[recenze] Shure SRH-940

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 8. 9. 2012 14:45

tak tak, skus si do clipu hodit vinyl rip ratm ;-)

Hergarok - bohuzial to nie je remaster
http://www.dr.loudness-war.info/details.php?id=6135
http://www.dr.loudness-war.info/details.php?id=20799
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radar99 8. 9. 2012 15:05

Díky, už to tu nějakou dobu hledám, bude to asi tou nahrávkou, jen mě rozhodilo že to znělo fakt líp než snad cokoli co teď mám na clipu, a teď jsem bohužel zjistil že i Pink Floydi co jsem si ripoval z CD jsou remaster. A to jsou pořád lepší než ten zbytek co tam mám :( .
Radar99
Junior

Odeslat příspěvekod Hergarok 8. 9. 2012 15:08

Super, to dává přece smysl ... na dokonalejší nosič dát "komprimovanou sračku" a na podstatně horší nosič dát lepší master, aby se pak mohli "LPčkáři" dohadovat se zbytkem světa o tom, že LP není horší i když ve skutečnosti je podstatně horší ve všech směrech. :roll:
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FranzV 9. 9. 2012 21:18

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat všech vlastníků SRH940: Jak je to s kvalitou provedení? Vygooglil jsem pár nespokojeností s (ne)kvalitou hlavového mostu. Nějaké zlomeniny? Praskliny?....
FranzV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rada25 9. 9. 2012 21:51

praskliny,zlomeniny-nic z toho po cca 10měsících používání nemám.nemusíš se myslím bát.samozřejmě záleží jak se k nim dotyční chovají.
na ven:shanling m0,ibasso dx160, chord mojo, ibasso it04,
doma:pre box s2 digital,hypa 1, mrspeakers aeon flow closed(na prodej),philips shp9500(na prodej), hifiman Ananda,hifiman Deva.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 10. 9. 2012 14:32

rok a dva měsícel a bez problému,jako nové... 8-D
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Defman 11. 9. 2012 09:20

Me sluchatka praskla po necelych dvou tydnech bezneho pouzivani. Pouzity plast je hodne nekvalitni a vydrz bude zrejme kus od kusu ruzna.
viz:
http://www.head-fi.org/t/613703/shure-s ... ir-service
Defman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 11. 9. 2012 09:33

Hm, zaujimave. Na mna urobili dobry dojem od balenia, dizajnu az po prvy nasluch, hoci su nezahorete. V noci hrali klasiku, traz skriekaju nejake zahorovacie zvuky, vsetko sa to deje v skrini. :D Pohodlie slusne, nie mimoriadne, ale dobre. Nausniky by som prijal aj trosicka hlbsie, lebo dotyk tu v mojom pripade je, aj ked nie vyrazny. Este neviem, co to spravi po viac hodinach na usiach.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► HQPlayer NAA ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
HQPlayer Desktop ► Topping E30 ► Topping L30 ► Final E4000, HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FranzV 11. 9. 2012 12:30

Defman píše:Me sluchatka praskla po necelych dvou tydnech bezneho pouzivani. Pouzity plast je hodne nekvalitni a vydrz bude zrejme kus od kusu ruzna.
viz:
http://www.head-fi.org/t/613703/shure-s ... ir-service

Diky za odkaz. Koukam, ze v pripade tohoto modelu to neni nahoda. Planoval jsem si je koupit. Asi se budu muset poohlednout po jinych. Tohle neni mozne...
FranzV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radar99 11. 9. 2012 16:06

Tak to mě teda překvapuje, přiznám se že se mi povedlo na nich usnout (nechápu jak) a nic jim to neudělalo. A to teda válení se po sluchátkách nepovažuji za běžné používání.
Radar99
Junior

Odeslat příspěvekod Hergarok 11. 9. 2012 17:07

Díky za informaci a odkaz, pomyslně škrtám ze seznamu další uzavřená sluchátka, která nebrat. 8-S Asi si uzavřená nikdy nevyberu. ]:-<
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 11. 9. 2012 20:27

Je to mrzuté, určitě.
Spíš by mě zajímalo, kolik zlomenin se najde u nás.
Shurky co jsem měl v ruce já, timhle neduhem netrpí.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 11. 9. 2012 20:38

nevím,používám je často a po 14 měsících naprosto bez problémů,ale je pravda že já se k elektronice snažím chovat maximálně slušně....otázka je,kolik lidí je má a jaký je to procento s těma porouchanýma...ono každý napíše,když se to stane,ale nenapíše že s nima fláknul o zem....a spokojenej majitel to neřeší...lidi dokážou zničit nezničitelné....chtělo by zjisti od českého zastoupení kolik mají reklamací,to je jediný relavantní údaj...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Defman 2. 10. 2012 13:24

Podle prodejce to byla teprve druha reklamace za celou dobu co je prodava. Dorazil mi novy kus tak snad uz bude vse v poradku, pokud ne tak se daji bez problemu v CR vyreklamovat. Vyrizene to bylo ani ne do tydne za cenu postovneho, tj. par korun.
Defman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FranzV 19. 11. 2012 11:17

Tak po cca. půlročním zvažování jsem se odhodlal a pořídil 940 k narozeninám. Sluchátka jsou teprve ve stádiu zahřívání, ale už teď pozoruji markantní rozdíly v reprodukci oproti HD438.
Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem zde na fóru, kteří mi pomohli s výběrem!

P.S.: Řekl bych, že toto téma už vydělalo společnosti Shure celkem slušný balík :)
FranzV
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka