Orthodynamická sluchátka

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 27. 2. 2011 21:02

Tak ať to tu zase trochu oživíme ;-) .
Nemá už někdo HiFiMAN HE-6 nebo někdo další Audez'e LCD-2? Pochlubte se..

HiFiMAN HE-6
Potřebují zesilovač o síle vola nejlépe reproduktorový. Výrobce uvádí minimum 2W na kanál, zřejmě čím více tím lépe vysoký výkon ortho sluchátkům údajně chutná, samozřejmě to nebude jen o výkonu prostě chce to kvalitní zes. Hodně lidí co tak koukám k nim používá integrované zesilovače s adaptérem.

Audez'e LCD-2
Ty už rozhodně takhle náročná na zesilovač nejsou, to ale neznamená, že když už budou mít nějakého siláka že to bude na škodu viz to samé co jsem psal výše. Spíš bych použil termín vyběr komponentů s péčí nejlépe vsadit na to když už není mořnost si je ozkoušet co lidé k nim doporučují namátkou Burson 160D, Violectric V200, Corda Concerto, Leben atd. nebo vsadit na naše výrobce jak dělám já Casea, Tomáše Tichého..

Zvukově to je jasné názorů je mraky, ale nejčastěji se objevuje toto HE-6 výškovější, vzdušnější, prostorovější. LCD-2 středovější, organičtější.
Dle zkušených se oboje směle řadí pod ten pomyslný top (Stax Omega/Omega2/Sigma, legendární Sennheiser Orpheus a Sony R10..). Tohle je samozřejmě hodně subjektivní. Navíc Staxy, Senny, Sony nejen, že se špatně shání, ale navíc také stojí přes 100t a to je teda síla. Hlavní je, že je z čeho vybírat máme HD800, T1, HE-6, LCD-2 i specifické mé oblíbené Grado atd..

Jako supr novinku u LCD-2 vidim nové kožené náušníky které jsou robustní, jasně nahnuté/angled z toho lze usuzovat, že se tím zlepší prostor atd. jedna věc je si o ně napsat a druhá je na ty sluchátka dát to bude asi oříšek prej k tomu přikládaj video :D

Plánuju udělat recenzi na LCD-2 během pár měsíců. Tak zatím alespoň toto. Jen k nim mají můj obdiv myslim, že tohle jsou sluchátka která zvukově lazena co se většině lidem líbí. Zatím alespoň pár fotek a snad i nějaká diskuze.

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil hmpf dne 28. 2. 2011 17:17, celkově upraveno 1
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morlith 27. 2. 2011 21:25

tie konektory vyzeraju drsne, inac dizajn ortodynamikov mi nesedi, ale hrat to musi jedna basen
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 27. 2. 2011 21:47

Nezapomínej i na levnější modely, HE-5LE za 700$ http://head-direct.com/product_detail.php?p=78

A nejlevnější He-4 za 450$. V době úpadku AKG bych je viděl jako zajímavou možnost pod 10K http://head-direct.com/product_detail.php?p=95
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 27. 2. 2011 21:58

Mě se taky moc nelíběj, ale špatný to taky neni retro no, maj navíc. Jestli budou někdy LCD-3 třeba to vypilujou.
Jinak HE-6 jsou vzhledově velmi elegantní ty se mě líběj.

Nezapomínám, chtěl jsem hlavně zmínit nejvyšší modely značky, ne dělám si prču top model je top model :-P :-))
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 28. 2. 2011 09:27

Skutocne kraasne sluchadla! Uz len koli spracovaniu si zasluzia obdiv plus ten prednes musi byt parada;)
Nechystas sa na slovensko ? :D
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 28. 2. 2011 18:12

Asi budeš překvapenej, ale nechystám :-))

Tak parádně, no hrajou velmi pěkně samozřejmě poslouchal jsem je hodně rád, ale co jsem teď nedávno měl možnost si poslechnout aktivy Aeon na BB dacu tak se mě zase trochu otevřely oči od té doby mě LCD-2 moc nebavěj. Ale je to velkej nepoměr BB Dac je třída že jo. A to na čem zatím doma poslouchám LCD-2 nestojí ani za řeč (integrovaná zvukovka, mac, Julí@ + půjčený zesilovač atd., ale i na tu hrůzu to nehraje překvapivě vůbec špatně) v každém případě si počkejte, až budu mít komponenty doma, pak to pořádně naposlouchám a bude recenze.
Naposledy upravil hmpf dne 28. 2. 2011 18:23, celkově upraveno 1
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 28. 2. 2011 18:23

Super tesim! to s tou BA bol len taky vtip aj ked ide hokej .. :-D
Nahodou nemaju grado like prednes ?
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 28. 2. 2011 19:13

Ne ne, jiná technologie jinej zvuk. Charakterově "alespoň co tvrdí na zahraničních fórech nejblíže HD6xx/Omega2".
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 28. 2. 2011 20:58

mna nezauimaju zahranicne fora ale tvoj nazor :-) Inak absolutne krasne fotky :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 28. 2. 2011 22:24

Mna by skor zaujimalo, ake treba k tomu zelezo. Cosi na slovanete splietal Zahoransky o tom, ze tieto sluchadla potrebuju cosi specialne (ze by mali malo Ohmov - nepamatam).

Cim to planujes krmit?
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Broslowski 28. 2. 2011 22:46

V uvode uz nieco naznacil... ale aj tak fakt by to zauimalo aj mna. Dakym reproampom :-D :-D
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 1. 3. 2011 00:10

Myslim, že tohle jde mimo nás jsme jen spotřebitelé těžko k tomu něco říct nevidíme do toho. U HE-6 je to jasné výrobce to jasně zdůrazňuje a píše na svých stránkách, že jsou hodně náročná na zesilovač, zkušenosti majitelů to taky jen potvrzují.
LCD-2 se sem nevztahují ty zesilovače vejš jsou klasika kolem 1W a méně, jsou ale vybíravá nemůžeš si být jist co jim fakt sedne dynamická sl. to nejsou, ale zase nepřehánět jde jen o pouhá sluchátka..
Co plánuju, vyhližim do budoucna repro který mě bude bavit to je pro mě priorita nejlépe převodník/kv.sl.zesilovač/kv.předzesilovač v jednom takže takovej základní kámen na čem se dá stavět. Vybral jsem si Caseu čekám na jejich nový zesilovač víc neřeknu :-)) nemám svolení.
Ale kecal bych kdybych neřekl, že jsem dlouho zvažoval BB Dac.. i např. Anedio D1 mě zaujalo. Je to těžký :-|
Ale s panem Vránou jsem dlouho domluvený, možnost mu sluchátka poslat vidim taky jako velkou výhodu..
Naposledy upravil hmpf dne 1. 3. 2011 08:39, celkově upraveno 1
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 1. 3. 2011 07:43

Pan Vrana je velmi seriozny clovek. Ked som riesil DAC, trpezlivo odpovedal na moje otazky. Aj ked som sa nakoniec rozhodol pre BB, jeho pristup a jednanie boli na jednicku. Drzim palce.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 1. 3. 2011 08:23

Pan Vrána má jen ty nejvyšší ambice a komunikace s ním je snad i více než v přátelském duchu..víc netřeba dodávat :-)
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cagin 1. 3. 2011 17:47

Jde to nějak se zavřenim oka a náznaky přirovnat k um3x. Případně měničům westone?
tady jsem začal
-------------

nyní jsem zde
----------------------------
cagin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků