[recenze] Shure SRH-940

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 13. 12. 2013 21:18

Sinuhet1, do coho ich zapajas?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► HQPlayer NAA ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
HQPlayer Desktop ► Topping E30 ► Topping L30 ► Final E4000, HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 14. 12. 2013 04:12

Do fiio X3 a do ntb...jako nejsou spatne ale myslel jsem ze budou neutralnejsi .Za tu cenu jsem uprimne cekal vice
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 14. 12. 2013 08:42

K takovým to sluchátkům potřebuješ lepší zdroj než ntb a fiox3 ....940 jsou jedny z nejlepších sluchátek co se týče poměr cena/výkon....z těch zdrojů co máš z nich nedostaneš zdaleka maximum
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 14. 12. 2013 08:56

Kvalita je jedna vec, ale ... Moja integrovana zvukovka dava teplejsi, temnejsi zvuk oproti takmer hocicomu inemu. Ked mu toto je prilis svetle, asi mu nevyhovuje charakter sluchadiel. Lepsi zdroj prida kvalitu vo forme precistenia, separacie zvukov, ale nezmeni charakter sluchadiel. Asi potrebuje nieco "zemitejsie".

Sinuhet1, vyskusaj ine sluchadla. Spytaj sa ale skor v novej teme, ze ake.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 14. 12. 2013 09:17

Pokud jsem 940 připojil pouze ke colorfly c3 nebo clipu+ tak hráli,jak popisuje sinuhet1... v momentě přidání fiio e12 byl zvuk úplně jinde...není to charakterem sluchátek,je to bohužel zdrojem
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 14. 12. 2013 09:35

Nie je ale X3 silnejsie nez C3 a Clip+? Mne napr. s HRT MS II a teplejsim E11 hrali celkom pekne, samozrejme na urovni E11. Podobne s teplejsim imod namiesto MS II. Ked som E11 vymenil za BVa, bolo to svetlejsie, agresivnejsie, tvrdsie, neprijemnejsie. Ale v maksich a tmavsich nahravkach kvalitnejsie.

Mne vychadza, ze ku Shurkam treba temnejsi, teplejsi a jemnejsi, "maksi" zdroj, s energickym BVa som mal pocit, ze tiez energicke Shurky "prehanaju".
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 14. 12. 2013 10:34

SRH 940 jsou výborná v celku neutrální, analytická sluchátka, potřebují zes bez diskuze, lehce pro mne libivější spodek mají SRH840 a ty bych i doporučil.

Bogino "Mne vychadza, ze ku Shurkam treba temnejsi, teplejsi a jemnejsi, "maksi" zdroj, s energickym BVa som mal pocit, ze tiez energicke Shurky "prehanaju".
Jasně, zmlsán Hifimanem, mám taky ten pocit "přehánění", nic méně kvalitní Jazzové nahrávky hrajou parádně.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 14. 12. 2013 20:03

Bohužel nerozumím téhle hantýrce...teplejší, studenější tvrdší apod.. :-) Za mně prostor dost dobrý, detaily hodně dobré ale frekvenčně propadák za tu cenu. Možná slabší zdroj je to samozřejmě možné. Prostě teď sem je furt rozehrával a pořád slyším to stejné...výšky - ty nejvyšší přeceňované dost, takové jednofrekvěnční nebo jak to nazvat, basy fajné, středy ok ale je tam taková hrozná díra mezi středy a basy není vůbec nic a celkový dojem...omg...jak kossy porta pro preferují basy tak tyhle výšky ale ne tak nápadně
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 14. 12. 2013 20:52

Kamaráde, něco je špatně. To co popisuješ normální není.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 14. 12. 2013 22:16

Sinuhet1 píše:jak kossy porta pro preferují basy tak tyhle výšky ale ne tak nápadně

Z KPP na SRH940 ... ani sa aztak necudujem, najma ak pocuva modernejsiu, agresivnejsie nahranu produkciu. Potrebuje vyskusat ine, tmavsie a relaxovanejsie sluchadla, to ale nech riesi v inej teme. Preco by mali kazdemu pasovat Shurky?
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 12. 2013 22:57

...SRH940 som mal možnosť vypočuť iba na krátky čas na mojom Rolande R-05 ...nerád by som ich na základe toho nejako moc kritizoval, ale myslím, že majú podobný „syndróm nervnosti“ ako K70x a preto na nejaký pohodový domáci posluch nie sú moc vhodné ...
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 15. 12. 2013 13:48

Včera sem to hodnocení kapku přehnal měl jsem něco upito :). Dnes další poslech, lepší ale výšky prostě nejsou příjemné..v písních kde je jich dost tak se špatně poslouchají. Vlastně po půl hodině poslechu jich mám akorát tak dost. Nepřešel jsem z Kossů, mám akg k240, phonak audeo pfe112, yuin pk2. Je možné že to je nezvyk, nikdy jsem neposlouchal uzavřená sluchátka tak nevím co od nich přesně čekat
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 15. 12. 2013 14:12

Myslim, ze nejde o uzavretost, ale energicky a celkovo agresivnejsi charakter tychto mierne svetlych, analytickych, "lupoidnych" sluchadiel. Myslim, ze s otvorenymi SRH1440 by si dospel v zasade ku tomu istemu zaveru. SRH940 su urcene najma do studia a osobne si myslim, ze oslovuju tu "analyticku" cast HiFI komunity. Vela ludi od nich utecie tak isto ako od K701. Najprv ich kupia na zaklade hype na forach a potom zistia, ze ich nedokazu dlhsie pocuvat.
Naposledy upravil bogino dne 15. 12. 2013 21:51, celkově upraveno 1
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 15. 12. 2013 20:34

Bogino, když né SRH940 nebo basovější 840, pak tedy na čem poslouchat ?
Možná ještě nejake ty Denony. Ale jinak Shurky mezi uzavřenými moc konkurence nemají. Jako že vůbec žádnou.
Možná novinka od NAD, k těm zas nemůžu vůbec nic napsat, protože sem je neslyšel. Možná by je mohl osvětlit bacil.
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 15. 12. 2013 21:42

Nie som moc na uzavrete, pocul som ich malo, ale pacili sa mi napr. Takstar PRO 80 resp. Gemini HSR-1000 (cena nemusi mylit). Snad tie jedine tejto triedy sa mi vyslovene pacili (RetroDJ su vyrazne nizsia liga). Ked tak citam co pisal, tie by mu mohli sadnut. Kultovovane stredy aj vysky, ale ziadna agresivita. Relaxovanejsi zvuk, vyssi objem nizsich stredov sa basov.

Pacili sa mi aj A900, hoci s mojim predoslym retazcom menej (nabadali ma ku pouzitiu equalizera), ale s tym dnesnym vyslovene sedia.

Neviem, ake su DT770 vo vyskach, lebo som ich nepocul, ale chvalenu Limited Editon 32 Ohm este stale maju v obchode, na ktory som uz pred casom upozornil - super cena a prijatelny poplatok za dopravu: http://www.friendlyhouse.at/beyerdynami ... ro_le.html

Keby mu bolo jedno ci otvorene alebo uzavrete, povedal by som DT880 alebo HE-300.

Ohladom Shuriek, mne vadi ten prehnane zvyraznujuci charakter. Na slabom retazci to moze pomoct, ale na rozlisenejsom a najma s tymi dnesnymi hlasno, tvrdo a agresivnne zmastrovanymi nahravkami to vyznieva ako prehananie a je to unavne.
bogino
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka