Razer Megalodon - padání zvuku

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ellendway 26. 3. 2011 10:17

Dobrý den,

již jsem vyřešil problém s BSoD, tak mě trápí něco jiného. K novému PC jsem zakoupil nové sluchátka, Razer Megalodon. Sluchátka chválím, mají pěkný zvuk, jsou lehká a ovládací panel je dobře udělaný. Jen mě trápí časté padání zvuků u her, prohlížení videí na youtube a poslouchaní muziky ve Windows Media Playeru.

Můj problém spočívá v tom, že sluchátka přestanou hrát a já musím resetovat zvuk buď v Ovládacím Panelu systému nebo vyndat a znovu dát sluchátka do USB.

Pročetl jsem snad stovky zahraničních fór, kde se zabývají řešením tohoto problému, jenže většina věcí nepomohla a tak jsem začal uvažovat o tom, zda nekoupit přídavné USB do PC, jelikož jsem zkoušel zapojit sluchátka jako do USB2, tak do USB3 a mám stále stejný problém.

Používám Windows 7 64-bit Ultimate.

Používá někdo tyto sluchátka? Zná někdo možné řešení?

Děkuji za odpovědi.
Ellendway
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Majko6664 26. 3. 2011 21:57

Skús preinštalovať ovládače. Respektíve stiahnuť najnovšie zo stránky pre 64-bit systém.
Asus Xonar DX/N81 -> UE Triple.Fi 10 Pro
Majko6664
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ellendway 26. 3. 2011 23:02

Aktualizoval jsem přes Razer Firmware, který je ke stažení na jejich webu. Jiné ovladače u nich chybí a prý se na nich pracuje. Jenže už 4 měsíce...
Ellendway
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Majko6664 26. 3. 2011 23:24

A čo takto to preinštalovať ?
Majko6664
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ellendway 27. 3. 2011 18:09

Přeinstaloval jsem to už Xkrát.
Ellendway
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garrett6 27. 3. 2011 20:46

Máš na danom USB HUB-e aj ďalšie zariadenie (aj internom / 2 susedné porty patria jednému HUB-u, v počítači sú zvyčajne 4 HUBy). Resp. skús ju pripojiť na externý HUB s vlastným napájaním.
Ďalej by som skúsil ASIO4ALL ovládač.
garrett6
Junior

Odeslat příspěvekod Majko6664 27. 3. 2011 22:24

Garrett má pravdu. Skús ešte toto, zvykne to pomáhať.
Majko6664
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ellendway 28. 3. 2011 18:19

garrett6 píše:Máš na danom USB HUB-e aj ďalšie zariadenie (aj internom / 2 susedné porty patria jednému HUB-u, v počítači sú zvyčajne 4 HUBy). Resp. skús ju pripojiť na externý HUB s vlastným napájaním.
Ďalej by som skúsil ASIO4ALL ovládač.

V USB mám pouze sluchátka a myš.

K USB... Mám dva USB3 a dva USB2 vzadu a dva USB2 vpředu. Mám jedno ze zařízení dát na USB3?

USB HUB jsi myslel něco jako http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L14007O064 nebo http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 4000000TXP
Ellendway
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garrett6 28. 3. 2011 20:16

Myslím napr. toto http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... O064000GIU --- externý aktívny HUB. Máš tu poctivých 2.5A. Pri interných kartách nevieš na čom si.
Môj počítač má konkrétne ten problém, že základovka nedokáže pripojiť niektoré hladné mp3-ky. Stále ich pripája/odpája, resp. odpojí po nejakom čase. Po zapojení cez aktívny externý hub problémy zmizli.
Aj keď ten Megalodon berie vraj len 200mA, ale tak skús si požičať, resp. kúpiť ten HUB a uvidíš.
garrett6
Junior

Odeslat příspěvekod Ellendway 28. 3. 2011 20:34

On je problém ten, že u těchto sluchátek opravdu nikdo neví co s tím je. Někomu pomůže toto a někomu tamto. Zkusím se zeptat lidí v práci, jestli nemají na půjčení HUB.

Jinak zjistil jsem zajímavou věc. Při hraní hry, kdy jde grafická karta do většího výkonu (například dvakrát nebo třikrát spuštěný World of Warcraft) začne zvuk chrčet a po nějaké době vypadne. Může to být tím, že zdroj nestíhá živit graf. kartu a ještě další komponenty? V tomto případě by mi mohl pomoct právě HUB, že?
Ellendway
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomko665 28. 3. 2011 20:50

Taky bys třeba mohl tyhle sluchátka reklamovat, když to tak blbne, nebo ještě líp vrátit a koupit něco "obyčejného" , co funguje bez problémů a určitě i líp hraje :-)
tomko665
Junior

Odeslat příspěvekod garrett6 28. 3. 2011 20:52

Najskôr, ale zaručiť nemôžem. Keby bola hw chyba/poškodený kábel, tak ti padnú Windowsy na bsod. Keby niečo s ovládačom, tak sa to najpravdepodobnejšie celé zasekne ---- multitasking/nemultitasking.
garrett6
Junior

Odeslat příspěvekod Ellendway 28. 3. 2011 21:20

Reklamovat nemá smysl, když jsem jediný kdo má tyto problémy.

Zkusím ten HUB a pokud nepomůže, budu muset počkat na update u Razera.
Ellendway
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ellendway 7. 4. 2011 18:28

Padání zvuku jsem předešel s HUBem, ale nejde mikrofon :(
Ellendway
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garrett6 7. 4. 2011 19:33

Len keď ide cez HUB alebo celkovo? ---- inak čo som počul, tak ten megalodon má dutý držiak na mikrofón cez ktorý sa šíri zvuk zo sluchátok --- či?
garrett6
Junior

Další stránka