Sennheiser HD595 vs AKG K242HD alebo niečo iné do 150€

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 5. 2011 14:52

Mattho123 píše:Ryan Giggs vravi že vpodstate nieje problem nahocičom ...
Aby nevznikol nejaky omyl. Počuvať sa to samozrejme da na hocičom. Pcham ich aj do mobilu, PC, ntb, Clipa, iPhonu, tv, veže a všade možne. Aj na tychto zariadeniach to je v pohode počuvateľne, v ramci možnosti zariadeni v obstojnej kvalite. Ale keď to šupnem do headampu je to samozrejme o niečom uplne inom.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mattho123; 21. 5. 2011 19:53

omyl nevznikne :) len že sa spominalo že to je naročne podobne ako k70x na vybudenie.. a čo som čital tak na tie ani udac nestači ...
ešte som začal uvažovať o HD558 ... su relativne nove a na head-fi pišu že maju ine meniče a zneju lepšie ako ta stara rada... plus daju sa modnuť na 598 ... pravdepodobne maju tiež problemy s praskanim ..ale to by malo byť vyreklamovateľné pokiaľ sa nemýlim ... mate snimi skusenosti ???
Mattho123;
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 21. 5. 2011 20:31

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bechermeister 21. 5. 2011 21:53

Matho hlavne ten udac neprecenuj, on nestaci na vacsinu domacich sluchatiek. Je to riesenie hlavne pre portable a in ear sluchatka.
nuforce udac-v2 -> tube amp missing -> hifiman re262.
s:flo2 -> amp needed -> hifiman re262.
bechermeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Broslowski 21. 5. 2011 21:55

ako uDac dokaze do sluchadiel hucat kludne aj do mojich Détečiek, ale to nema s vybudenim nič...
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mattho123 22. 5. 2011 10:52

hmm... tie grado a alessandro skôr nie, pretože ja radšej veľke circumauralne sluchadla...
takže keď u-dac 2 nevybudí ani tie K242HD dostatočne, tym padom sa asi poberiem cestou HD558/595 alebo akg k540 , ktore vybudi takmer hocico.
bechermeister: vsimam ze mas AD500.. ako si snimi spokojny?? o nich som tiez uz uvazoval
Audinst HUD mx1 (fiio x1 + Fiio e12) -> Beyerdynamic DT990 Pro, Shure SHR940
Ipod touch 4g,iphone -> Vsonic vsd5
Mattho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sauhirt 22. 5. 2011 19:16

z MS1 jde modem udělat velká circumaurální MS1000 ;-)
sauhirt
Junior

Odeslat příspěvekod bechermeister 22. 5. 2011 21:21

Matho: Som s nimi spokojny, su to dobre prve sluchatka, dobry vstup do hifi sveta. Mam ich pol roka a uvazujem o upgrade pomaly. Inak ziadaju si zosik. Su skor analyticke nez zabavne, ale zanre ako jazz, rock, folk, pop im neskutocne sedia.
Ked som ich kupil tak hrali z notebooku des a hruza, udac-v2 im pomohol ale furt im nieco chybalo. Az zosik im dodal dost stavy, zlepsili sa vo vsetkom v podstate.

Na udacu som ich porovnaval s nemodnutymi hd555. HD 555 mali navrch pri klasike a metale. Rock bol ale obrovske sklamanie pre mna, kvoli deke na stredoch.
HD555 - lepsi bas, vysky neulietavaju ale nie su take pekne, posobia zabavnejsie, na stredoch brutal mega deka , detail soundstage slabota. MOD odstranuje tu mega brutal deku na stredoch, su skor tmavsie.
AD500 - posobia troska chladne, ale lepsia separacia nastrojov, lepsi soundstage, lepsi detail, vysky obcas ucinknu,bas je slusny (ak su dobre zivene), stredy su potlacene trolilinka.

Inak circumauralne potrebuju zosik podla mna vsetky aj tie lacnejsie, osobne by som veril chalanom a skusil Grada sr80. Ale to ze treba zosik je moja uchylka mozno, bo nemam pokoj kym to neslape na 100%.
nuforce udac-v2 -> tube amp missing -> hifiman re262.
s:flo2 -> amp needed -> hifiman re262.
bechermeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mattho123 23. 5. 2011 14:08

pisal som na sluchadka.net a bolo mi doporučene na integrovanu zvukovku skor beyery dt440 ... potomsom ale spomenul že časom planujem aspon ten udac a bolo mi odpisane, že potom jednoznačne dt990pro že ten udac to bez problemov utiahne. Pomaly ale isto začinam byť stoho jelen.
Audinst HUD mx1 (fiio x1 + Fiio e12) -> Beyerdynamic DT990 Pro, Shure SHR940
Ipod touch 4g,iphone -> Vsonic vsd5
Mattho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 23. 5. 2011 15:43

bez problemov? ako ano hra to dostatocne nahlas.... ale zeby boli plne vybudene to urcite nie. Mam to prave na usiach, s cistym uDacom je to vsak silno v pohode uz pri 12tej hodine . jakmile to vytocim viac uz to len huci. Detecka maju na uDacu celkom dost sykavky.. ako ja nechcem moc pana zo sluchatka.net zhadzovat, vyzna sa, ale zeby som si kupil uDac ku deteckam a chcel ho nim aj krmit to urcite ne . Ale hra to pekne
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 5. 2011 18:57

Podle mě MS1i + uDAC a v téhle ceně není co řešit.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 23. 5. 2011 19:02

s wolverinom suhlasim uplne. len ci ten uDac... to neviem...po pamati mi na uDacu s gradami nieco chybalo, ale co, to ti nepoveim ... :/ (sr80)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miso_ 23. 5. 2011 20:59

Zdravim. Ms1i a udac2 mam doma a mozem povedat, ze tuto kombinaciu neodporucam. Pri ms1i treba pozerat inde. Omnoho lepsie su na tom k242hd, pripadne alternativa k240 studio/mkII. Ak chces vediet viac, kludne sa pytaj. Inak, odkial si? Mohol by si si prist vypocut ms1i a 242hd s udacom2.
Arcam rDAC+Dispre II v4+AKG k701
Miso_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mattho123 23. 5. 2011 21:06

chlapi diky :)
Broslowski: tebe znama otazka :) keby si mal percentualne vyjadriť tie beyery spolu s:
integrovanou alebo nejaky creative
cisto s udacom
nejakym sluchadkovym zosikom a integrovanou ..
komplet retazec
v percentach kvalitu zvuku ..ako si to napisal ze o co by som vlastne prichadzal. Pretože zatiaľ mi najlepšie vychadzaju tie beyeri ..do mesiaca dvoch dokupiť bud udac alebo nejaky lacnejši zosik ... a potom skompletizovať reťazec.
jedno je iste .. bez vypočutia je to aj tak ohovne a aj tak pojdem na slepo. Ale čo prezeram vlakna veľa ľudí je spokojných napr s hd555,grado .. a podobne. Vraj grado hraju agresivne s vyraznymi stredmi .. osobne neviem či ma to bude až tak naplnať ...Dazo si chvali k540...
Audinst HUD mx1 (fiio x1 + Fiio e12) -> Beyerdynamic DT990 Pro, Shure SHR940
Ipod touch 4g,iphone -> Vsonic vsd5
Mattho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThomasKo 23. 5. 2011 21:21

Ja mám DT880ky, čo je náročnosťou určite dosť podobné 990tkam. Sú náročné na hlasitosť ale povedal by som že nečakane nenáročné na vybudenie. Rozdiel medzi clip+DT880 a dispre II+DT880, je o kus menší ako bol pri HD555. Samozrejme že tam ten rozdiel je a počuteľný. Ale už aj s Mini3 ako ampom znejú pomerne dosť dobre. Neviem ako si sadnú s uDacom ale u mňa si DT880 s BantamDACom moc nesadli, je to nejaké divné.
Doma: BantamDAC - Dispre II V3 - DT880 250ohm 2005 edition
Vonku: Sansa Clip - Mini 3 -recabled Sennheiser IE8 s custom nástavcami
ThomasKo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků