Jaká sluchátka do cca 1000 Kč?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomttt 26. 11. 2012 20:00

zdravím :)
chtěl bych sluchátka na doma cca do 500 max. 700Kč
která by byla nejlepší v této kategorii? (lepsí nez zminené sluchatka)
+ která sluchátka pri striktnim dodrzeni do 500 by byla nejlepsi?
uvažoval jsem pri tom stropu o AKG k44 v2 nebo PIONEER SE-M290
dekuji
tomttt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 26. 11. 2012 20:50

no ale uz to prestava byt sranda opakovat stale dookola to iste, maxell retro dj
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CocacolaCompany 30. 11. 2012 19:45

Zdravim, ty maxell retro dj, co tu pořád doporučujete nejsou vůbec k dostání. V této cenové kategorii byste vybrali z těchto jaké?

AKG K77
AKG K512 MKII (zdají se mi docela malé k pc)
SENNHEISER HD 201
Audio-Technica ATH-T200 (prý jsou křehké)
CocacolaCompany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 11. 2012 20:13

K77/K512 (prvu verziu) Beyerdynamic DT 231 Pro alebo ATH-T300.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CocacolaCompany 30. 11. 2012 20:55

Díky, zúžil jsem tedy výběr na tyhle dva typy:

AKG K77
ATH T300

Jaké jsou mezi nimi rozdíly? Co se týče hudebního přednesu a třeba konstrukce? Proč jedny a ne druhé? Děkuji.
CocacolaCompany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miscia B. 1. 12. 2012 11:13

Ahoj,

nějaká zkušenost s běháním se špunty Sony MH1C? Mám to pro manžela a on poslouchá hlavně hiphop RnB apod. Zdroj telefon. Takže po recenzi, kterou jsem tady na ta sluchátka přečetla jsem se pro ně rozhodla po hudební stránce, ale potřebovala bych vědět, jestli se dají i využit pro občasný sport. Potom jsem ještě koukala na Sennheiser OMX 680i Sports..

Díky všem :-)
Miscia B.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 12. 2012 10:11

Vzhľadom k použitemu kablu u MH1C by som ich na beh neodporučal.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmiku 2. 12. 2012 11:13

Poprosil bych vás o tip na domácí otevřená sluchátka k notebooku. Mým hlavním požadavkem je slušný zvuk a pohodlná konstrukce, abych sluchátka mohl používat celý den a nikde netlačila. Můj cenový strop je kolem 700 Kč. Preferuji kratší kabel.

Zatím uvažuji o Sennheiser HD407.
xmiku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Doodier 2. 12. 2012 12:02

Mikrofonní efekt u těch Sony asi bude, ale já běhal s Jays a-jays one a dalo se to. Kabel nemám vedený pod oblečením a mobil mám v ruce, takže i když kabel "plandá" není to zase tak strašné :)
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 12. 2012 12:06

xmiku:
Poziadavka je otvorene sluchadla a ty uvazujes o uzavretych HD 407. Treba si v tom urobit poriadok.
Kazdopadne otvorene domace do 700 korun velmi nenajdes, snad jedine Superlux HD-668B.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmiku 2. 12. 2012 13:20

U těch HD407 se ale uvádí, že jsou otevřená: http://sluchatka.heureka.cz/sennheiser-hd407/

Chci sluchátka, která nebudou uši uzavírat ale sedět na nich. Když se řekne domácí sluchátka, tak si asi odborníci na audio představí přesně definovanou kategorii, ale já když mluvím o "sluchátkách na doma", tak tím myslím, že nemusí být přenosná nebo skládací atp. Uvažuju i o Koss Porta Pro, od kterých tady hodně odrazujete. Jde mi o pohodlí, abych je opravdu mohl mít na hlavě od rána do večera.
xmiku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 2. 12. 2012 13:25

xmiku...pokud chceš pohodlná,tak se vykašli na otevřená nebo uzavřená připlať si150kč a kup si velmi slušné audio-technicy:
http://www.headphones.cz/inshop/domaci/ ... h-t200.htm

nebo snad tyto,určitě to bude lepší než porta pro:
http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... -k-403.htm
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 2. 12. 2012 13:51

xmiku píše:Chci sluchátka, která nebudou uši uzavírat ale sedět na nich.

Zda sa mi, ze tu ide o nespravne pochopenie pojmu uzavrete sluchadla. To nie je o tom, ci su cez cele usi, alebo su len "na usi".

Pozri pojmy circumauralne, supraauralne, otvorene, uzavrete tu: http://avmania.e15.cz/svet-sluchatek-konstrukce-a-druhy

xmiku píše:Mým hlavním požadavkem je slušný zvuk a pohodlná konstrukce, abych sluchátka mohl používat celý den a nikde netlačila.

Chces sluchadla, ktore budu sediet na usiach a zaroven budu tak pohodlne, ze sa budu dat nosit aj cely den ... Osobne som skepticky, ci take existuju, pretoze sluchadla "na usi" (supraauralne) tym, ze sedia na usiach, tak na ne trocha tlacia. Prvu hodinu-dve to moze byt OK, ale pri dlhsom noseni to uz moze byt bolestive. Na celodenne nosenie odporucam skor take okolo usi (circumauralne).
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmiku 2. 12. 2012 14:28

bogino, máš pravdu, skutečně jsem pojem otevřená sluchátka chápal nesprávně, děkuju za upozornění.

S circumaurálními sluchátky se mi vždy potily uši, nikdy jsem je nevydržel mít na sob dlouho. Preferoval bych proto sluchátka supraaurální.

Někdo tu zmiňoval AKG K 403 jako alternativu k portám, stejný názor jsem našel i v diskuzi "18 tipů na sluchátka pod stromeček" (snad to nebyl ten stejný člověk :-)) Možná bych o nich měl uvažovat.

Co si myslíte o AKG K 420?
xmiku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 2. 12. 2012 14:37

k420 podstatně lepší než koss porta pro...ale za ty prachy už bych koupil asi tyto:
http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... v-jays.htm
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků