Sennheiser HD595 vs AKG K242HD alebo niečo iné do 150€

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod neis 19. 5. 2011 17:01

Nevím jak hrají ty AKG, ale Senny bych na tento styl nebral. Těmto sluchátkám dominují středy. Výšky se dají, ale basy jsou na můj vkus slabé a nevýrazné...A to zpracování, to je děs...
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 5. 2011 18:21

Mattho123 píše:a porovnaval si ich aj so sennheiser?? ak ano na uvedeny štyl hudby by si ktore odporučil ??

Priamo nie, ale pred par rokmi som ich vlastnil. Takže ich zvuk poznam. Na tvoj hudobny vyber by sa asi lepšie hodili Senny kvôli vyraznejšiemu basu, ale zavisi od tvojho vkusu či ho tam toľko potrebuješ. AKG su študiovky, preto sa aj snažia o vyrovnanosť a basy im preto nedominuju. Bas maju sice veľmi kvalitny, ale je ho malo a je nenapadny. Niekoho taky "rovny" zvuk môže nudiť. Ale zdôraznim ešte raz, je to vec preferencii.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod xmarek 19. 5. 2011 20:09

Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin2195 19. 5. 2011 20:15

Ja ti môžem za seba povedať, že Senny hrajú veľmi pekne. Ale je pravda, že tie basy sú dosť výrazné, mňa takáto hudba baví takže som s nimi spokojný.

Keď sa mám vyjadriť ku kombinácií HD 595 a uDac2, tak si myslím že je to tiež cenovo veľmi zaujímavá kombinácia a aj po zvukovej stránke je to veľmi dobré, keďže uDac je robený tak aby robil hudbu zábavnejšou a rezkejšou...Mám túto kombináciu asi 2 týždne a napočúvané to veľmi nemám, ale stihol som vypozorovať, že uDac má oproti internej zvukovke silnejší bas...To bude tým, že viac vybudí sluchátka. Tiež výšky tak strašne nerežú do uší ako pri internej zvukovke, sú skôr menej ostré, ale aj tak jasné. ^^ A ešte má minimálne 100 krát väčší prietor, je to vážne obrovský rozdiel medzi internou zvukovkou a uDacom :shock:

Sluchátka nemám s čím porovnávať, ale mám pocit, že majú slabé stredy....je to len môj pocit, že by to mohlo byť lepšie.
Inak počúvam elektro, techno a rock...
Doma: Foobar2000 --> NuForce μDAC-2 / Geek Out 450 --> Sennheiser HD 595 + Logitech Z-2300 / Mackie CR4

Vonku: šum letného vetra...
Martin2195
Junior

Odeslat příspěvekod Mattho123 19. 5. 2011 20:54

kukol som ten test ..ale v tom teste maju impedanciu 600ohm čo sa určite prejavi na zvuku nie ? alebo je to to iste ako 242HD/240MKII ... ešte keby to niekto skušal na integrači zvukovici priamo porovnat :)
zatiaľ to osobne vidim na nejake akg ...hoci mi bude chybať bas, asi predsa len budem lepšie citiť keď budem počuť pesničky take ako skutočne su ... a ked budem chcieť prebasovaneho neprirodzeneho prejavu, mam porty ...

OT: zaujimave čo všetko človek robi, namiesto učenia večer pred skúškou
Audinst HUD mx1 (fiio x1 + Fiio e12) -> Beyerdynamic DT990 Pro, Shure SHR940
Ipod touch 4g,iphone -> Vsonic vsd5
Mattho123
Junior

Odeslat příspěvekod krucinal 20. 5. 2011 07:14

Mattho123 píše:noo to je jasne .. už si pomaličky robim zbierku FLACov na počuvanie. A keby si porovnal tie senny a 272ky ktore zneli viac detailnejšie, dynamickejšie ... pretože svedomie mi asi hovori rozhodnuť sa pre to čo pravdivejšie reprodukuje tu nahravku....pravda musi raz vyjsť najavo :-)

Tak to je těžký chlape ;-) . AKGčka jsou podle mě sluchátka, která reprodukují zvuk pravdivěji a detailněji než Senny. Senny jsou zase dynamičtější :oops:
Jestli chceš zvuk bez příkras basů tak vem si vem ty AKG. Pohodlí (hned jsem měnil koženkové za velurové) je vynikající, odrušenost od okolí taky. Automute - fantastická věc.
Jen se obávám, že se ti to nebude líbit, pokud posloucháš už tak dlouho KPP. Něco mi tam prostě chybělo :-\ :-\ , no a pak to začalo......................
krucinal
Junior

Odeslat příspěvekod Mattho123 20. 5. 2011 08:23

keby senny asi nemali tú povestnú konštrukciu už by boli doma, ale takto sa stále neviem rozhodnúť. Asi ma láka vernosť a pravdivosť nahrávky ale či sa mi to bude páčiť je otazka ..Ináč skúšal si aj pri tych akg aj eq zvyrazniť basy ?? viem že je to také ...
btw sa mi zdá že senny sú celkom predražené v porovnani stymi akg nie ? na amazone maju senny od 148$ a akg 200$ ...
Mattho123
Junior

Odeslat příspěvekod krucinal 20. 5. 2011 08:51

Nene, nic s eq jsem na AKG nezkoušel.
Bude to dilema.... :D :D :D :D
krucinal
Junior

Odeslat příspěvekod xmarek 20. 5. 2011 10:46

Používat pro zvýraznění basu equalizér je dle mého názoru cesta do pekla. Z testu co jsem četl mají Vámi požadovaná sluchátka AKG stejný problém jako K70x a to v problému vybuzení. Klasická integrovaná karta, stejně jako různé mp3 udělátka nejsou dobrým řešením. Výsledný zvuk je pak dost syrový, který postrádá dynamiku. Problematika basů u sluchátek AKG tu byla propírána v x vláknech. Já zastávám názor, že v případě, že je použitý dobrý zdroj, tak sluchátka nedostatkem basů netrpí. Problém bych spíš viděl v těch Sennech (HD595), kde mi jejich bas připadal až příliž umělý.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mattho123 21. 5. 2011 10:06

opäť otázka.. čo je považovaný za dobrý zdroj. Udac 2 patrí medzi ne?? celkovo nemá najväčší výkon... ale akg 240/242/271/272 by mal utiahnuť nie ??? tie sluchadka maju oproti tym v teste iba 55 ohmov čiže problem by to byť nemal alebo sa mylim ??? inač som sa dočítal že 242 su viac zabavne mate stym skusenosti ???
Mattho123
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 21. 5. 2011 10:34

Mattho123 píše:tie sluchadka maju oproti tym v teste iba 55 ohmov čiže problem by to byť nemal alebo sa mylim ???
AKG K701 maju 62 Ohm a patria k najnarocnejsie vybuditelnym sluchadlam.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Martin2195 21. 5. 2011 11:14

Presne ako hovorí Odar, nezáleží to len na Ohmoch...
Doma: Foobar2000 --> NuForce μDAC-2 / Geek Out 450 --> Sennheiser HD 595 + Logitech Z-2300 / Mackie CR4

Vonku: šum letného vetra...
Martin2195
Junior

Odeslat příspěvekod Mattho123 21. 5. 2011 11:40

hmmm a skušali ste teda konkretne porovnať k70x s k242/272 čo sa tyka vybudenia ?? Ryan Giggs vravi že vpodstate nieje problem nahocičom ... a celkom dosť ludi na inom fore ma kombinaciu k242+udac ,alebo by ste mi vzhladom na Xifi Extreme audio /integrovana HD srajda/SB Live/ + do 3/4mesiacov pravdepodobne udac2 doporucili senny 595 alebo nieco ine do tej ceny .. akg k540, dt440 ... vyber je veľky a ale bez možnosti priameho vypočutie je to ťažke ....

summary:
cena max 150E
štyl -- rock, prog rock, ale inak skoro všetko okrem tuc tuc
zdroj zatiaľ :integrovana,creative xetreme audio notebook,
inac vdaka zatiaľ všetkym za komentovanie
Mattho123
Junior

Odeslat příspěvekod Broslowski 21. 5. 2011 13:17

Grado sr80i :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mafie 21. 5. 2011 13:57

To je slovo do pranice! Souhlasím s Broslem. Grado nabídnou dostatečně věrnou ale zároveň nesmírně zábavnou reprodukci, na rock jsou jako stvořená. Vybudí je téměř cokoliv, takže investice do zesilovače chvilku počká.
foobar2000 + WASAPI > FiiO E7 > Grado SR80
Sansa Clip+ > Phonak Audéo PFE 112
Mafie
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka