Jaká sluchátka do cca 1000 Kč?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marekAVmaro 29. 4. 2021 12:10

Ahojte,
Idem si po radu od vacsich odbornikov ako ja a kedze chcem vymenit uz starsie In-Air stuple Xiaomi Piston3 za ine, novsie, lepsie, rad si necham poradit do ktorych stuplov ist.
Presiel som niekolko postov, aby som mal aku taku predstavu co je dostupne, co sa odporuca atd. Schulatka pouzivam 90% s mobilom a notebook obcas.
Zo zanrov zase Rock, Punk, Hardrock a pod.
Vybral som tieto kusky, vsetky su v cenovke +/- 50€ :
===
KZ ZS10 Pro
KZ ZSN Pro
CCA C12 Pro
KBEAR Lark
BLON BL-05
Mee audio M6 Pro
BASN bSinger
REVONEXT QT2S
LinkLike QuadDrivers
===
Primarne pozeram po prvych piatich, tie ma zatial najviac zaujali.
Dakujem
marekAVmaro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 6. 5. 2021 11:18

Marek_108 píše:Poslouchám přesně tuto muziku - budeš spokojen. Jen je potřeba je nechat zahořet, cca do 3 dnů běžného poslouchání jsou ve finiši ;-) Zvýrazní se výšky a středy ...

Luxusní je i ta brutální výdrž, večer s nima usnu a ráno je najdu v polštáři a hrají :-D


Objednal jsem je, tak uvidíme, dám pak vědět :) Sice za 967, ale co už.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 26. 5. 2021 17:54

Dneska jsem si je vyzvedl (samozřejmě mě pošta opět nezastihla...), tak jsem do nich pustil bordel a uvidíme :) Na první test to nevypadá zle.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 7. 8. 2021 19:35

Konečně jsem se dostal k tomu, abych sepsal dojmy z těch SOUNDPEATS Sonic. Do uší jsou mi akorát, drží a nijak netlačí. Poté, co přišly, jsem je spároval s NTB a hrály hned jako ďas, nechal jsem je dva dny hrát "naprázdno" a pak je vzal ven, že vyzkouším, jak budou hrát s mobilem (na to jsem je taky chtěl, na procházky, případně běh, venku).

Tady mě nemile překvapila změna zvuku, jelikož oproti tomu, jak hrály s NTB, byl najednou takový divný, bez basů a jakoby plechový - všechny nástroje krásně znatelné, ale prostě to bylo divné. Na radu marka_108 jsem sluchátka dal na maximální hlasitost, ale zrada je v telefonu - já mám Huawei P20 Lite a ten neumožňuje pro BT sluchátka v základu žádné nastavení ekvalizéru a podobně.

Zkusil jsem tedy foobar a jeho ekvalizér, bylo to trochu lepší, takže jsem s tím nějaký čas vydržel, ale nakonec mi to nedalo a zkoušel jsem další aplikace. Asi na třetí pokus jsem nainstaloval Bass Booster (v Google store jako Ekvalizér Pro - měnič hlasitosti & zesilovač basů), paradoxně, ačkoliv poslouchám metal, jsem skončil u nastavení "elektronický" a voila!, zvuk se zázračně proměnil a konečně je takový, jaký jsem si představoval.

Všechno je pořád krásně rozpoznatelné, ale najednou to má i šťávu a člověka to baví poslouchat. Samozřejmě jsou to pořád sluchátka za pár korun, aktuálně za cca 930 Kč, ale kdo byste nad něčím podobným uvažoval, tak se jich nemusíte bát. Kamarád si je koupil taky, používá je s iPhonem (nevím přesně model), hlavně na mluvené slovo, sem tam hudba, a stačilo poštelovat lehce basy v nastavení zvuku (ne hudby, ale přímo zvuku), a je taky spokojený.

Dá se s nimi i celkem slušně telefonovat, akorát jak se člověk moc neslyší, tak má tendenci buď mluvit potichu, aby neřval, nebo naopak hulákat na celou ulici :) Ale třeba na HO a teams/google meet/cokoliv hovory bych řekl, že jsou krásně použitelné.

S tím vlastně souvisí ještě jedna zrada - při připojení k PC se někdy ukážou jako "sluchátka s mikrofonem" a pak je zvuk otřesný, takže je potřeba vybrat verzi bez mikrofonu. Dělají mi to i náhlavní Phillipsy, takže to bude zřejmě nějaká feature :)

Edit: ještě odkaz, abyste věděli, o čem je řeč -
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TomBeer 8. 8. 2021 17:53

Není ten rozdílný zvuk způsobený rozdílným kodekem z NTB a z mobilu?
TomBeer
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 16. 8. 2021 15:37

Možné to je, to jsem nezkoumal, měl jsem zato, že je to stejné.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tinakita 17. 8. 2021 20:11

Ahoj, jdu si pro radu ohledně sluchátek. Dlouhodobě jsem používala Sennheiser CX 300-II, na moje účely (používám hlavně na hudbu z telefonu) plně dostačující. Bohužel přestalo hrát jedno sluchátko a já zjistila, že už je vůbec neprodávají. Jsem zvyklá na asymetrický kabel, takže jsem hledala podobná, ale absolutně nejsem schopná žádná podobná najít. Nevíte prosím někdo o sluchátcích, co mají:
- asymetrický kabel
- menší špunty
- ideálně zahnutý konektor, ale na tom netrvám
- ideálně bez mikrofonu/ovládání na kabelu
Cenově nejlíp okolo tisícovky, ale klidně připlatím, pokud zjistím, že nějaká vůbec ještě existují :-)
Nejdůležitější v podstatě je ten asymetrický kabel. Pokud by někdo uměl poradit, budu moc ráda!

Díky, T.
tinakita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 18. 8. 2021 08:49

Jen pro upřesnění - asymetrický kabel u sluchátek je naprosto běžný kabel, který je zakončen zpravidla jackem 3,5 mm. Takže v tom nehledej žádnou vědu a podívej se po normálních sluchátkách k mobilu. :-D To, jaký zvuk ti vyhovuje musíš již posoudit sama, tedy pokud neuvedeš jeho charakteristiku. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tinakita 18. 8. 2021 09:11

No, já beru jako asymetrický kabel ten, který má jednu stranu delší (od rozdvojení kabelu) a sluchátka se tedy dají tím pádem nosit provlečená na jedné straně za krkem a neplandají vepředu. Pokud si takhle nasadím normální sluchátka, tak to úplně nefunguje. Vzhledem k tomu, že jsem žádná taková nenašla a je to pro mě priorita, tak zvuk zatím úplně neřeším, neboť jsem neočekávala, že mi někdo poradí 20 typů sluchátek s tímhle kabelem, aby vůbec vyvstal prostor řešit, která hrají líp. Ale díky!
tinakita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 18. 8. 2021 09:30

Tak to jo, díky za vysvětlení. Tady si je můžeš ještě koupit s dopravou až domů - https://www.amazon.de/dp/B001EZYMF4/?sm ... V0YNw&th=1 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 18. 8. 2021 12:07

Taková sluchátka budeš shánět těžko, resp. kupovat dnes CX300 mi přijde dost zbytečné jen kvůli kabelu. Doporučil bych koupit sluchátka s vyměnitelným kabelem (obrovský výběr) a kabel případně řešit zvlášť. I kabely výrazně pokročily co se zpracování týče a dá se sehnat velice hezký a kvalitní kabel za "pár korun" bez mikrofonu a pokud se naučíš nosit sluchátka s kabelem přes ucho tak rozhodně vadit nebude. A nebo rovnou sáhnout po TWS, případně BT kabel. Dají se koupit i hybridní sluchátka (TWS s konektorem na kabel).
Pokud ale nechceš bezdrát (TWS), tak bych vybral sluchátka jako taková a kabel řešil pak zvlášť pokud by dodaný nevyhovoval. Nakonec asymetrický kabel např. s univerzálním MMCX nebo 2pin konektorem by se určitě nechal i někde vyrobit na zakázku.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 22. 9. 2021 08:59

Už cca týden poslouchám Tripowin x HBB Mele ($50]. Různé styly, špatné rockové nahrávky i kvalitní a již jen přemýšlím, jestli si koupit ještě jedny :)
Jsou zvukově moc povedené. Naturální zvuk s přidaným basem a dobře vyváženými výškami. Ty sice nemají jiskru na konci, postupně ustupují do ztracena, ale jsou čisté, bez náznaku něčeho umělého. Už jsem nabyl přesvědčení, že chi-fi neumí správně vyfiltrovat výšky u DD špuntů, ale tentokrát se jim to podařilo.
Navíc je zvuk perfektně vyvážený pro poslech snad všeho. Bravo!

Pohodlí je dobré, nikde netlačí. Ale jsou kratší krčky, tak jsem déle vybíral nástavce. Izolace od okolí je slušná na DD, ale uvítal bych lepší. Bus a tram jsou ještě v pohodě, v metru se ztrácejí basy a je třeba přidat volume.
https://www.head-fi.org/showcase/tripow ... 19/reviews
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4ceratops 22. 9. 2021 20:08

Vďaka za povzbudivé slová, mali by mi doraziť v najbližších dňoch. V tejto chi-fi súvislosti ma napadlo, že ma potešili Moodrop Aria (70€) a v kategórii slúchadiel za cenu večere CCA NRA (20€). Naposledy menované ma v rámci svojej kategórie dostali do kolien slušnou muzikalitou, detailnosťou a aj prehľadnosťou zvukovej scény. S dobre zvolenými silikónmi (mne s nimi najlepšie kooperujú Symbio W Peel a BGVP A07) je s nimi jednoducho veľmi príjemne, až človek zabudne, že 'nič' nestáli.
4ceratops
Junior

Odeslat příspěvekod forzaken 18. 10. 2021 05:38

Názor na NICEBOY HIVE PODSIE? Nejedná se o verzi 2021.

Za 500 Kč dobrá koupě nebo raději koukat po jiných?
forzaken
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta809 3. 11. 2021 16:00

Za 299 Kč od O2 sluchátka O2 Pods. Zvýhodněná cena platí pro zákazníky O2 v rámci vánoční akce. https://www.o2.cz/telefony-a-zarizeni/p ... -pods-bila

A můj názor na ně? Sluchátka dle mě hrají odpovídajíc ceně 300 Kč, takže cena po slevě by byla tak akorát. Za 1300 Kč neskutečně předražený šmejd! Snad jen ta udávaná výdrž je přidanou hodnotou. V uších sedí dobře, ale maximální hlasitost je bohužel chabá. Za mě, nedoporučuji! Ale třeba někdo bude mít jiný názor.

EDIT: Tak jsem znovu zkoušel ty O2 Pods a ta nejvyšší hlasitost se mi nakonec nezdá tak slabá. Možná i ta kvalita zvuku je úsudkem o něco lepší, než při prvním poslechu. Ale stále platí, že to žádná hitparáda není. Ale za ty prachy... B)
peta809
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků