Jaká sluchátka do cca 1000 Kč?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zatycz 17. 1. 2015 07:23

Ty Denony neznam, ale mrkni se na Superluxy, konkretne HD662B (pripadne jen HD662 se silnejsimi basy) pokud uzavrene. Ty jsou ve sve cene v uzavrenych modelech zvukove asi neprekonatelne a Koss UR20 strci do kapsy i kvalitou konstrukce.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod berries 22. 1. 2015 22:44

Ráda bych se zeptala na radu ohledně sluchátek. Chci špunty a investovala bych do nich cca kolem 500,-, jen se vůbec nevyznám ve značkách/výrobcích, tak by mě zajímal názor ostatních.
Dívala jsem se na KOSS Mirage a KOSS KEB/32, oboje jsem našla právě do této ceny, jsou dobré nebo nevybírám vhodnou značku?
Opravdu sluchátkům nerozumím, tak mě za to neukamenujte :-)) Díky
berries
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skiman 23. 1. 2015 09:35

Pokud ti nevadí nakupovat v zahraničí, tak je teď sleva na Xiaomi Piston na
iBuygou což by měl být oficiální Xiaomi dealer, já je tam nakoupil už před delší dobou a za tu cenu parádní sluchátka se super balením ;-)
Skiman
Junior

Odeslat příspěvekod zatycz 23. 1. 2015 11:59

@berries KOSSum se vyhni, ti nedelaji dobre spunty. Ty Xiaomi co doporucuje Skiman jsou super. Celkove maji teplejsi prednes, takze silne, ale neprehnane basy, dobre stredy a neagresivni vysky. Navic vypadaji jak sperk :) Za ty penize nesezenes nic lepsiho. Navic je tam maji i ve stribrne barve, pokud by se ti zlata nehodila k pleti ;) http://www.ibuygou.com/p-new-version-xi ... -6220.html

No a pokud by jsi nechtela nakupovat z ciny, tak z toho, co se nabizi v CR:

Sony MDR-EX15LP daj se sehnat za 200 v nekolika barvach, jsou male, pohodlne a maji cisty zvuk.
Philips SHE3590 taky kolem 200 v nekolika barvach, silne basy, ciste vysky, trosku slabsi stred, ale nic co by vadilo. Me teda vysky trosku rezou, ale zeny maj asi trochu jiny sluch, protoze pritelkyni vyhovuji. Akorat kabel by mohl byt trosku mekci, ale nic co by nejak vadilo.
Soundmagic ES18 za 350 celkem vyrovnany zvuk, nicmene nekomu muzou znit suse a nudne.
Soundmagic PL11 sice pres kapku 500. Pro bassheada (milovnika extremne silnych basu) jasna volba, mel jsem pocit ze mi to ustreli hlavu :)
Fidue A31s - sice za necelych 700, ale dobra konstrukce, jsou male, dobre sedi a tlumi, zvuk velice libivy, dost podobny tem Xiaomi Piston.
Paradoxni je, ze kolem 500 tech zajimavych spuntu moc neni. Vetsinou jsou to levne kousky, nebo jsou ty cena o neco vyse.

Hodne to zalezi na to, co vlastne poslouchas, jestli mas nejaky oblibeny zanr, nebo je to vsehochut.
Naposledy upravil zatycz dne 23. 1. 2015 13:41, celkově upraveno 1
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aacid 23. 1. 2015 13:35

zrovna pozeram tiez na lacne sluchatka pre manzelku (nenarocna posluchacka, iba na behanie) a presne som pozeral na tie sony. ale som trochu zmateny z tych roznych oznaceni...

ty pises MDR-E15LP.

na alze som nasiel iba MDR-EX15LP. je tam to X navyse, je to iba chyba v oznaceni alebo su to ozaj rozdielne sluchatka?

ja by som dal prednost tym xiaomi, ale kurz dolara je teraz pomerne nevyhodny :D
aacid
Junior

Odeslat příspěvekod zatycz 23. 1. 2015 13:41

Jo, myslel jsem ex15lp
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod berries 23. 1. 2015 20:24

@aacid jestli dobře počítám, tak i s kurzem dolaru, jaký teď je, vychází ty sluchátka pořád pod 500,-.. což si myslím, že je dobrá cena :-)
berries
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Figut 2. 2. 2015 20:37

Podobné těm Sony MDR-EX15LP žena má, cca 2-3 roky zpět za 200,- max a fakt dobré. Sám se nadobro vykašlu na sluchátkové nesmysly a pojedu v takových levných, ucho si zvykne, stav konta poděkuje, mysl pročistí :-).
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zatycz 2. 2. 2015 22:13

Kdyz jsem to zkoumal podrobneji, tak MDR-EX15LP jsou totozne se starsim modelem EX10LP, ktery se par let prodaval a uz ten byl hodnocen velice pozitivne, paradoxne lepe, nez vyrazne drazsi modely rady EX.

Osobne si tedka uzivam Philips SHE3590, ktere maji oproti tem EX15LP udernejsi basy a cistejsi vysky. Za 200 kacek jasna koupe. Krasne cisty zvuk, uderne basy, ciste vysky (i kdzy ja jsem trosku musel poladil eq, aby vysky nebyly tak agresivni). Sluchatka jsou malinke, dobre sedi v uchu a randal z kabelu (asi jedina slabina) jsem eliminoval klipy za usi od Soudnmagic (na headphones.cz za 70 kacek). Muzu je doporucit, zvlast na rockovou muziku jsou vynikajici.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 2. 2. 2015 23:49

Figut píše:... se nadobro vykašlu na sluchátkové nesmysly a pojedu v takových levných, ucho si zvykne, stav konta poděkuje, mysl pročistí :-).

... pri tejto filozofii posluchu určite odporúčam vyskúšať Sony XBA-C10 ;-)
http://www.alza.cz/sony-xba-c10-cerna-d515813.htm
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod aacid 3. 2. 2015 10:31

presne kvoli tomuto sledujem toto vlakno. raz som si kupil nejake drahsie sluchatka (myslim ze to boli a-jays nejake) a zvuk bol sice fajn, ale ja som hluchy ako poleno, tak to moc neocenim a konektor sa mi zlomil rovnako rychlo ako na nejakych lacnych suntoch :D

tak teraz hlavne vdaka tomuto vlaknu kupujem sluchatka s dobrym pomerom cena/vykon. sony mh1c, fake-ove IE80 a ked sa mi pokazia tie tak pojdem asi do xiaomi pistonov.
aktualne si neviem predstavit ze by som do sluchatok investoval viac nez 20 eur :)

pre manzelku je aj tych 20 eur vela za sluchatka, takze ta je teraz extremne spokojna prave s tymi sony MDR-EX15LP.
aacid
Junior

Odeslat příspěvekod 2Pix 5. 2. 2015 13:51

Ave,
shanim se po sluchatkach pro specifictejsi pouziti. Nastinim oc jde: Na dilne mam kompresor Orlik rv 1960, flexu a podobny "rambajsarny". Chtel bych sem pri jejich rvani poslouchat hudbu a logicky neslyset nic z okoli a kdyz uz, tak jen minimalne. V soucasny dobe pouzivam klasicky "otiky" a v nich pohozeny pecky, ale to je dost neprijemny po delsi dobe.

Co doporucite za "otiky" co dokazou nejvic odrusit od okoli, maji jakous takous kvalitu reprodukce, po hodine si nepripadam jak s hlavou v lisu, nevadi jim trochu prachu (to bych si evtl poresil obalenim do hadry pri brouseni atd) a nestoji majlant? (klobouk velikosti 50)

(cenove neni 1000czk limit, jen sem nechtel zakladat novy tema)
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zatycz 5. 2. 2015 14:04

bez přítlaku není útlum. Buď to řešit špunty, třeba od Ethymotic, ty mají velice dobrý utlum, nebo zkusit, jestli by na ten randal zafungoval aktivní noise canceling, ale to se cenově dostaneš výrazně výš.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 2Pix 5. 2. 2015 14:16

Pritlak akceptuju, ale v urcitych mezich, napriklad z tech obycejnych otiku me hlava neboli (veliky musle), ale napr z jakychsi Bose sluchadel s ANR ktery kamarad "odnesl" coby suvenyr z Delta Air Lines se po hodine dostavil ten pocit tlaceni do hlavy. Takz to spis tipuju jak na konstrukci, tak i na velikost musle.

(btw: nevite kde se daji sehnat takovy ty uber-skeble co maj na letistich ty by podle me mohli splnovat pozdavky jak na utlumeni, tak i na heavy duty)
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod faabbyyy 7. 2. 2015 22:54

Rád bych poprosil o doporučení sluchátek na uši (ne přes uši) do max 1500 k PC. Zvuk spíše vyrovnanější. Díky
faabbyyy
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka