Jaká sluchátka do cca 1000 Kč?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 4. 2012 14:56

Sherwood258 píše:Oplati sa mi fostex TH-5 v cenovej kat. okolo 50 euro ak chcem pocuvat hudbu z mp3-ky a neskor z asus xonar DG? Su aj napriek nizsiemu frekv. rozsahu ako konkurencia kvalitne alebo nie?
Fostexy su fajn, určite to nebude zla kupa. Su ale supraauralne.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod sutr90 10. 4. 2012 15:41

Zdravim,
rád bych pořídil sluchátka na poslech převážně u PC, ale zároveň dobře přenosná. Předběžně jsem koukal na Sennheiser PX30II a Sennheiser PMX60II. Rád bych něco této konstrukce. Díky za rady.
We do what we must, because we can.
sutr90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yenicek.cz 12. 4. 2012 19:59

Ahoj, také vybírám sluchátka a potřeboval bych poradit. Zběžně jsem teď prolétl forum, FAQ a pár předchozích stránek, nicméně stále si nejsem jist, proto se radši ptám. Potřebuju klasický špunty,tak kolem 1000Kč,hudbu budu přehrávat z mobilu a bude to převážně punk rock,alternative rock, rock, občas popík plus taková ta taneční/diskotékové hudba. Jsem docela zvyklej na slušný bass,nicméně pokud bych s univerzálnějšíma sluchátkama a EQ dosáhl částečně podobných výsledků, asi bych byl spíš pro ty univerzální. Z toho, co jsem zatím vyčetl, jsou asi hlavní kandidáti: SoundMAGIC E10,VSONIC GR02,VSONIC GR06. Co by jste zvolili vy?

Díky za každou radu.
yenicek.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 12. 4. 2012 20:16

Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod varta 14. 4. 2012 23:27

Ahojte, viem, ze je scestne porovnavat IEM s "velkymi" sluchadlami, ale skusim sa predsa spytat: Kolko asi treba minut penazi aby clovek dostal IEM zvukovou kvalitou zodpovedajucou cca AT ATH-T500? (cisty zvuk s dostatkom basu)
(Viem, ze najlepsie je sluchadla vyskusat, ale zial v BA pokial viem tak nie je kde..)
Dakujem
varta
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 4. 2012 12:53

Take porovnanie je samozrejme ako pišeš mimo misu. Zaleži ako dokažeš vnimať ten odlišny zvuk dany odlišnou konštrukciou. Je to individualne. A zaleži aj na sluchadlach.
Povedal by som ale od nejakych 50€. Čiste hypoteticky samozrejme, resp. podľa mojich uši. To su ale tke abstraktne hodnoty.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 15. 4. 2012 13:00

ATH CKM55 by mali byt podobne prebasovane
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod varta 15. 4. 2012 13:06

CKM55 uz minimalne na Slovensku nekupis (nove)...
varta
Junior

Odeslat příspěvekod Broslowski 15. 4. 2012 13:26

Andrejsvk píše:ATH CKM55 by mali byt podobne prebasovane

prebasovane je silne slovo... nabasovane povedzme...
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 15. 4. 2012 13:35

:-) :potichu
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod yenicek.cz 15. 4. 2012 17:33

Jak jsou na tom zpracováním podle vás VSONIC GR02 vs SoundMagic E10? Zvukově bych spíš byl pro E10, nicméně u GR02 se mi líbí zvláště toto - "Kabel, který má minimální tendenci k zamotání, je tvořen dráty z postříbřené mědi, potažen poloprůhlednou izolací". Jelikož jsem měl teď problém s postupným zničením kabelu, nevím, která sluchátka zvolit.
yenicek.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 4. 2012 18:02

Aj E10 maju kvalitny kabel. E10 su dosť basove sluchadla. To by ti mohlo sadnuť. Ešte lepšie tie AT, čo odporučal radimecek.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod varta 15. 4. 2012 18:19

Ryan: dakujem, aj nieco konkretne vies poradit okolo tych 50e? Stale ma lakaju tie Xears, no nemam si ich kde vypocut a bez toho sluchadla nekupim...
Z tych vyskusatelnych mam stale v meritku vsonic gr02, SM e10/e30.
varta
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 15. 4. 2012 23:22

Vsonic a SoundMagic E30 jsou vyrovnaná, E10 jsou nabasovaná, musíš vědět sám, jaký charakter ti sedí. A-T CKM55 můžeš koupit z Česka.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod varta 17. 4. 2012 16:14

hej, to je jasne, skor som to myslel tak ze co mam vobec skusat aby to bolo cca podobne ako ATH-T500 v tej cenovej kategorii ako hovoril Ryan, teda okolo 50e. V kategorii do 40e su to vyssie spomenute SM a VSonic, okolo 50e iba tie CKM55 alebo aj nieco ine? (uz ked pojdem do toho skladu hifisluchadla tak nech viem co mam cca skusit, pripadne co mam este hladat ze kde maju na vyskusanie)
edit: http://www.ebay.com/itm/Klipsch-Image-S ... 3a73538960 --> seems legit?
varta
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka