SB X-Fi HD USB a HD 600

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xenmaster 23. 4. 2011 22:21

Ahojte. Má niekto reálnu skúsenosť s touto kombináciou? Plánujem upgrade, no neviem nájsť na nete, ako k sebe idú (alebo žeby nie, keďže nikto nepíše?). Papierovo by zvukovka mala ísť do 330 Ohmov. Zatiaľ ňou kŕmim Sennheiser HD 558 a Shure SRH440 cez J.River a nemám námietok ku kvalite zvuku. Najmä tie Shure hrajú úžasne, preto sa 558-čiek plánujem zbaviť. Keby to nešlo, tak by stačili aj HD 598.

Mám už potvrdené, že napr. bayery 990 idú s tou zvukovkou v pohode, no 880 je dosť hrôza.
Inú zvukovku ani dac momentálne neplánujem, takže zbytočne budete písať :-) , k HD 598 inú netreba a keď utiahne HD 600, aj tak už by ani nebolo za čo :D .
Galaxy Note 3 >>UE Triple.fi 10 pro
Asus GR8 >> ATH-M50x
xenmaster
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Broslowski 24. 4. 2011 00:17

bayery 990 idú s tou zvukovkou v pohode, no 880..... toto tvrdenie mas odkial?

btw preco neinvestujes do kvalitneho externeho DACu? :) naco to sem davas ked budeme zbytocne pisat? Moj nazor? Nekupuj to :-D
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xenmaster 24. 4. 2011 00:45

Asi tak, že som vyskúšal? :)

Zase až taká šunka to nie je. Mal som od kamaráta požičaný Fubar IV a nedá sa povedať, že by bol výstup až tak kvalitnejší. A to je možno 3x taký drahý. X-Fi mám už nejaký čas a kým sa nerozpadne, tak investovať nebudem. Neskôr sa samozrejme dokúpi niečo lepšie, len mám možnosť získať celkom výhodne tie 600-vky, tak aby dovtedy nestáli na poličke :D Ak by hrali aspoň tak ako 598-čky, tak by mi to zatiaľ stačilo.

Práve preto zháňam odpoveď typu: áno skúšal som to a je to fuj/pohoda/super :D
Asus GR8 >> ATH-M50x
xenmaster
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Broslowski 24. 4. 2011 01:09

ake impedancie mali 990tky a tie 880ky? sorac fakt sa mi to nezda...
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xenmaster 24. 4. 2011 10:51

250... obe. A prečo sa ti nezdá?.... Veď X-Fi HD USB má normálny sluchátkový zosilovač. Ide o to, ako to hrá. 880-ky mali skreslené výšky a hrali dosť divne oproti Fubaru. Len ma teraz napadlo, že mám zapnutý crystalizer na dosť vysokej hodnote :-( . Inštaloval som len driver a ovládací panel bez tých grafických serepetičiek, a tak zíde z očí, zíde z mysle.
Bayery ma momentálne netankujú, skôr by ma zaujímalo, či vie tá externá zvukovka vybudiť tie Senny na použiteľnú úroveň, resp. či sa chudinka neprehreje alebo čo :D .

-- 24. 4. 2011 11:14 --
Obrázek
Inak hovorím o tejto http://us.store.creative.com/Creative-S ... 275EO4.htm ... aby si nemyslel tú 5.1.
Asus GR8 >> ATH-M50x
xenmaster
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Broslowski 24. 4. 2011 12:11

sory ale ak to myslis s audiom vazne slovicku crystalizer sa vyhybaj....
Ako seriozne uz mi je jasne preco pises ze bolo daco skreslene.... vsetky tieto "vylepsenia" funguje na principe skreslenia signalu co nikdy nemoze skoncit dobre..(tie beyeri maju dost vytuahnute vysky, v kombinacii s crystalizerom to muselo byt hrozne...)

Sluchadlovy zosilovac musi mat akekolvek zariadenie do ktoreho sa pichaju sluchadla :-)

Moj nazor je asi tak ze nie , nedokaze. Ale nemam odskusane, no zo vseobecna, uz to tu bolo riesene x krat, raz si vypocujes svoje sluchadla na kvalitnom D/A prevodniku s kvalitnym zosikom a az potom pochopis, o com to cele je.

Moje tvrdenie ber cisto ako nazor, ale kup si k tomu FiiO E7+E9 a mas vystarane (popriapde uDac+ e9). Cenovo skvela dvojica (obe dvojice )
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 24. 4. 2011 12:26

K hd600 bych doporučil e9 s e7. Udac s e9 se hodi spis ke světlejší sluchátkům.
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Kocmeister 24. 4. 2011 12:32

X-fi žádný "normální sluchátkový zesilovač" nemá. Jen obyčejný výstup na nejzákladnější možné úrovni v ceně několik jednotek korun. Ale hrát to líp s HD600 než nějaký šmejdy co máš teď nejspíš bude i tak. Dělejte si každý co chcete.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Broslowski 24. 4. 2011 12:33

Bina ma skusenost s oboma kombinaciami, daj na neho:-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xenmaster 24. 4. 2011 14:04

Crystalizer už znova vypnutý :-) .

Tak ste mi poradili no :D :D :D Ja nechcem DAC k sluchátkam, ale sluchátka k tej svojej zvukovke. A len som sa pýtal, či to bude hrať bez následkov :D

Že to osobitný zosík nemá, by som netvrdil, inak by to asi nehlo ani s bayerami.

Takže to asi nechám tak, ale že je SRH440 šmejd? tsssss 8-P 8-P 8-P :D :D :D :D
Asus GR8 >> ATH-M50x
xenmaster
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 24. 4. 2011 14:09

Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xenmaster 24. 4. 2011 14:14

Ďalšia rada nad zlato :D
Asus GR8 >> ATH-M50x
xenmaster
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 24. 4. 2011 14:22

Radu si dostal. Akurat mozno nad tvoj rozpocet. Inak zas mlatenie slamy. Alebo si mozes vsugerovat, ze zvukovka staci. Niekomu ano. Niekomu nie. Podobnych tem je na fore milion. Staci hladat. Osobne by som siel aspon do Ruby2. Mal som Topaz a za tie prachy to podla mna hralo fajn ;)
Ak planujes upgrade retazca, chod do HD 600. Ak nie a chces ich krmit z X-Fi - podla mna vyhadzujes peniaze. Na to ti stacia lacnejsie sluchadla.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xenmaster 24. 4. 2011 14:30

Môžem ju mať v cene HD 598. (Skúšal som 595, tie idú aj s tou zvukovkou dobre, presne na takej úrovni, aká mi stačí). Pýtam sa, či vôbec bude hrať tá 600-vka a neskôr môžem upgradnúť aj zvyšok, alebo sa na to vykašľať, lebo to bude len prdieť. A vy si stále si meliete svoje... nový dac, nové neviem čo. Treba čítať.
Asus GR8 >> ATH-M50x
xenmaster
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Broslowski 24. 4. 2011 14:38

imo mas dost jedno ci do ten zvukovky pichnes 598ky alebo 600ky, , zvukovka nezhori, ak chces si ich kup, hd600ky tu sli v bazare za 100€, co je o dost menej ako 598ky. .. ale budis, pises poradte mi , a v dalsej vete sa negujes, neradte mi :-D
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Další stránka