Sennheiser velur - POZOR - pouští barvu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pan smajl 31. 8. 2011 16:08

V poslední době se mi na tričkách, košilích, apod. v oblasti krku začaly objevovat prapodivně černo/tvamě modré fleky na límečku. Dnes jsem zjistil, že jsou na vině má sluchátka:

Sennheiser HD555.. naúšníky z veluru pouští jakousi hyper agresivní barvu, která nejde běžnou cestou vyprat ani vymýt. :shock: :grr:

Nesetkal se s tím někdo? Mohl by někdo otestovat své velurové náušníky od Sennheiseru (jedno jaký model) na (nejlépe) bílé látce? Mě stačí krátké přetření a látka je skoro černá. Jsem z toho docela paf a sluchátka jsem ode dnes přestal používat, protože kdo ví, co je to za sračku, nehledě na to, že mi to zničilo již několik kusů oblečeni..

Asi budu kotankovat přímo Sennheiser, co to má jako sakra být, ale zajímalo by mě, jestli si ještě někdo všiml něčeho podobného.

UPDATE: Po pár přetřeních je to barvení méně intenzivní, ale pořád jasně viditelné. Různé části náušníku také barví jinak. :/
pan smajl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Audiofiller 31. 8. 2011 16:39

No nevím, mě tedy Senny nikdy nepouštěly barvu z náušníků vůbec.
Vlastně i když jsem je měl nové tak ne. Nevím jak je tohle možné.
Dle mého je to jen ojedinělý případ tvého kusu a nikdo jiný s tím nemá problémy.
Audiofiller
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ghostdog32 31. 8. 2011 18:05

sennheiser šidí, AKG šidí . všichni chtěj jen srazit výrobní náklady a pak to takle dopadá :) ale ikdyž u AKG teď praskají poslední dobou mušle tak velur teda naštěstí barvu nepouští
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal R4, LG W2220P @75Hz
ghostdog32
Junior

Odeslat příspěvekod boriscz 1. 9. 2011 17:53

Znám, odborně se snižování nákladů nazývá " výtěžnost " , hurá a je to ... výsledek stojí pro zákazníka povětšínou za ho.no.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmarek 2. 9. 2011 07:12

Náušniky jsem u svých HD595 byl v minulosti nucen vyprat a žádná černá (nebo jiná) barva se nekonala. Voda byla standardně znečištěná. A jelikož se někdý potím jako prase, tak bych si toho určitě všimnul. ;-)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod doloroso 2. 9. 2011 13:09

kde boli kupovane? nemoze ist o fake?
Samsung PS64F8500 + Marantz SR 6005 + Emotiva XPA-200 + Teufel Ultima 40 + Canton CD 105
Audio gd NFB-5 + Oyaide HPC-62SRH + Shure SRH 940
doloroso
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eraser_svk 2. 9. 2011 13:12

S tým som sa ešte nestretol. Kedy a kde si ich kupoval ?
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pan smajl 3. 9. 2011 10:44

Sluchatka byly kupovane v dubnu 2010 na http://www.sluchatka.net, tehda s 20% slevou za cca 2200 Kc. Myslim, ze ze zacatku nijak nebarvily, cernych fleku na obleceni jsem si zacal vsimat az v posledni dobe (par mesicu zpet).
Nicmene inkoustem jsem je nepolil, fixou nepopsal.. leda by nausniky nacucly cernou barvu z nejakeho tricka a ted ji zacly poustet, nicmene to je teorie z oblasti z sci-fi a nejak si nedokazu predstavit tu potrebnou chemickou reakci, ktera by to musela doprovazet..
pan smajl
Kolemjdoucí