AKG K550

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Broslowski 27. 1. 2012 16:33

Tak budu na recku, som zvedavy ci pri dlhsom posluchu zaujmu
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 27. 1. 2012 16:59

:D No to som zvedavy aj ja ;-]
Mne na nich trocha vadila akurat ta temnost a mozno o par € nizsia cena :D

Na headphone.com napisal zakaznik toto : "Sú velke sklamanie, ktoré majú viac ako jasné a ostré výšky a basy zanedbateľné."
Tak ako neviem na com to on pocuval, ale ostre vysky a zanedbatelne basy iste nemaju! Praveze zvuk je kvázi taky ako ma byt, nic netrci, su vyrovnane :-) Basy su mohutne a iba tam kde maju byt. A vysky? S tymi teda ziadny problem nebol :-)
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 27. 1. 2012 17:16

dazo: jsou vyrovnané a mají mohutný bas? :shock: Co si pod tím mám představit? To je trochu v rozporu, nemyslíš?
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 27. 1. 2012 17:19

Hm, napr aj take HD595 maju mohutny bas, ale iba tam kde ma byt, cize su neni prebasovane, ale zaroven su vyrovnane ;-] Nemyslim ze maju bas ako porty, ze vsetko prekryje :D
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Broslowski 27. 1. 2012 17:52

zle sa vyjadrujes asi, co je mohutny bas prosim ta.... ako objemovo vela zastupeny?
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 27. 1. 2012 18:58

dazo, kdybys to měl srovnat s Grady sr80, pokud to vůbec srovnat jde ...
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 27. 1. 2012 19:31

Hm, mohutny je ze je mohutny :D Ty si to pocul broslo, takze vies ;-] Proste bas nieje slaby, je dost silny, cize dost objemovo zastupeny,ale nezasahuje do ostatnych pasiem, tie si hraju svoje bez naznaku "preliatia" basom :-) Cize s toho vyplyva ze su ciastocne vhodne aj pre mensich basofilov :-) Oproti shr940 maju k550 vraj viac basu, menej stredu a vysky tusim podobne ak si dobre pametam :-) A shurky su cistejisie- svetlejisie :-)

S sr80? Nepisal som to tu uz? Ano pisal :-) "Hm, grada, hlavny rozdiel je u grad akoby deka(akasi mierna zahuhlanost), maly priestor, neseparovane nastroje, napr symfonia je z nich nepocuvatelna!!!"
A poopravim to o tej symfonii u grad. Ked som na fiiu e11 dal prepinac gain-u z Lo na Hi, tak sa to kapanek zlepsilo a uz aj vazna hudba sa da akotak pocuvat :-)

Teraz ked K550 nemam uz tyzden doma, tak mi sr80 pridu celkom fajn :D Ale samozrejme ze na K550 sa SR80-tky nechytaju :-)
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 27. 1. 2012 19:44

dazo: OK, takže K550 vyrovnané nejsou ... 8-)
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 27. 1. 2012 20:02

Ked myslis :D
Podla mna su vyrovnane a kazde pasmo je zastupene tak akurat ;-]
Ale to samozrejme zalezi na kazdom, ako to ma rad! Pre dakoho, asi aj pre Teba, mozu byt prebasovane uz aj napr. k701 :D :-)
A este podla mna, ked maju sluchadla ozaj malo basu, tak by som povedal ze su aspon v tom, neni az take verne :-)
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 27. 1. 2012 21:26

Já to beru jen z toho, co tu píšeš - z toho jsem pochopil, že žádné frekvence vyloženě nechybí a že jsou basy lehce zvýrazněné. Každý to ale vnímá trochu jinak, tak uvidíme ale co napíše Broslowski ... ;-)

K701 nejsou přebasované asi podle nikoho (pokud jo, tak bych takového exota chtěl vidět :D ), zato mají na můj vkus hodně vyšších středů a výšek, takže taky nic pro mě.
Na dlouho (možná na pořád) sice zůstávám u naprosto rovně hrajících SR-3, ale začínám hledat uzavřenou variantu a jak se tak zdá, tak asi nic neexistuje ... :-S :grr:
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 27. 1. 2012 21:33

K550 majú pomerne vyrovnaný prednes, aspoň podľa toho, čo som mal možnosť počuť ja. Nie sú prebasované, majú omnoho menej basu ako napr. moje K540-ky, takže sú vhodné aj pre tých, čo moc basy nemusia. Bas je tak akurát, ako písal Dazo. Ja by som to zhrnul asi tak, že žiadne pásmo výrazne nevyčnieva nad iným, ale na druhej strane ma ich prednes moc nebavil..napr. menej ako K540.
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 28. 1. 2012 11:53

No presne o tom som sa zabudol zmienit :D Ano, asi aj vdaka ich temnote su menej zabavne, akosi nemaju iskru :hm Hm, neviem ci sa trafim, asi budu vdaka tomu analickejisie nez zabavne :-) Fakt ale neviem ci je to presne ono, predsa len sa este stale ucim :D
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Broslowski 1. 2. 2012 14:25

no uz dosli...

..... zatial je to sssssssssssssame ssssssssssss ss ssssssssssssykavky :D
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 1. 2. 2012 14:29

Sykavky, cozeeee?
Divne, ja som si ich nemal :-)
Do coho ich pchas? Najskor to bude tym :-)
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Broslowski 1. 2. 2012 14:44

Z casti mas pravdu. Je to vsak aj risov hlas, ktory prehrat nie je jednoduce (ssssssssyka dost aj live...)

Zistujem ze E17tka je dost svetly zdroj, a potvrdilo sa uz davne mnou avizovane, akg + fiio fakt ze nie :D (dost generalizujem ale ta sranda musi byt)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka