Sony, Sony, nebo Sony

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vabrousekp 9. 2. 2011 19:57

Chci se svámi poradit, které s těchto 3 sluchátek si mám vzít. Poslouchám např dnb... a potřebuju nabušené basy Nyní mám philips she 9551, ale mají moc výrazné výšky.

http://tkc.ekatalog.biz/zbozi/sony-sluc ... p=z:153034
http://www.hifishop.cz/prenosna-sluchat ... dr-ex77lpb
http://www.hifishop.cz/prenosna-sluchat ... mdr-xb20ex
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 9. 2. 2011 20:02

A-jays Two :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 9. 2. 2011 20:07

No já mám teďka i A-Jays One a nezdá se mi to nic moc a navíc mi vadí ten kabel......celkem to tahá za uši a je tam strašný mikrofonní efekt...a to tlumení okolí taky nic moc.
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod garrett6 9. 2. 2011 22:14

T-Jays Two, Sony XB-300, AKG K450, Porty?? :-)
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 10. 2. 2011 11:48

SoundMAGIC PL11 - za pár kaček, výborná konstrukce, basů spousta.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 10. 2. 2011 18:16

PL 11 jsem měl taky....nekvalitně udělané a basy no tak jako měl jsem jen mobil, takže jsem nemohl posoudit ale nevyhovovali mi...něco s těch tří nevíte?
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 10. 2. 2011 21:17

a chci špunty a nic jinýho. Tak co mi ještě doporučíte...a co ty co jsem navrhl já
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 10. 2. 2011 22:31

vzhledem k tomu, co jsi vystřídal, máš pocit, že se se Sony dostaneš dále?
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 11. 2. 2011 14:57

No doufám
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod garrett6 11. 2. 2011 21:48

Včera som kupoval niečo z Nay a keďže som dnes musel vrátiť jedny požičané slúchadlá (ktoré si za nejaký čas plánujem objednať), tak som len tak pozeral slúchadlá. Zaujali ma Philips SHE-9550 (čierna verzia tých 9551). V živote som Philips nepočul a 30€ ma nezabije, tak prečo neskúsiť Rich bass, ako hlása text na škatuľke :D .

Doma som ich zapojil a nechal rozohrať do dnešného popoludnia. Pripojil na Clip, nasadil káblom poza uši --- ide to a perfektne držia :-) (pri normálnom nasadení je mikrofónový efekt hrozný) a zapol môj obľúbený testovací album The Gathering - Home.
A myslel som, že toto nerozdýcham --- tak tieto slúchadlá nemajú vo svojej triede konkurenciu a porazia všetko, čo sa akokoľvek hlási k basovému prejavu. Neskutočne hlboké, mäkké ale napriek tomu rýchle basy, perfektné a neprekryté stredy a výšky. T-jays a aj moje Phonkay keď dám čierne filtre, bez milosti zotrú. To také dačo robí Philips za 30€??? Neviem ako to znie na iných prehrávačoch, ale na starom Clipe to nemá chybu (na flat eq, nič nebolo treba upravovať). Normálne som hľadal, že tam niekde bude skrytý názov Shure :twisted: Teraz som si zapol Pendulum a extáza. Má ich ešte niekto? Neverím, že sa niekde nestala chyba (dúfam, že nie je vo mne).


No a na toto:
vabrousekp píše:ale mají moc výrazné výšky.

len toľko... si sa s koňom zrazil? Ja v práci používam Staxy a ver mi že nevieš, čo sú výrazné výšky :twisted:

Nemáš nejaký fake? Skús väčšie nástavce, resp. na čom púšťaš?

A k tým Sony, počul som len XB40 (a koľko majú basov, tak desaťkrát toľko výšok a fnejú faktifky ftrafne), takže XB20 budú ešte horšie.

Ak sa ti výšky zdajú agresívne u 9551, tak skús t-Jays two, Sony nemá kvalitné špunty.
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marbun65 12. 2. 2011 02:31

garett, poriadne ich popočúvaj , .nech opadne prvotná eufória a napíš menšiu recenziu aj bližšie porovnanie s inými sluchátkami . . . Ale z vlastnej skúsenosti tiež môžem povedať, že philips vie urobiť slušné sluchátka čo sa týka pomeru cena výkon
marbun65
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 12. 2. 2011 12:25

Přehrávám na philips gogear spark....myslíš, že jsou ty philips sluchátka teda lepší než ajays two?
protože jsem za 2 měsíce vyměnil asi 6 sluchátek, tak ať zbytečně nekupuju další.

-- 12. 2. 2011 12:29 --

a jak jsi je nechal tozehrát
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod garrett6 12. 2. 2011 13:53

vabrousekp:
Prehrávače Philips nepoznám, tak som dal googliť ten tvoj a hneď prvá vec čo ma zarazila bola kmitočtová charakteristika "80Hz to 18000Hz" :shock: :shock: :shock:
Na tom počúvať d'n'b? Nikdy. Začni tým, že si kúpiš Clip+. Super dynamika, pevné basy a temnejší charakter hudby (pre teba, mne vyhovuje ujačanejší starý Clip) ---- a hlavne to zahrá frekvencie od 20Hz.
EDIT: Clip má aj veľmi použiteľný equalizér, tak si výšky môžeš stiahnuť.

A-Jays nepoznám, ale ďalší low-end, ktorý si tu dal, takže ich zrejme znova vyhodíš.

Rozohrávam akýmkoľvek albumom, ktorý má trocha väčšie basy, pričom stiahnem úplne výšky, a pomaly zvyšujem hlasitosť od 20 po 60% --- ale to len u štúdiových.
Takto to robím len posledných 10 rokov po jednom školení, kde bolo povedané, že membrána sa musí rozohrávať pomaly a pri nízkom kmitaní (len aby trocha zmäkla) --- vraj ak tam človek pustí 20kHz, tak sa vytvoria mikropraskliny. A to dovtedy som používal rôzne "odborníkmi pripravené" CD-čka od 20 po 20 --- tak neviem.

marbun65:
Ráno som hodinu hľadal svoje staré Porty (nemôže predsa tento Philips znieť lepšie, že?) --- záver --- Porty fakt znejú zle a nie len v porovnaní s tými Philipsami :D , eufória zatiaľ zostáva. Jasné že nemajú taký detail ako drahšie, a zdá sa mi, ako keby hudba hrala niekedy za mnou :shock: , ale zatiaľ na 30€ nemám výhrady a nemal by som, ani za 130€. Ale viac nie :D .
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 12. 2. 2011 17:25

"80Hz to 18000Hz" a? klasicka prenosova char. Chces mi povedat ze spoznas rozdiel ked ti pustim pesnicku na tomto a na dacom co da papierovo od 10hz? blbost...

zena ma tento philips http://www.alza.sk/philips-sa2vbe04k-02 ... 163079.htm a je to masaker za tie prachy ..

ten spark by mal byt toto: http://www.alza.sk/philips-sa2spk02s-02-2gb-d163089.htm a ako vsade citam , ta prenosova char. co si pisal je asi dost hlod. ale aj keby nebol tak co ? :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 12. 2. 2011 17:33

Garret chtěl asi poukázat na to, že pokud ten přehrávač nezvládá nic pod 80 Hz, tak to je naprostý sračka. Ale myslím si, že to jen překlep.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků