Senn. HD 600/650 ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 30. 1. 2011 14:25

CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 30. 1. 2011 15:03

Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skybus 30. 1. 2011 15:07

ten D100 DAC vypadá dobře, kdyby šel koupit bez dph a cla, tak bych o něm uvažoval :-)

nevíte kolik procent z celkové ceny zboží se platí za clo u elektroniky?
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 30. 1. 2011 15:16

Ja by som sa naopak, HD 600 k E-MU 0202 nebál zapojiť. Aj bez ampu to znie dobre... dostaneš tých cca. 85% zvuku zosilnenýh HD 600... čo je na dobu, než ti príde amp, myslím dostatočné ;-]
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 30. 1. 2011 15:17

Před nedávne jsem si kupoval Kindla ze států a platil jsem i clo:
Items: $379.00
Shipping & Handling: $20.98

Total Before Tax: $399.98
Estimated Tax To Be Collected:* $0.00
Import Fees Deposit $76.00
Order Total: $475.98

Takže si z toho můžete udělat obrázek na kolik to vyjde.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skybus 30. 1. 2011 15:31

nejsem si jistý co je import fee deposit, ale nezdá se mi, že by z toho výpisu bylo poznat kolik si platil za clo. Určitě by to ale bylo víc než 76 dolarů.

-- 30. 1. 2011 15:44 --

2eraser_svk: když já už teď zas uvažuju, že kdybych vzal třeba ten Icon HD, že bych si k němu koupil AKG K 702. ale ještě nevim
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod xmarek 30. 1. 2011 16:03

AKG K702 jsou dobrá sluchátka, ale jsou hodně náročné na zdroj signálu (osobní zkušenost). Doporučuji rovnou zapomenout na kombinaci E-MU a AKG K702. Vím co říkám, protože jsem je v podobné kombinaci provozoval.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skybus 30. 1. 2011 21:46

nuforce Icon HDP bych si koupil asi jen z důvodu, že do budoucna uvažuji o koupi gramofonu (např. Pro-Ject debut III), ale to zda ho nakonec pořídím, se bude odvíjet od konečné ceny. Ke gramofonu bych ještě potřeboval předzesilovač?
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 30. 1. 2011 22:15

Jo, ale s phono vstupem pro přenosku, např. tento.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BassXXX 30. 1. 2011 23:51

A z toho phono šup do Icon HDP a z ikon do koncáku a pak už konečně do repráků :D
Taky bych do toho nuforce Icon HDP šel. Trochu out ale nuforce má nový usb kabely co na ně říkáte? Já myslím že rozdíl slyšet nebude třeba na hd 600 nebo 650.
Mám odvahu mýlit se ve stovce drobností, vždyt co mužu zkazit, ale v určitých věcech sem si jistý... :-)
BassXXX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davidwebb 31. 1. 2011 22:49

Mě by spíš zajímalo, když už se řešily ty možnosti zda vzít HD/HDP, jestli je lepší použít pro vstup z PC buď USB nebo digital? Je v tom přenosu nějakej rozdíl?
davidwebb
Junior

Odeslat příspěvekod TheUnheard 31. 1. 2011 22:57

Naopak velmi nedoporučuji propojení přes USB, které se díky velkému pohodlí velmi rozšiřuje a získává na popularitě. Základem přenosu USB jsou 1kHz datové rámce způsobující silný NF jitter, který nedokáží běžné externí převodníky dostatečně eliminovat a dochází ke zkreslení zvuku. Taky se poslední dobou rozšířily všelijaké "krabičky" na převod z USB do SPDIF. Jejich výrobci tlačí ven různé pohádky o potlačení jitteru atd. Jsou to nesmysly. USB nebylo ze své podstaty konstruované pro kvalitní audio a pokud se nezmění standart tak tomu tak pořád bude. Alespoň ve spojení s běžnými převodníky, které jsou náchylné na vstupní jitter. USB propojení lze doporučit v nižší třídě sluchátkového poslechu.

citovane z
http://www.casea.eu/produkty.php?p=Casea%20Lyra%20Digital

hlavne ze existuju DAC za 100tisic Kc do USB portu :D ... kto vie kde presne je pravda ...
i5 4790k+GTX960+16GB => uDac2-HP => 1964-T / ADAM F5 / HD 800
iPod touch 3g 64GB => 1964-T
Redmi note 2
TheUnheard
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 1. 2. 2011 07:31

TheUnheard píše:DAC za 100tisic Kc do USB
s asynchronnym prenosom
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xmarek 1. 2. 2011 08:04

Podle toho co čtu na stránkách Casea jsou lidi z Benchmarku (kteří mimochodem pravidelně odpovídají na dotazy ve fórech) břídilové. :roll:
Já k tomu řeknu asi toto. Když jsem připojil Benchmarka přes SPDIF z E-MU, tak se na něm projevovaly všechny nectnosti E-MU (prostě hrál jako E-MU). A jakmile jsem ho propojil přes USB, tak to bylo úplně jiné kafe. Takže kde je pravda?
Podotýkám, že jsem E-MU používal přes ASIO a s USB nemá nic společného. A ještě si rýpnu. Pořizovací hodnota byla jiná než u ESI Juli@ nebo u Audiotraku Prodigy HD2.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 1. 2. 2011 09:36

TheUnheard: A tohle je názor jen jednoho konstruktéra. Podle jiných je USB/firewire ten nejlepší transport, pokud je dobře udělaný. SPDIF prý taky není vůbec dokonalá technologie pro audio.

Prostě je ideální vzít dac a vyzkoušet co bude hrát líp, nemůžeš tvrdit že coax bude lepší než usb(teda kromě daců, které na usb mají ten nejobyčejnější čip, který pak signál převádí na spdif a teprve pak to jde do dacu. To najdeš i mezi high endem, ten výrobce prostě není ochotný to usb správně udělat nebo koupit licenci na správně udělané usb).

Jediné na čem se shodnou je, že optika je prostě horší než coax.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron