uzavreté slúchatká do 70€

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod El Magnifique 27. 3. 2011 18:23

Nazdar.
Rád by som si nechal odporučiť nejaké IEM slúchatká.
Cena max 70€ a nech to dostanem kúpiť aj na Slovensku. V prvom rade mi ide samozrejme o zvuk - nech to hrá o poznanie lepšie ako Porty, ktoré mám teraz. Dosť dôležitá je aj kvalita prevedenia, nech to niečo aj vydrží.

Zdroj hudby: Sansa Fuze.

Basy mám rád, ale nech nie sú moc prebasované. Počúvam všetky možné žánre a štýly hudby, takže očakávam že mi zahrajú všetko kvalitne.

Zatiaľ som uvažoval nad t-jays three.
Naposledy upravil El Magnifique dne 28. 3. 2011 09:17, celkově upraveno 2
El Magnifique
Junior

Odeslat příspěvekod El Magnifique 27. 3. 2011 20:20

Momentálne som viac-menej rozhodnutý pre Denon AH-C551. Má niekto niečo dodať ?
El Magnifique
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 27. 3. 2011 20:58

Nedavno som sa rozhodoval medzi c551 a t-jays three a vybral som si jays ale uz su aj prec,moc sa mi nepacili.Radsej som mal ist do tych denonov :-(
Kukni este aj na tieto www.audio-technica.sk/spunty/nuforce-ne-700x zatial ich vsade iba chvalia ;-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 27. 3. 2011 21:11

tie nuforce mam na test (nie X ale M) a zeby boli nejak moc skvele nemozem napisat....taky lepsi priemer:-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 27. 3. 2011 21:28

c551 je slabota
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 27. 3. 2011 22:13

S tych troch (t-j three,c551,nuforce) si na ktorych najviac uzije clovek bass a ako tak aj vysky? U t jays u mna ani nahodou!pendulum bolo na nich co sa basu tyka nic moc!cakal som veru o dost viac! :-(
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Magnifique 27. 3. 2011 23:31

Andrejsvk píše:c551 je slabota


Dík za hodnotný príspevok.

dazo píše:Kukni este aj na tieto http://www.audio-technica.sk/spunty/nuforce-ne-700x zatial ich vsade iba chvalia ;-)


Sú fakt sexi.

Ako vidím (aj na tej stránke, aj na mp3.sk), všade stoja tie Denony okolo 90€, iba na jednej stránke som ich videl za 66€. Čo som čítal recenzie, tak boli lepšie hodnotené ako t-jays. A od tých nuforce-ov sú tiež bežne o dvacku drahšie. Chcelo by to priame porovnanie.
El Magnifique
Junior

Odeslat příspěvekod hanni 28. 3. 2011 09:01

Tie Denony 551-ky mám doma..súhlasím s AndrejSVK, je to slabota a bol som z nich sklamaný. Zvukovo žiadna sláva, čakal som viac basovejší prejav, keďže to bolo dosť spomínané v recenziách, že sú basovejšie.Stredy a výšky ešte ako tak, ale basy slabé, také o ničom. Okrem toho mne osobne nesadli do uší a tlačili ma, lebo sú dosť veľké a nie moc šťastne tvarované...teraz ich má dcéra.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Magnifique 28. 3. 2011 09:21

Otázka je, či za tú cenu zoženiem niečo lepšie.

Tak ma napadlo - mne je vlastne jedno či to bude IEM, alebo circumaural. Hlavne nech to tlmí okolitý hluk, aby som mohol nerušene počúvať aj v autobuse, atď. Čo myslíte, budú circumaurali v tejto cenovej kategórií hrať lepšie ako špunty ?

Napríklad také Shure SRH240 ? Alebo Senny HD 438 ?
El Magnifique
Junior

Odeslat příspěvekod Broslowski 28. 3. 2011 09:33

438 su fajn. Zo stuplov jednoznacne odporucam http://headphones.cz/inshop/prenosna/sp ... m55-wh.htm. Tie nuforce sa nane nechytaju ;)
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Magnifique 28. 3. 2011 10:11

Teraz nezávisle od konštrukcie - ktoré hrajú lepšie ? Som audiolama, ale myslím si že circumaural zahrajú lepšie. Či sa mýlim ?

Takže zatiaľ to vidím na HD 438. Dokonca za 60€ sa dajú zohnať.

Marshall Major sú brutálne sexi, majú aj taký dobrý zvuk ? Stoja síce 80€, ale ak by to stálo za to, možno by som priplatil :)
El Magnifique
Junior

Odeslat příspěvekod Broslowski 28. 3. 2011 10:43

Osobne by som volil 438ky. Su pohodlne a hraju skutocne dobre za tie prachy ;) ak chces porovnavat , musis napisat v com chces porovnat.
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanni 28. 3. 2011 12:47

Pokiaľ to chceš počúvať v buse a požaduješ poriadne odtlmenie okolitého hluku, tak podľa mňa sú vhodnejšie štuple, určite izolujú lepšie. Na druhej strane je otázka, ako ti sadnú do uší a či ti sadnú nástavce, lebo od toho záleží, ako ti budú sluchátka hrať. Tie A-T, čo ti dal link Broslowski som síce osobne nepočul, ale čítal som na ne veľa chvály a za tú cenu je to veľmi dobrá kúpa...ale v CZ-SK už zoženieš iba biele, v zahraničí aj iné farby.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 28. 3. 2011 13:38

mne IEM nesadnu takmer ziadne ale tie ATH sadli jak rit na serbel... ^^
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Magnifique 28. 3. 2011 15:14

Broslowski píše:Osobne by som volil 438ky. Su pohodlne a hraju skutocne dobre za tie prachy ;) ak chces porovnavat , musis napisat v com chces porovnat.


Myslím celkovo zvuk porovnať. Bez ohľadu na komfort, konštrukcie, izoláciu.
Predpokladám že žiadne štuple do 80€ nebudú hrať lepšie ako HD 438.

Špunty som mal jedny razery (tuším m100) ale žeby nejak extra dobre sedeli nemôžem povedať. Hlavne ma sralo keď sa trochu pohli a už som vôbec nepočul basy.

S tou izoláciou... doteraz som mal KPP a tie neizolovali vôbec. Predpokladám že HD 438 izolujú neporovnateľne lepšie. A dúfam že aj hrajú oveľa lepšie, lebo inak nemá zmysel kupovať nové. Kupujem ich preto, lebo Porty mi už zvukovo nestačia. Tak sa vyjadrite niekto k tomuto.

Jo a slúchatká by som používal dosť často aj k PC - na filmy a hudbu (ale tipujem že ten z nich viac ako z Porta Pro nevytiahne, keďže tam mám len zabudovanú zvukovku).
El Magnifique
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků