Jaká sluchátka do cca 1000 Kč?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LOPO_X 26. 12. 2013 18:31

tak pravda mi sony mdr-EX50lp vydržely 2 roky a až pak je kamoša nasledně odpravila když sem ji je dal ... tenký kabel tam sice byl ale jak se člověk k tomu chova .. ale i tak bych dal na jistotu a raději z levnějšich něco od Vsonic ti dělaji vcelku bytelne kable
Shanling m3s + Tinhifi P1, Etymotic er3xr
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miro3381 26. 12. 2013 21:06

Ja viem že sa ktomu nesprávam zrvna príkladne ale na moju obranu musím povedať že ich používam dosť často (niekoľko hodín každý deň) takže to bude sčasti aj tým :-D . Som ešte pozeral a dizajnovo sa mi veľmi zapáčili Skullcandy - je to stým zvukom u nich až také zlé ? Je mi jasné že sa vyššie uvedeným nevyrovnajú ale je tam až taký veľký rozdieľ ?
miro3381
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hexxisek 26. 12. 2013 22:06

Potřeboval bych poradit se špuntama pro přítelkyni, použití by bylo pouze pro poslech hudby na iPhone, bez žádných zesilovačů a podobně. Co se hudební žánru týče, převážně se jedná o současnou komerční hudbu - taková ta MTV směs. Upřednostnil bych spíše aby hraly "zábavněji" než za každou cenu co nejvíc vyrovnaně.
Jen tak předběžně jsem si vyhlídl Vsonic VSD1, ale raději si nechám zde poradit od znalejších.
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 12. 2013 08:50

miro:
je to obrovsky rozdiel.

hexxxisek:
VSD1 nie su prave koncipovane na sucasnu tanecnu produkciu. Su to dost rovne sluchadla, tak nemusia byt to prave orechove. Nemaju nadupany komercny sound. Vyssie mas odporucanie na basovejsie modely. Klipsch S4, Fischer Audio, Soundmagic E10...
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod hexxisek 27. 12. 2013 11:04

Ryan: děkuji za doporučení, během šmejdění na netu jsem ještě narazil na o něco dražší Klipsch S4 II, je mezi nimi nějaký zvukový rozdíl? Můžeš mi je třeba nějak lépe popsat třeba společně s těmi FA Enigma v2?
V neposlední řadě by mě zajímalo, jestli by v tomto případě mělo smysl navyšovat rozpočet, jinak řečeno, pokud by jsme se dostali někam jinam, kdy to pořád bude na iPhonu slyšitelný rozdíl.
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 2. 1. 2014 15:57

Na head-fi říkají, že S4 ii má jiný (placatý) kabel, ale zvukově je prý velmi podobná první verzi. Na Amazonu jsou teď ty S4 (obě verze) za docela hezké ceny.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod owar 3. 1. 2014 13:28

Ahoj chlapi, jelikoz mi nedavno byla odcizena sluchatka i s prehravacem, tak ted vybiram neco noveho hlavne na cesty. Prevazne posloucham metalovou a rockovou hudbu, sem tam i trip-hop, jazz a swing. Mel jsem Sony MH1C, ale ted chci zkusit za podobnou cenu nejaka jina, pokud mozno vhodnejsi na mnou poslouchanou hudbu. Co jsem tak ruzne procital, tak vybiram z techto VSONIC GR02 bass, SoundMAGIC E10, SoundMAGIC PL11, Fischer Audio Mighty Bug a Fischer Audio SILVER BULLET. Zdroj hudby bude Sansa clip zip.
Budu vdecny za kazdy navrh ci dobrou radu.
owar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Firemiva 6. 1. 2014 12:01

zdravím, chtěl bych poprosit o rady s výběrem sluchátek( ostatní diskuze jsem pročetl ale stejně z toho nejsem moc moudrý)

sluchátka budou z 99% připojeny jen k Notebooku HP Probook 450 (netuším jak kvalitní je to zdroj) - časem bych chtěl pořídit nějakou levnější zvukovku přes USB (AXAGO ADA-X5)
- je mi jedno jestli sluchátka budou uzavřená nebo otevřená.
- sluchátka budou použita převážně na poslech hudby (DNB) - mám rád výraznější basy, dále budou sloužit i na filmy a hry.

s cenou bych se chtěl vejít do 1000kč, nejsem žádný audiofil, nebráním se nákupu z ciziny.

zatím se mi libí:
TAKSTAR HI2050
Superlux HD-681
Superlux HD-330 (od superluxu se mi toho libí více - spíše vzhledem)
Koss SB/45
AKG K 511 (AKG K 512 MKII)
Audio-technica ATH-M20

všem moc děkuji za rady, doporučení.
Firemiva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karminkotak 6. 1. 2014 12:23

Pokiaľ Ti nevadí otvorená konštrukcia, skús si tu na stránke nájsť recenziu na Takstar... Ja som doteraz vždy mal aj mám uzavreté slúchadlá, pred pár dňami mi prišli práve tie Takstary a som veľmi nadšený a prekvapený zvukom a pohodovým viachodinovým posluchom... Tiež pripájam do ntb, staré MSI a hrajú parádne. A čuduj sa svete, aj zabasujú, počúvam hlavne tanečnú hudbu a všetko ok... Tak ich odporučím aj ďalej ;)
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 1. 2014 18:27

owar píše:Ahoj chlapi, jelikoz mi nedavno byla odcizena sluchatka i s prehravacem, tak ted vybiram neco noveho hlavne na cesty. Prevazne posloucham metalovou a rockovou hudbu, sem tam i trip-hop, jazz a swing. Mel jsem Sony MH1C, ale ted chci zkusit za podobnou cenu nejaka jina, pokud mozno vhodnejsi na mnou poslouchanou hudbu. Co jsem tak ruzne procital, tak vybiram z techto VSONIC GR02 bass, SoundMAGIC E10, SoundMAGIC PL11, Fischer Audio Mighty Bug a Fischer Audio SILVER BULLET. Zdroj hudby bude Sansa clip zip.
Budu vdecny za kazdy navrh ci dobrou radu.

Všetky spominane hraju podstatne horšie ako MH1C. Keď už niečporovnateľne, tak Vsonic VSD1/VSD1S.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod owar 7. 1. 2014 01:55

Všetky spominane hraju podstatne horšie ako MH1C. Keď už niečporovnateľne, tak Vsonic VSD1/VSD1S.

Diky za reakci a za tip. Ctu si o Vsonic VSD1 thread na head-fi a vypadaji hodne zajimave. Pravdepodobne do nich pujdu.
owar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod User21 9. 1. 2014 20:12

Ahoj, vybírám sluchátka převážně na domácí poslech tak kolem těch 1000kč, žánry: rock, metal, čístečně i elektornika (dubstep) . Teď mám Teac HP12. Zvuk bych si přál vyvážený, čistý, aby zvládaly basy, ale přebasované být nemusí, ekvalizér pomůže. Do oka my padly AKG, líbí se mi jejich dizajn. Takže uvažuju mezi: AKG K511 - nejlevnější, ale zvuk údajně jiný než je obvyklé pro AKG (více basů a výšek)
AKG K512 MK II - Uzavřené, líbí se mi, někdo říká že mají basů dost někdo že málo
AKG K514 MK II - Otevřené, někde sem četl že mají zvuk dost špatný, někde zase že výborný. Tak nevím

Bylo by fajn kdyby se k nim vyjádřil někdo kdo je zná/ vlastní. Díky za pomoc
User21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 1. 2014 23:18

Najprv si ujasni ci potrebujes uzavrete alebo nie. Potom sa da bavit o konkretnych modeloch.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod User21 10. 1. 2014 14:37

Jó to kdybych věděl. Pokud to nebude na úkor kvality zvuku tak raději uzavřené, ale bojím se že u těhle levnějších sluchátek budou uzavřené modely mít kelímkový efekt. Každopádně se otevřeným ani polootevřeným nebráním, sluchátka budu použivát hlavně doma a jde mí spíš o zvuk jako celek.
User21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 1. 2014 15:15

Pokiaľ nepotrebuješ izolovať, veľa dôvodov na kupu uzavretych nie je. Ale aj tak sa kelimku bať nemusiš.

Radšej ako AKG sa poobzeraj po Superluxoch alebo Samsonoch. Za malo peňazi kopa muziky. Napr. Samson SR850, Superlux HD 330.
Pripadne uzavrete od tychto vyrobcov.
Ryan Giggs
TV expert

Předchozí stránkaDalší stránka