Vsonic GR07 a R04

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 28. 11. 2011 21:10

5x drahsi? http://www.talkive.sk/index.php?page=sh ... t&Itemid=1

viem ako hra cowon aj clip+
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ohm711 28. 11. 2011 21:33

Sorry, koukl jsem na první odkaz a tam byla cena 3,5k. Více jsem nehledal.
Tak je tedy 3x dražší.
Ohm711
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Saske 30. 11. 2011 22:46

Má někdo custom nástavce na VSONIC GR07? Nebo dokonce předělané na customy?

Docela by mě zajmalo, jestli by došlo ke zmeně k lepšímu :hm
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které člověku berou dech...
Saske
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ohm711 7. 12. 2011 01:40

Zdravím,
Tak jsem si tedy koupil GR07, ale zarazila mě jedna věc. Asi je to blbost, ale raději se zeptám...
Ve specifikacích je uvedeno, že mají impedanci 50Ω +- 10%. Zkoušel jsem to měřit multimetrem a naměřil jsem odpor 42Ω, což je o 16% méně. Zarazilo mě to proto, protože mi to u všech ostatních sluchátek cca sedělo.
Otázka tedy zní, jestli je to normální nebo není a jestli to mám nějak řešit.
Díky.
Ohm711
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pHp 7. 12. 2011 10:42

To je rozdíl mezi odporem a impedancí (zpravidla se udává na 1 kHz).
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Broslowski 7. 12. 2011 11:39

impedanciu cievky musis merat pri urcitej frekvencii, pri com potrebujes poznat jej L, frekvenciu signalu f . Impedancia teda nebude len realne cislo, ale urcite bude obsahovat aj imaginarnu cast . Zcievky= j*omega*L (omega = 2*pi*f pri ktorej meras, tu je vidno ze impedancia sa zakonite musi menit s frekvenciou) + nejaka ta impedancia kabla .

Netreba to riesit, nameral si blbost :) ( http://sk.wikipedia.org/wiki/Impedancia )

To co udava vyrobca uz ozrejmil php a teda impredanciu menica pri 1kHz :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 18. 12. 2011 00:03

Dnes som skusil gr07 a zatial nemam daky extra dovod na vymenu! Phonaky im dost slusne konkurovali, cize si ich zatial nechavam ;-] Hlavne 2 veci co som postrehol su, lepsie a silnejisie hlboke basy v prospech GR07 a na druhu stranu mi hrali phonaky svetlejisie a iskrivejisie :-)
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mates15000 18. 12. 2011 00:22

Zkousel nekdo ty GR04 Flagship? na ebay jsem je nasel u typka s 99.5% pozitivnim hodnocenim za asi 40 liber, i tak se mi to zda nejak podezrely
Asi je fakt vemu, ale chcu se jeste ujistit
Mates15000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 18. 12. 2011 01:04

dazo píše:Dnes som skusil gr07 a zatial nemam daky extra dovod na vymenu! Phonaky im dost slusne konkurovali, cize si ich zatial nechavam ;-] Hlavne 2 veci co som postrehol su, lepsie a silnejisie hlboke basy v prospech GR07 a na druhu stranu mi hrali phonaky svetlejisie a iskrivejisie :-)

Tak to je jasný že výrazně světlejší phonaky ti přijdou jiskřivější než neutrální monitory :)

Pro mě je Vsonicy překonávaj ve všem, ale prostě v audiu vždycky jde o preference.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod dazo 18. 12. 2011 11:58

Bína píše:Tak to je jasný že výrazně světlejší phonaky ti přijdou jiskřivější než neutrální monitory :)

Pro mě je Vsonicy překonávaj ve všem, ale prostě v audiu vždycky jde o preference.

Tak pravdupovediac necakal som az taky rozdiel v tej jasnosti a iskrivosti :-) Ale ziadnym sposobom nechcem gr07 zhadzovat, ich kvality by som iste docenil pri dlhsom pouzivani a nie pri iba cca 20 minutovom :D
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ohm711 18. 12. 2011 22:42

Zdravím,
tak jsem si také koupil GR07. Napíšu zde nějaké své dojmy...
Ke srovnání mám a-jays two.

Na první pohled mi připadala sluchátka strašně malinká, podle fotek jsem si je představoval větší.
Na pravém sluchátku je malý plastový výstupek, podle kterého lze správně nasadit sluchátka i po slepu. Jaysy mají tento výstupek také. U GR07 je menší a musím ohmatat obě sluchátka, abych si byl jistý. U jaysů je to jednoznačnější.
Obrázek

Kabel vypadá velmi kvalitně, ale je na můj vkus až moc tuhý. Ale díky tomu by měl dlouho vydržet. Výrobce uvádí, že se jedná o 82 žilový kabel ze stříbra.
Obrázek

Konektor je poctivě udělaný a je zahnutý, což mi na jaysech chybělo.
Obrázek

Zaujaly mě nástavce. Je jich na výběr opravdu mnoho. V mém případě 7 párů barevných, 3 páry barevných s molitanem, 3 páry černých, 1 pár dvojitých, 1 pár pěnových a 1 pár, který nedává smysl (Oranžová + zelená) :mrgreen: .
Obrázek

Všiml jsem si několika zajímavých věcí. Bylo mi divné, proč jsou nějaké nástavce 2x, ale brzy jsem zjistil, že stejné nejsou. Některé jsou totiž zevnitř vybavené molitanem pro ještě lepší izolaci.
Obrázek

Dále jsem si všiml, že z vnitřní strany mají nástavce napsanou velikost.
Obrázek

K dispozici jsou konkrétně tyto velikosti: SS, S, MS, ML, M, LL, L.
Pěnové a černé nástavce jsou bez označení.

I přes vyšší impedanci (50Ω) hrají GR07 cca stejně hlasitě jako jaysy se 16Ω.
Izolace zvuku je několikanásobně lepší než u jaysů.

Sluchátka jsou pravděpodobně primárně určena pro nošení za uchem. Nikdy jsem toto nezkoušel, a proto jsem na to byl zvědavý. Musím říct, že než jsem zkrotil kabel a dostal sluchátka za ucho, tak uplynula dost dlouhá doba. Takže jsem se rozhodl, že je budu nosit klasicky kabelem dolů. Nicméně za uchem to bylo dost pohodlné a sluchátka držela na svém místě mnohem pevněji.

Ihned po rozbalení a vybrání správných nástavců (mě nejlépe sedly modré s molitanem) jsem zkusil jak hrají. Měl jsem jsem je v uších jen chvilku a zjistil jsem, že mají výrazné, až nepříjemné sykavky. Neřešil jsem to a nechal jsem je zahořet. Na zahoření jsem jim dal 250 hodin.

Zvuk je určitě mnohem lepší lepší než u jaysů. Celkově mi přijde mnohem čistější, nástroje se neslévají dohromady. Zvuk je zábavnější a dynamičtější. U GR07 je mnohem více výšek.
S jaysy je ve skladbách spousta zvuků neznámého původu, ale s GR07 se z toho najednou staly skutečné nástroje. Dále se ve skladbách dají odhalit různé detaily, které tam nikdy nebyly.
Hodně mě překvapily basy. Po tom co jsem si přečetl, že se jedná o hodně vyrovnaná sluchátka jsem se bál, že basy za moc stát nebudou. Opak je ale pravdou. Basy jsou silné a přesné, ale jsou pouze tam, kde skutečně mají být. Jaysy jsou označované jako basovější sluchátka, ale GR07 je hravě strčí do kapsy. Basy u jaysů jsou takové divné a hlavně tlačí se i tam, kde být nemají a zvuk je zahuhlaný.
Také bubny jsou s GR07 moc pěkné, u jaysů často není poznat, jestli se jedná o buben, nebo jen nějakou ránu.

Štvou mě ale pořád trochu výraznější sykavky. Nevím jestli to tak má být, ale myslím, že ne. Delší doba na zahoření asi nepomůže. Mám podezření, jestli za to částečně nemůže i Clip+.
Pokud trochu stáhnu volume, tak už je to celkem v pořádku.
Pravděpodobně to chce poslouchat a poslouchat, aby jsme si na sebe zvykli.

Ještě jsem si ke GR07 koupil FiiO E11.
Obrázek
Je to moc pěkná krabička, která opravdu zlepší zvuk. Basy jsou lepší a zvuk mi přijde o něco dynamičtější.

Je to můj pohled na věc. Pohled laika. Proto ho berte s rezervou... :roll:
Nevím, jestli jsem používal správné názvy...
Ohm711
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 18. 12. 2011 22:49

Sykavky? Nemas nekvalitne nahravky? Mne sa nezdali sykave :hm
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ohm711 18. 12. 2011 22:56

flac a 320 MP3, ale všechno neznámého původu :potichu . Těžko říct, s jaysy jsem měl ze začátku ten samý problém. Časem se to zlepšilo.
Pomůže trochu snížit hlasitost.
Naposledy upravil Ohm711 dne 19. 12. 2011 10:33, celkově upraveno 1
Ohm711
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drahomir.glos 19. 12. 2011 10:15

K tomu noseniu za uchom. Ako si sam uviedol, kabel je dost tuhy a tiez som mal nemaly problem ho "skrotit" za uchom. Tak som zacal pouzivat tie pomocne silikonove klipy. Kabel si privikol a teraz ich uz nosim za usami bez pomocnych silikonovych klipov bez problemov. Ked ich nosis kablom dole, mas ich aj prehodene? Myslim tak, ze ci mas v lavom uchu prave a opacne. Lebo tak drzia tiez velmi dobre, ale potom by to chcelo prehodit kanal lavy za pravy.

Teraz ku E11. Mal som moznost nachvilu vyskusat dazovo FiiO E11 s Clipom+ a myslim si, ze amp im uz moc nepomohol. Mozno to bolo skladbami, ktore som pocuval a urcite by to chcelo aj dlhsi cas na dokladne porovnanie. Ale napr. jeho Phonakom Audeo PFE 112 pomohlo evidentne hlavne na basoch.

A mne sa tiez nezdaju byt sykave. Na Head-Fi maju tieto sluchadla uz dost dlhy topic a vela ludi ma problem so sykavostou a presne ako ti pises im pomoze trosku znizit hlasitost. Taktiez skusaju rozne nastavce napr. dvojzavojove od HiFiMANu apod. Mohol by si mi poslat sz s nejakym typom na skladbu, kde vyrazne pocujes sykavky.

K tomu jednomu paru co ti nedava zmysel, ten si tam mat nemal :-). Normalne tam ma byt 15 parov. Asi omyl pri baleni. Aspon mas jeden par "gratis".
drahomir.glos
Junior

Odeslat příspěvekod Broslowski 19. 12. 2011 12:27

Skor prehravacom... Pri ip e11 spravila velmi vela;)

Sykavky su vacsinou uz sucastou nahravky, staci si pustit starsi album od rm, pokial nemas sluchadla s prepadom na 6,7-8,9 kHz, budu pomerne vyrazne... Cez zvukarinu je tu vsak napr andrej, myslim ze by mohol problem lepsie konkretizovat
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka