Sennheiser HD595 vs AKG K242HD alebo niečo iné do 150€

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mattho123 18. 5. 2011 16:52

Zdravím, potrebujem pomoc s výberom medzi domácimi sluchadkami AKG K242HD alebo SENNHEISER HD 595, poprípade niečím iným do 150€. Mali by byť hlavne pohodlne dobre znejúce a nie až tak veľmi náročné na zdroj.
Doteraz som mal najlepšie sluchadka porty a chcem isť zo zvukom vyššie.
Počúvam prevažne rock, progressive rock (hlavne Dream Theater, Liquied Tension Experiment),akustickú hudbu, metal, ale vypočujem v podstate hociaký štýl.
Zdroj zvuku je zatiaľ integrovaná zvukovka, popripade X-Fi extreme audio notebook, čiže absolutny lowend, ale časom planujem dokupiť UDAC 2.
Za AKG hovorí s recenzií vraj detailný a čistý zvuk, avšak vraj sú naročnejšie na zdroj, a maju pomenej basov
Senny su zase rozšírené a sú všeobecne dobré názory, len ma straší to praskanie tých spojov, aj keď vraj sa to dá vpohode vyreklamovať.
Čo by ste mi odporučili vy ?
Vopred ďakujem za rady
Audinst HUD mx1 (fiio x1 + Fiio e12) -> Beyerdynamic DT990 Pro, Shure SHR940
Ipod touch 4g,iphone -> Vsonic vsd5
Mattho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 5. 2011 17:10

Ak uvažuješ o AKG a rozpočet je 150€, tak sa poobzeraj už rovno po K272HD, resp. K 271 mk II. Tie hraju o čosi lepšie ako 242.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mattho123 18. 5. 2011 19:20

hmm som počul že je to to iste ale uzavreta verzia a že 242 hraju lepšie ... ale sam neviem, každopadne niesu tie AKG všeobecne naročnejšie na vybudenie ???
Audinst HUD mx1 (fiio x1 + Fiio e12) -> Beyerdynamic DT990 Pro, Shure SHR940
Ipod touch 4g,iphone -> Vsonic vsd5
Mattho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 18. 5. 2011 19:25

U mna osobne som skusal k242hd dakych 15 minut a jasne by som vybral tie ;-) 595 som mal asi rok a pol a nahradil som ich akg k540-kami a spokojnost vecsia nez z 595 ;-] Akurat ze su trocha horsie co sa basu tyka ale inak maju taky zivsi zvuk ;-) :love:
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mattho123 18. 5. 2011 19:30

Môžem sa spýtať v akom zmysle horšie ?? viem že najlepšie by to bolo osobne porovnať ... len veľmi nemam kde, resp neviem o ničom v BB popripade ZA
Audinst HUD mx1 (fiio x1 + Fiio e12) -> Beyerdynamic DT990 Pro, Shure SHR940
Ipod touch 4g,iphone -> Vsonic vsd5
Mattho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 18. 5. 2011 19:33

To "horsie" som myslel na tie akg k540 :D Tak aby ta to nepomylilo ;-]
A horsie v tom ze 595 maju ozaj velmi detailny a putavy bas,ale kedze dako nepocuvas "basovu" hudbu tak ti to snad moze byt aj jedno :D
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 5. 2011 20:01

Mattho123 píše:hmm som počul že je to to iste ale uzavreta verzia a že 242 hraju lepšie ...
Sam som pred nedavnom riešil kupu uzavretych (tu na fore je topic) a okrem ineho som riešil aj 272-ky, napokon to vyhrali 271 Mk II, ktore ale hraju rovnako. A porovnaval som ich (272) sice kratko, ale priamo s 242. To iste to určite nie je. Tam to ale nie je o kvalite zvuku ako skôr o rozdielnom charaktere. A pre moje ucho hraju lepšie 272-ky. To je ale vec nazoru, a zaleži asi aj na tom, na čom sa počuva.
Inak ak sa rozhodneš pre AKG (či už 242 alebo 272) tak by som odporučal ich študiove verzie. Teda 241 Mk II, 272 Mk II. Nie su sice tak dizajnovo atraktivne, ale hraju rovnako, maju vymeniteľny kabel (v baleni su 2) a 2x naušniky (kožene a velurove). A hlavne su lacnejšie.

Inak samozrejme zaslužia si kvalitne nakrmiť a jasne, že to zvuku veľmi pomôže, ale ja ich prevadzkujem okrem headampu na všetkom možnom (Clip+, telefony, NTB...) a nejak zasadne mi to neprekaža. X-Fi sice nie je nič vynimočne, ale zle to hrať isto nebude. A keď v blizkej dobe uvažuješ o kvalitnejšom zdroji, nebal by som sa toho.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mattho123 18. 5. 2011 21:43

a porovnaval si ich aj so sennheiser?? ak ano na uvedeny štyl hudby by si ktore odporučil ??
Audinst HUD mx1 (fiio x1 + Fiio e12) -> Beyerdynamic DT990 Pro, Shure SHR940
Ipod touch 4g,iphone -> Vsonic vsd5
Mattho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 19. 5. 2011 07:07

Sennheisery (HD595) nejsou moc náročné na zdroj signálu. Momentálně je provozuji na integrované zvukové kartě (HD codek) bez nejmenších problémů. K jejich zvuku: Na dobré sestavě se začnou projevovat jejich slabiny a to v dle mého soudu až vyumělkované basové složce.
Jako jistou nevýhodu HD595 je, že jsou to otevřené typy sluchátek, takže můžete být rušen hlukem okolí. Na nenáročný poslech jsou vhodné, ale v případě, že máte raději světlejší projev sluchátek raději bych se poohlédl po jiným kandidátu. Nevím jak jsou na tom v porovnání uvedené AKG protože jsem je nikdy neslyšel :oops: Každopádně mám přímé srovnání s AKG 70x a je to trochu o něčem jinén (i cenou). V porovnání se Sennama jsou AKG velmi náročné na zdroj signálu. Ale jak jsem uvedl jsou to uplně jiná sluchátka než jste uvedl, takže i toto srovnání může pokulhávat.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mattho123 19. 5. 2011 08:46

len tak pre doplnenie .. udac2 sa považuje za kvalitný zdroj zvuku ? alebo už aj na tom bude počuť pokulhávanie sennov ... no zatiaľ to vyzerá podľa všetkého na tie akg... neviete kde v BB alebo popripade ZA by sa dalo hocičo vyskušať stoho ?
Audinst HUD mx1 (fiio x1 + Fiio e12) -> Beyerdynamic DT990 Pro, Shure SHR940
Ipod touch 4g,iphone -> Vsonic vsd5
Mattho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krucinal 19. 5. 2011 10:31

AKG 271MkII jsem chvilku vlastnil. Zvuk je "nekompromisní" jasně znějící, bez "příkras" ale pro mé ucho nebyl to co jsem očekával. Mám raději, když to trochu basuje. Pohodlí a odrušenost od okolí bylo na vynikající úrovni. Navíc fce. automute se mi také velice zamlouvala. Sice velice nerad, ale přece jsem se jich zbavil a koupil Senny HD 598 (nástupce HD 595). Na nich jsem ale po čase začal zjišťovat, že lépe vypadají, než hrají. Takže jsem je prodal a koupil HD 650 a zesilovač SA Carat Ruby 2. A to už je ono :D :D
Nepíšu to proto, aby si někdo myslel, že chci "machrovat". Jen proto, že se vyplatí koupit ze začátku opravdu něco lepšího, protože prodělky na prodeji sluchátek jsou veliké ;-) ;-)
krucinal
Junior

Odeslat příspěvekod Mattho123 19. 5. 2011 12:38

:) no to mi je jasné . Najlepšie čo som počul zo sluchátok sú KPP a to je najvačší problém. Mám ich asi 4roky a som na ne zvyknutý. Ich prebasovanosť mi až tak strašne nevadí, bude to asi zvykom, ale rovnako nevadí mi ani ked si stiahnem basy na eq a znie to trošku vyrovnanejšie. Sám neviem či mám rád svetlejší prejav sluchatiek, alebo tmavší basovejši, pretože som to nemal ešte ako porovnať. Jediné čo viem že hladám niečo čo bude znieť lepšie a aby bol zvuk "vačší" :-[ a je vhodnejšie na ten štýl hudby ktorú počúvam.
Audinst HUD mx1 (fiio x1 + Fiio e12) -> Beyerdynamic DT990 Pro, Shure SHR940
Ipod touch 4g,iphone -> Vsonic vsd5
Mattho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krucinal 19. 5. 2011 13:17

Do doby než jsem s tím začal, jsem měl KOSS UR40. A taky jsem si zvykl na to, že basy tam alespoň trochu musí být. Proto asi tak rychle šli do světa ty AKGčka - tam mi prostě chyběli. Asi nejlepší by bylo koupit poslechnout a ve 14ti dnech vrátit(pokud nebudou sedět). Problém je v tom, že za 14 dní se to nedá prověřit.
Já kdybych dneska kupoval znovu, tak nejdříve koupím sluchátkáč a potom sluchátka. Momentálně jsem velice spokojen. Samozřejmě za předpokladu toho, že ve sluchátkách nepouštím MP trosky. Pokud nemáš muziku na originál nosičích, nebo ve formátu Flac, tak nemá cenu kupovat něco drahýho. To je základ................
krucinal
Junior

Odeslat příspěvekod Mattho123 19. 5. 2011 14:13

noo to je jasne .. už si pomaličky robim zbierku FLACov na počuvanie. A keby si porovnal tie senny a 272ky ktore zneli viac detailnejšie, dynamickejšie ... pretože svedomie mi asi hovori rozhodnuť sa pre to čo pravdivejšie reprodukuje tu nahravku....pravda musi raz vyjsť najavo :-)
Audinst HUD mx1 (fiio x1 + Fiio e12) -> Beyerdynamic DT990 Pro, Shure SHR940
Ipod touch 4g,iphone -> Vsonic vsd5
Mattho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 19. 5. 2011 14:23

Tuna si kukni,aj dolu tie testy,dakde si tam pohladaj aj jedny aj druhe ;-] http://www.cdprehravace.wz.cz/sluchatka/zebr.htm
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků