Sluchátka s nezničitelným konektorem

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rentigo 9. 11. 2011 19:11

Zdravím pánové,
Pokud tu již dotaz byl, nasměrujte mě prosím do příslušného vlákna.
Mám sluchátka KOSS Mirage - http://www.alza.cz/koss-mirage-stribrna-d134495.htm
Za rok, co je mám, jsem je 3x reklamoval, vždy vada v konektoru – po čase přestaly hrát, prostě se kabel vyrval. Nechovám se k nim nijak hrubiánky, prostě je ale často smotávám a dávám do kapsy, sem tam za ně tahám – čili zase se k nim nechovám jako gay.

Co mě extrémně vadí je, že mi vydrží tři měsíce. Nebaví mě je neustále reklamovat a čekat měsíc. Chci sluchátka za podobnou cenu (600 CZK), které vydrží! Máte nějaké doporučení?
Rentigo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krovak_cze 9. 11. 2011 19:24

ne, ani za 6000 kc, proste nekomu vydrzi kabel 3 mesice nekomu 3 roky a dyl, zalezi na tom jak se k nemu chovas
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 9. 11. 2011 19:26

Sluchátka s nezničitelným kabelem/konektorem neexistují. Většinou je problém v uživateli, i když je pravda, že některé modely mají kabely podprůměrně vyřešené.

Ve kterém místě se ti ten kabel podaří vždy zlikvidovat?
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hynpin 9. 11. 2011 19:43

Zkus se třeba k těm sluchadlům chovat víc jako "gay". Třeba to pomuže :-P
hynpin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 9. 11. 2011 20:07

sluchadla s vymenitelnym kablom teoreticky zarucuju po vymene pri poskodeni nekonecne trvacny konektor :)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rentigo 9. 11. 2011 21:44

Hergarok píše:Sluchátka s nezničitelným kabelem/konektorem neexistují. Většinou je problém v uživateli, i když je pravda, že některé modely mají kabely podprůměrně vyřešené.

Ve kterém místě se ti ten kabel podaří vždy zlikvidovat?

No ok, nečekal jsem, že to budu muset napsat jasněji - jde mi o kvalitní kabel, který je dobře spojený s konektorem a jen tak se neurve.

Pokaždé jde o přechod kabel-konektor, kdy se drátky (pravděpodobně neustálým ohýbáním a taháním) oddělí.

Řekl bych, že u sluchátek za 6k to bude mnohem lepší a vydržely by daleko déle, klidně roky. Jenže to za sluchátka nedám. Kdysi jsem měl nějaké Genius a vydržely několik let. Pak jedny Koss a druhé Koss (současné) a reklamuji je již potřetí.

Nějaký tip?
Rentigo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dazo 9. 11. 2011 21:54

Ono je tazko radit takymto typickym "nicitelom". Pokial sa k nim ozaj nezacnes spravat velmi ludsky, tak aj tie co ti poradime, tak aj tie znicis! :hm Uz by si sa mohol poucit s tolkych dokalicenych kablov ze to asi neni len tymi kablikmi ;-]
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 9. 11. 2011 22:15

Zaklad je netahat za kabel, ale za konektor... po tom vydrzi aj cele desatrocia. Taktymto nespravnym pouzivanim sa da znicit prakticky cokolvek...
Ondrej Bobek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 9. 11. 2011 22:28

Rentigo: takhle se dá překousnout každý kabel. Problém vzniká velkým ohybem v místě konektoru, snaž se tomu vyvarovat a sluchátka ti vydrží dlouho.
Jedny špunty (SONY EX-85) mi vydrželi měsíc (pak se přelomil kabel u konektoru) když jsem nosil MP3 v kapse od kalhot (namáhání kabelu hned u konektoru je v tomto případě hodně velké). Po "opravě" nosím MP3 jinde a už je mám bez problému 3 roky.
Jsou sice některá sluchátka s lépe řešeným kabelem (Jays a-jays se tak na první pohled tváří), ale někteří uživatelé zničí cokoliv.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 10. 11. 2011 11:44

Vomotej si to izolačkou...dělaj to tak i profíci.Nic lepšího, než co už tady proběhlo se poradit nedá.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pHp 10. 11. 2011 13:00

a-JAYS mají snad nejblběji udělaný přechod konektor-kabel.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rentigo 11. 11. 2011 13:36

dazo píše:Ono je tazko radit takymto typickym "nicitelom". Pokial sa k nim ozaj nezacnes spravat velmi ludsky, tak aj tie co ti poradime, tak aj tie znicis! :hm Uz by si sa mohol poucit s tolkych dokalicenych kablov ze to asi neni len tymi kablikmi ;-]

To je nejaky vtip? Lidsky se chovam k lidem, ne k vecem.

Hergarok píše:Rentigo: takhle se dá překousnout každý kabel. Problém vzniká velkým ohybem v místě konektoru, snaž se tomu vyvarovat a sluchátka ti vydrží dlouho.
Jedny špunty (SONY EX-85) mi vydrželi měsíc (pak se přelomil kabel u konektoru) když jsem nosil MP3 v kapse od kalhot (namáhání kabelu hned u konektoru je v tomto případě hodně velké). Po "opravě" nosím MP3 jinde a už je mám bez problému 3 roky.
Jsou sice některá sluchátka s lépe řešeným kabelem (Jays a-jays se tak na první pohled tváří), ale někteří uživatelé zničí cokoliv.

A kde jinde mám nosit prehravac?

Jak je mozne, ze mi nejaka Genius sluchatka vydrzely nekolik let? To byl nejaky zazrak a at si koupim cokoli, vzdycky se mi ten kabel urve?
Rentigo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dazo 11. 11. 2011 14:13

Chcel som dat to "ludsky" do uvodzoviek, ale nedal som. Ako vidim mal som tak urobit, kedze si tak reagoval ako si reagoval.

Ale komu neni rady ... a kup si znova tie geniusi a bude pokoj...
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod right13 11. 11. 2011 23:11

treba spevniť tú časť čo sa ohýba, zatav konektor do pevnej zmšťovačky
right13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hergarok 11. 11. 2011 23:49

right13: ... a kabel se přelomí v místě, kde končí smršťovací bužírka :D :-\ (vyzkoušeno)
Tohle prostě nemá jiné řešení než se k tomu kabelu chovat "lidsky".
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků