že jsem nejvyšší modely od Klipsch neslyšel, tak bych si je nekoupil. Je ale zajímavé, že triply, IE8 apod. hrajou s clipem+ báječně a s mým telefonem naopak děsně, tady je to naopak. Zvláštní. Tedy pro mě určitě.
Pingu2221
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Anysek1 11. 7. 2011 16:55

Ahoj,
sháním nějaké nové sluchátka, viděla jsem vychvalovanou i značku Klipsch a velmi mě zaujaly.
Doteď jsem měla (2 roky) sluchátka Skullcandy Riot, ale nastal čas pro změnu.
Hledám sluchátka hlavně pro poslech hudby (jako je RNB, Hip hop, Rap, ale taky moderní pop a dance..prostě skoro od každého něco) hlavně v MHD a vlaku. Sem tam i na film na notebooku. Poslouchám na iPhone 3GS, nebo na iPodu Shuffle 4.generace. Jde mi hlavně o odhlučnění, dobrý zvuk, pohodlí a taky design.
Takže prosím, co by bylo pro mě lepší? - Klipsch Image S3, nebo Klipsch Image S2m?

Cenín si každé rady a názoru, jelikož jsem žena a nechám si ráda poradit od pokročilejších uživatelů :) Děkuji.
Anysek1
Junior

Odeslat příspěvekod h4Wk 11. 7. 2011 23:15

Anysek1: Já nakonec po radě jednoho uživatele tady na fóru zvolil Klipsch Imagine S4i je pravda, že jsou dražší ale musím říct že zvuk oproti mým bývalým Skullcandy ink'd (předpokládám že budou zvukově podobné Riotům) je to velice příjemná změna. Sluchátka nejsou tak přebasovaná a konečně jdou slyšet výšky a zvuk je krásně čistý. Vzhledem k tomu, že poslouchám uplně stejný styl hudby jsou pro mě naprosto vyhovující, mám raději když jsou basy výrazné ovšem u skullcandy sluchátek byly na můj vkus až moc...Jinak taky poslouchám převážně na iPhonu 4(zvukově na tom budou s 3GS asi stejně) a na ipodu nano 6.gen tam jsou trošičku méně výrazné basy ale jen nepatrně. Pohodlí u klipshů je skvělé a izolace si myslím také. Jinak co jsem četl o Klipsh S2m tak bylo pozitivní a jak psali už zde jsou více nabasované, ale pro posluchače hip-hopu atd si myslím že je to pozitivní...
h4Wk
Junior

Předchozí stránka