Porovnanie t-jays, klipsch S2, SoundMAGIC PL50

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod leroyjackson 16. 5. 2011 13:21

Zdravím,

mohol by mi niekto pomocť s výberom? Mám na výber medzi T-jays two resp. one, klipsch S2 a soundMAGIC PL50. SoundMAGIC a Klipsch sú na rovnakej cenovej úrovni T-jays sú o 10, resp. 15 - two, euro drahšie. Ide mi hlavne o kvalitu, ale v prípade kvalitatívnej vyrovnanosti by som zobral do úvahy aj cenu. Počúvam viacmenej všetky žánre.

Díky :-)
leroyjackson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 16. 5. 2011 14:09

Klipsch a T-JAYS basové.
PL50 světlé.
Ty musíš vědět, jaký zvuk preferuješ.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroyjackson 16. 5. 2011 14:34

Takže sú zvukovo kvalitatívne vyrovnané, ide iba o osobné preferencie?..Ja som zas nejaký velký odborník neni. Počúvam všetko od beatles, cez the cure, underworld atď. Dosť gitaroviek, metal moc nie ( čo sa týka tvrdšej muziky tak led zeppelin a pod. Asi by som preferoval skôr vzrovnaný, prirodzený zvuk.
leroyjackson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pingu2221 16. 5. 2011 14:51

Zmiňované Klipsche defacto mám a můžu říct, že s clipem+ hrají na svojí cenu moc hezky. Navíc jsou poměrně pohodlná, lehká a skladná, podle mého to není špatný kauf. S tvrzením, že jsou hodně basová ale úplně nesouhlasím, basů je dost, ale není to žádný bass cannon. Za tu cenu prostě docela fajn.
Pingu2221
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 16. 5. 2011 16:50

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingu2221 16. 5. 2011 17:04

Kdyby někdo chtěl, mohl bych napsat něco k těm Klipchům, ale nějak si nejsem jistý zájmem..:-D
Pingu2221
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Broslowski 16. 5. 2011 17:06

ja som na ne pisal recku, poslem do SS, kazdopadne napis nazor, to sa ceni vzdy :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroyjackson 16. 5. 2011 21:17

The Wolverine píše:Test PL50

Test T-JAYS

Díky, ale si ma inak zabil tou recenziou na PL50-tky. Už som bol pre ne viacmenej rozhodnutý, čítal som na ne dobré recenzie a teraz toto :-)
leroyjackson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pHp 17. 5. 2011 12:00

Tahle recence je bohužel hodně ulítlá. Recenzent čínské výrobce prostě nesnáší.
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroyjackson 17. 5. 2011 13:29

Tak nakoniec som sa rozhodol pre MagicSoundy. Pri objednaní mi predajca odporučil doobjednať k nim trojzávojové silikónové in-ear špunty za 4 eurá. Že až vtedy "rozbalia zvuk". Oplatí sa, či len pokus o predaj? :-)
leroyjackson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Broslowski 17. 5. 2011 14:42

neviem ale mna osobne trojzávojové silikónové in-ear špunty dost srali v usiach :-D
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 17. 5. 2011 17:13

pHp píše:Tahle recence je bohužel hodně ulítlá. Recenzent čínské výrobce prostě nesnáší.

Řekl autorizovaný dovozce a distributor SoundMAGIC pro ČR. Já na rozdíl od tebe nejsem v tomto ohledu podjatý a píšu zkrátka to, co a jak cítím.

Nedal jsi mi na výběr, než to stejně přiblblým stylem vrátit. Bohužel.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod pHp 18. 5. 2011 09:26

(...to tady snad většina ví, né?)

Já si myslím, že jsi vůči čínským značkám osobně zaujatý (viz před tím FiiO) a tudíž je potřebné, pokud se někdo touto recenzí vážně inspiruje, na tuto skutečnost upozornit. Co se ti na tom zdá přiblblé? Máš pocit, že jen ty máš právo na názor?
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 18. 5. 2011 10:39

Názor na FiiO byl založen na E3 a ať mi někdo do očí tvrdí, že E3 neku*ví reprodukci...

Pokud se nepletu, dal jsem ti možnost, aby ses k recenzi vyjádřil a toto vyjádření jsem byl ochoten vložit přímo do článku. Možnosti jsi nevyužil, tak nechápu, proč tohle špinění (vydávání tvých názorů za fakta viz: "recenzent čínské výrobce prostě nesnáší") na diskuzním fóru.

Názor ti samozřejmě neberu, každý si může udělat svůj obrázek. Tak to chodí.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře