Jaká sluchátka do cca 1000 Kč?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Steve4 7. 10. 2011 22:11

A co říkáte na ty ATH-CK500M? Koukal jsem se na ty a na Senny CX 300, popřípadě A-Jays two, ale tam není prý kvalitní provedení. Kdyby nebyl levnější model než vsonic tak vemu asi je.
Steve4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod k3rb3r0s.cz 8. 10. 2011 09:06

Tak bassy můžou být podobné, ale trochu víc přirozené a vice rezonující (porta mají takové tupé bassy, teda aspoň ty moje), doufám, že se z tohohle dá aspoň trochu poznat o co mi jde :-P.

Pořád bych radši preferoval pecky, kvůli utěsnění které mi na chůzi po městě moc nehovuje. Jelikož jsem špunty nikdy neměl tak ani nevím co od nich mám čekat.
k3rb3r0s.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Steve4 8. 10. 2011 09:26

Špunty jsou určitě lepší jak pecky (teda aspoň pro mě) netlačí mě a co jsem četl tak pecky mají i horší zvuk, ale někdo třeba iPhone pecky chválí. Ty jsem ale osobně neměl, takže nemůžu posoudit :)
Steve4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod James425 8. 10. 2011 17:47

Ahojte chcel by som si kúpiť nejaké špunty za cca 35 eur, rozmýšľam nad VSONIC R02 PRO II alebo Jays a-Jays Two, alebo čo iné by ste mi odporučili, nerobí mi problém kúpiť zo zahraničia.
James425
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mathys8401 10. 10. 2011 12:39

Zdravím osazenstvo. Uvažuju o koupi nových intraauralnich sluchátek. Myslím, že pro všechny zde by se hodilo malé shrnutí (které pomůže i mne s výběrem sluchátek do 1800,-)...a žádné SONY nebo tak něco.

Myslím že stojí za zvážení nějaké z těchto sluchátek:

Jays a-Jays two
Jays a-Jays three
Klipsch Image S4
Klipsch Image S3
Etymotic Research mc5
Sennheiser CX 300-II precision
VSONIC R02 PRO II
nuforce NE-700X

poté si nejsem jist kvalitou u Audio-Technica ATH-CKM55 GD

Byl jsem zvyklý na poslouchání sluchátek od sony ericsson HPM70, které se mi zdály poměrně přijatelné prostorově, basově (někdy možná přebasováno). Jinak mám doma další Koss UR 29, které mi přijou tak nějak basově ochuzené, možná i málo prostorné.

Nuže odbornící, které z výše uvedených byste seřadili od nejpovedenějších po nejhorší? Snad tento příspěvěk pomůže i ostatním, jelikož ceny se pohybují v rozmezí cca 990-1890, tedy přijetelná cena (otázkou jepřijatelná kvalita?)

Díky za odpověď
Mathys8401
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod funnyworks 10. 10. 2011 20:57

Co byste doporučili v případě, že prioritou není zvuk, ale izolace okolních ruchů?

Měl jsem sluchátka k sonyericssonu w810i, teď jsem koupil A-jays two. Zvukově jsou super, ale jelikož posluchám hlavně v metru a autobusu tak jsem se vrátil k těm starejm. Rozdíl v izolaci je obrovskej, SE jsou skoro jak takový ty špunty z lékárny. Nástavce jsem zkusil všechny.

Cena kolem 1000Kč
funnyworks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 10. 10. 2011 21:24

Na hluk mi přišli nejlepší pěnové nástavce (zkusit comply foams?), jinak tragické Koss Plug to uměly dobře. Případně může jít přímo o tvar, jak moc tělo špuntů dovolí nástavcům jít do ucha. Vybrat tedy podobný tvar předchozím EX71?
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod funnyworks 11. 10. 2011 09:23

26USD za ComplyFoams se mi moc dát nechce, ale díky za tip. Jestli ti jde o hloubku zásuvu, tak ta je řekl bych u obou sluchátek stejná, ale je asi pravda, že EX71 jsou v nejhlubším místě širší. Možná bude taky rozdíl v tom, že guma jaysů je docela tlustá.
funnyworks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 11. 10. 2011 10:18

Jays mohou mít i trochu jiný tvar silikonů - od kulatých po delší apod.

Případně mne napadá tviviální okolnost, Jays mohou být jinak náročné na vybuzení a pokud posloucháš na stejnou hodnotu hlasitosti, tak mohou být méně hrasité (nepřehluší).
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod funnyworks 11. 10. 2011 10:31

Ne ne, nahlas jsou dost. Je to znát i bez hudby. Prostě bych chtěl aby bylo po nasazení ticho. Jestli je to fakt tvarem silikonů tak jsem zvědav kolik modelů koupim, než zjistim jaký mi sednou :D
funnyworks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 11. 10. 2011 19:56

Prosím doporučte sluchátka v ceně 500-1200 kč.
Využití poslech hudby v posteli do usnutí.
požadavky:
delší kabel cca 1-1,8m kvalitnější provedení (ať se kabel hned nevytrhne)
pokud budu ležet na boku ať netlačí v uších
kvalitní zvuk
velký rozsah hlasitosti, hodně tiché přehrávání hudby
barva černá
vaclavbarak
Junior

Odeslat příspěvekod krovak_cze 11. 10. 2011 20:03

jeste neco si vymysli :) jeste sem nevidel sluchatka co by netlacila kdyz lezis na boku :D
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Misoo9005 11. 10. 2011 20:23

Klipsch X10i. Ale stoja daleko viac a ani s kvalitou hudby to nie je ono :-D Radsej nech ti spieva do uska zena... ;-)
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod funnyworks 12. 10. 2011 08:13

No ty klipsche jsou trochu mimo moje možnosti :D
funnyworks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kokosman 12. 10. 2011 17:38

Zdravím. Potřebuji se vybrat sluchátka do 1500Kč. Sice budou na vánoce , ale je potřeba je koupit do listopadu , protože pak ceny vystřelí nahoru a nebudu mít šanci nějak rozumně koupit. Se sluchátkama budu kupovat i mikro věž ( za 5000 Kč - tipům se nebráním - asi Philips MCM7000 - je to dobrá volba? ) , k ní budu sluchátka zapojovat a budu je zapojovat i do Samsungu s8500 wave = sluchátka univerzální - na doma i na ven. Otevřené , uzavřené , to je mi docela jedno , jen se u uzavřeného bojím "kelímkového efektu". Žánr - metal , hard rock a další tvrdší muzika, zřídka rap anebo hip hop. Dosud jsem poslouchal hudbu z noťasu a obyč. Samsungáckých sluchátek = nejsem žádnej audiofil. Mám pár tipů jako Senn HD 229 http://www.sennheiser.cz/hd229.html , ale u těch se bojím ceny ( čím míň , tím lépe , budu rád , když cenu stlačím zhruba na 1200Kč ) a také jestli to na začátku listopadu ( nejpozději ) budu schopen koupit. Jestli by se ta sluchátka dala složit , je to velké plus. Taky je budu mít docela dlouho , musí něco vydržet. Díky za odpovědi
kokosman
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka